1490834969

George Clooney: grał w filmach klasy B i był superbohaterem. Teraz rządzi w Hollywood wróć do aktualności

Redakcja

George Clooney to dzisiaj marka sama w sobie. Kobiety go uwielbiają, mężczyźni zazdroszczą. Co warto o nim wiedzieć?

Przez lata występował w kultowym już dzisiaj serialu "Ostry dyżur". Odgrywał postać doktora Rossa w latach 1994-2005. Otrzymał za nią dwie nominacje do nagrody Emmy, ale nie udało mu się zdobyć żadnej statuetki na własność. Rola w serialu otworzyła mu jednak drzwi do wielkiej kariery.

Kino klasy B i Batman

Nim stał się sławny, jak większość aktorów zaczynał od występów w filmach, o których wolałby z pewnością zapomnieć. Na spotkaniach towarzyskich raczej nie opowiada o swoich przygodach w takich produkcjach klasy B jak "Powrót zabójczych pomidorów" czy też "Grizzly II".

© 2009 Westgate Film Services, LLC. All Rights Reserved

Co jednak ciekawe - nie wstydzi się ich tak bardzo, jak swojego występu w roli... Batmana! W 1997 roku zagrał superbohatera w filmie "Batman i Robin". Film uznawany jest za jedną z najgorszych produkcji w historii kina, a George Clooney całość chętnie by wymazał ze swojego życiorysu.

Wierna towarzyszka

Jednym z najwierniejszych towarzyszy aktora była... 140 kg świnia o imieiu Max. George Clooney opiekował się zwierzęciem przez 18 lat. W 2006 roku trzeba było jednak Max uśpić. Jak przyznał aktor w jednym z wywiadów, to była dla niego jedna z najsmutniejszych chwil w życiu.

© All rights reserved

Najseksowniejszy mężczyzna na Ziemi?

George Clooney to jeden z największych przystojniaków w Hollywood. Zachwyca kobiety na każdym kroku. Prestiżowy magazyn People okrzyknął go najseksowniejszym mężczyzną roku... dwa razy! Czy jakaś kobieta jest w stanie oprzeć się jego urokowi?

"Syriana" - emisja w Stopklatce TV w środę 8 lutego o godzinie 00:00

Redakcja

top wydarzenia