1493088484

"Wilk": tajemnice kultowego horroru wróć do aktualności

Redakcja

"Wilk" to kultowy horror z główną rolą Jacka Nicholsona. Czy wiedzieliście, że to film o wilkołaku, w którym to określenie potwora nie pada ani razu?

Will Randall wracając w nocy z pracy potrąca niechcący wilka. Kiedy Will usuwa przeszkodę z drogi, zwierzę niespodziewanie gryzie go w rękę. Po kilku dniach Randall zaczyna obserwować u siebie tajemnicze zmiany.

W filmie "Wilk" w główne postacie wcielają się Jack Nicholson oraz Michelle Pfeiffer. O ile ten pierwszy miał rolę zagwarantowaną, o tyle pierwotnie miała mu partnerować inna hollywoodzka gwiazda - Sharon Stone. Ta jednak odrzuciła tę propozycję ze względu na inne zobowiązania.

Mimo że film przedstawia klasyczną historię o wilkołaku, to nazwa tego monstrum nie pada w produkcji ani razu. Twórcom zależało, by całość była jak najbardziej realistyczna i widz miał wrażenie, że taka historia mogła się wydarzyć naprawdę. A trzeba przyznać, że Jack Nicholson swoją aparycją idealnie pasował do odgrywania kultowego potwora.

Realizacja "Wilka" napotkała na wiele problemów - premierę trzeba było przesunąć o ponad rok, gdyż okazało się, że cały trzeci akt trzeba nakręcić od nowa. Odstawał on znacznie poziomem od reszty filmów - reżyser Mike Nichols nie chciał, by jego dzieło trafiło w takiej wersji do kin.

Historia przedstawiona w "Wilku" spodobała się widzom i krytykom - na tyle, że obraz otrzymał prestiżową nagrodę Saturn w środowisku fanów fantastyki za scenariusz. Nie można jednak zapomnieć o znakomitej i mrocznej muzyce stworzonej przez Ennio Morricone, która budowała cały klimat horroru.

Redakcja

top wydarzenia