Miasteczko Pleasantville - plakat
Oglądaj  

Miasteczko Pleasantville (Pleasantville)

1998, USA
Czas trwania 124 min
Gatunek fantasy, komediodramat
Reżyseria Gary Ross (I)
Dystrybutor Vision Film Sp. z o.o. S.K.A.
Premiery kinowe Polska 14 maj 1999
USA 17 wrzesień 1998
Opis Rodzeństwo David i Jennifer żyjące w latach 90-tych jest zafascynowane latami 50-tymi. Wolny czas spędzają oglądając popularny serial czarno-biały z tamtych lat. Niezwykłe urządzenie
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Miasteczko Pleasantville

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Miasteczko Pleasantville

Marlena Rosenbluth
George Parker
Betty Parker
Bill Johnson
Wielki Bob

  DyskusjeMiasteczko Pleasantville Dodaj komentarz

Mądry, zabawny, oryginalny, do tego świetne wykorzystanie czerni i bieli oraz kolorów jako środków wyrazu. Kawał porządnego kina. Oglądać!
Dodana 17.09.11 00:00
śmiesznym jest, że nikt dotąd nie wspomniał o braku tego filmu na dvd. to już nie daje nawet do myślenia - wiadomo przecież - wstyd. tyle lat czekania i męki z vhs :-) ale wreszcie będzie. mam nadzieję, że obraz będzie nieco podciągnięty, a nie jak w chociażby 'zawieście czerwone latarnie' żywcem przerzucony z vhs (i to mocno zdartego)
Dodana 30.05.09 00:00
Film jest wielki. Jeden z bardziej filozoficznych i glebszych filmow jakie kiedykolwiek ogladalem. Ten film jest po prostu madry. Wspanialy kawalek kina.
Dodana 10.06.06 00:00
Wspaniały film... Świetna fabuła, aktorstwo, wykonanie... Majsterszytk.
Dodana 07.09.05 00:00
Wyjątkowo oryginalny i przemyślany film, w niezłym aktorskim wykonaniu. Do tego kilka możliwości analizy tego pozornie prostego obrazu. Świetny!
Dodana 07.09.05 00:00
to prawda, nie jest idealny ale 5/6 ze względu na treść i formę
Dodana 03.11.04 00:00
Moja opinia o tym filmie jest następująca:
Nie jest on doskonały, lecz warty oglądnięcia. Zaciekawi chyba każdego fabuła filmu, ponieważ jest dośc nietypowa, jest oma wizytówką tego filmu. Sposób w jaki został zrobiony ten film odbiega od amatorszczyrny w przedbiebach, choć do rekordu profesjonalisty jest jeszcze za słaby. Mimo wszystko robie ukłon w strone Garyego Rossa ponieważ pomysł na film jest świetny. Ucze się pisania scenariuszy filmowych i wiem co to znaczy znależc świetny pomysł na film, Garyemu sie to nie wątpliwie udało. Ale nie zaliczył bym tego filmu do mojej pierwszej dziesiątki.
Dodana 23.10.03 00:00
Szkoda, że nikt faktycznie tego filmu nie docenia. Piękna historia o odnajdywaniu samego siebie znakomicie zagrana przez genialnego Maguire'a i ( o dziwo ) Witherspoon. Świetny film.
Dodana 30.03.03 00:00
To dziwne, że nikt jeszcze nic tu nie napisał, bo film jest naprawdę ciekawy szczególnie ze względu na technikę (połączenie obrazów kolorowych z czarno-białymi) - tu widać pewną innowację. To fakt, że wiele znaczeń i kontekstów jest przywołanych wprost: biblijne jabłko, segregacje rasowe, dosadne analogie miasteczka do państwa totalitarnego (zakaz tańca rock and rolla); tyuły książek, które są jakby biblią wolności dla nastolatków - to jednak nie przeszkadza w odbiorze, pewnie co niektórym (przyzwyczajonym do sensacyjnego "tempa" filmu) nawet ułatwia odczytanie filmu. Denerwuje mnie tylko w pewnym momencie to feministyczne moralizatorstwo, jakże modne dziś, kiedy Betty odchodzi od męża, bo dość już ma przygotowywania posiłków o zwykłej porze, etc. Ciekawy jest natomiast pewien zabieg perswazyjny. Z jednej strony młoda dziewczyna żądna doznań erotycznych, będąca spoza społeczności Pleasantville, burzy ich swoiście pojmowany porządek. A następnie inna bohaterka, mieszkanka tytułowego miasteczka, daje młodemu Parkerowi jabłko i bynajmniej z tego powodu nie dzieje się nic złego. Wszystko to (przybycie tych dwojga to serialowej rzeczywistości i zdarzenia, które dzieją się później)powoduje wewnętrzną zmianę mieszkańców Pleasantville i ludzie nabierają kolorów.
Zachęcam do obejrzenia, można miło spędzić prawie 2 godziny.
Dodana 22.06.01 00:00
Rodzeństwo David i Jennifer żyjące w latach 90-tych jest zafascynowane latami 50-tymi. Wolny czas spędzają oglądając popularny serial czarno-biały z tamtych lat. Niezwykłe urządzenie przenosi ich w ta
Dodana 21.06.01 23:59