17 mgnień ekranowego seksu, czyli kiedy momenty były najważniejsze

Więcej
Do kin wchodzi właśnie długo wyczekiwana "Nimfomanka" Larsa von Triera. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was ranking erotycznych scen w kinie, które nawet na twarzy duńskiego reżysera wywołałyby rumieniec.


1. "Nagi instynkt" Paul Verhoeven, 1992
 
Bodaj najsłynniejsza scena erotyczna, która nie jest sceną łóżkową, czyli Sharon Stone przekładająca nogę na nogę. Jak głosi legenda aktorka nie założyła bielizny, ponieważ reżyser przekonał ją, że nikt tego nie zauważy. Mina George'a Dzundzy wskazuje, że było inaczej. W łóżku z Michaelem Douglasem Stone oprócz perfekcyjnego ciała miała jeszcze jedną broń, wzbudzającą sensacje: szpikulec do lodu. 
 
 
 
2. "9 i 1/2 tygodnia" Adrian Lyne, 1986

Pamiętacie czasy kaset video? Każda szanująca się kolekcja VHS musiała posiadać pełen erotyki romans z niezapomnianą sceną kuchenną. Kim Basinger i Mickey Rourke sprawili, że voyeuryzm, praktyki S&M i fetyszyzm wdarły się do kina popularnego. Kto wie, może bez filmu Adriana Lyne'a nie byłoby nawet 50 twarzy Greya? Ale to akurat nie jest pochwała.
 
 

3. "Nie oglądaj się teraz" Nicolas Roeg, 1973
 
Śledztwo, czy Julie Christie i Donald Sutherland naprawdę uprawiali seks na planie, trwało przez długie lata. Dwa lata temu aktor oficjalnie zaprzeczył. W 1973 roku w filmie Nicolasa Roega scena, w której mężczyzna zaspokaja oralnie kobietę, wywołała wielkie emocje. Poprzez seks bohaterowie radzili sobie z życiem po śmierci dziecka. To kolejne tabu, którego dotknęli twórcy. 
 

4. "The Brown Bunny" Vincent Gallo, 2003
 
W 2003 roku w Cannes był to jeden z naczelnych tematów. Chloe Sevigny dająca oralną przyjemność Vincentowi Gallo. Fellatio nie było udawane - aktorka i reżyser, który wcielał się również w główną rolę, byli wówczas parą. Według krytyków dzieła poza prawdziwym seksem niewiele wniesie ono do historii kina. Chociaż jest jeszcze wspomnienie na temat ostrej dysputy w Cannes pomiędzy Gallo i Rogerem Ebertem. 
 

5. "Shortbus" John Cameron Mitchell, 2006

U Johna Camerona Mitchella prawdziwy seks to nie wszystko, chociaż doniesienia o nim również wywołały lawinę komentarzy. Scena, w której jeden z aktorów próbuje fellatio na samym sobie mogła już obudzić niepokój. Podobnie jak losy seksuolożki nie znającej orgazmu z własnego doświadczenia. 
 
 
 


  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Pat_Derby
205 pkt.
Skoro to oral, a nie penetracja to myślę, że Dante i Randall mieli by na ten temat nieco inne zdanie ;)
Dodany 11.01.2014 12:06 w odpowiedzi na TheBill.
TheBill
531 pkt.
sevigny byla ex Gallo. przed oralem ponoc Gallo namowil ja by nie mowila o tej scenie jej owczesnemu chlopaki. wiec, to co widzimy na ekranie jest rzeczywista zdrada. trololo
Dodany 11.01.2014 11:50.
Pat_Derby
205 pkt.
Określenie "Każda dekada miała swoje głupawe komedie erotyczne" jest trochę na wyrost, bo przed wspomnianym "Świntuchem" Boba Clarka takie filmy w zasadzie nie powstawały. Jedyne co jestem sobie w stanie przypomnieć to nieśmiertelne "Lody na patyku", a i tak nie jestem do końca pewien, czy można je do tej szufladki wrzucić. Zatem napisałbym raczej, że każda dekada od czasu "Porky's" w latach 80. miała swoje głupawe komedie erotyczne. W poprzedniej dekadzie mieliśmy "Supersamca", ciekawe co przyniesie obecna emoticon
Dodany 10.01.2014 14:28.
Dodany 10.01.2014 13:25.

 Blogosfera

2015 2015

Obejrzane w 2015
 

Zapisz się na newsletter

 

 

Newsletter Stopklatki to najważniejsze informacje, recenzje, wywiady i konkursy w skondensowanej, atrakcyjnej formie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco ze światem kina i filmu, dowiesz się, na co warto pójść do kina, o czym mówi Hollywood, nie przegapisz żadnego interesującego Cię materiału.