Miasteczko Pleasantville - plakat
Oglądaj  

Miasteczko Pleasantville (Pleasantville)

1998, USA
  Ocena: 6.8 / 10
Średnia 106 Głosów
Średnia ocena to 6.8 gwiazdek z 10.
Czas trwania 124 min
Gatunek fantasy, komediodramat
Reżyseria Gary Ross (I)
Dystrybutor Vision Film Sp. z o.o. S.K.A.
Premiery kinowe Polska 14 maj 1999
USA 17 wrzesień 1998
Opis Rodzeństwo David i Jennifer żyjące w latach 90-tych jest zafascynowane latami 50-tymi. Wolny czas spędzają oglądając popularny serial czarno-biały z tamtych lat. Niezwykłe urządzenie
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Miasteczko Pleasantville

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Miasteczko Pleasantville

Marlena Rosenbluth
George Parker
Betty Parker
Bill Johnson
Wielki Bob

  DyskusjeMiasteczko Pleasantville Dodaj komentarz

usuniety_51291
Mądry, zabawny, oryginalny, do tego świetne wykorzystanie czerni i bieli oraz kolorów jako środków wyrazu. Kawał porządnego kina. Oglądać!
Dodana 17.09.11 00:00
anonimowy
śmiesznym jest, że nikt dotąd nie wspomniał o braku tego filmu na dvd. to już nie daje nawet do myślenia - wiadomo przecież - wstyd. tyle lat czekania i męki z vhs :-) ale wreszcie będzie. mam nadzieję, że obraz będzie nieco podciągnięty, a nie jak w chociażby 'zawieście czerwone latarnie' żywcem przerzucony z vhs (i to mocno zdartego)
Dodana 30.05.09 00:00
galnospoke
Film jest wielki. Jeden z bardziej filozoficznych i glebszych filmow jakie kiedykolwiek ogladalem. Ten film jest po prostu madry. Wspanialy kawalek kina.
Dodana 10.06.06 00:00
anonimowy
Wspaniały film... Świetna fabuła, aktorstwo, wykonanie... Majsterszytk.
Dodana 07.09.05 00:00
anonimowy
Wyjątkowo oryginalny i przemyślany film, w niezłym aktorskim wykonaniu. Do tego kilka możliwości analizy tego pozornie prostego obrazu. Świetny!
Dodana 07.09.05 00:00
anonimowy
to prawda, nie jest idealny ale 5/6 ze względu na treść i formę
Dodana 03.11.04 00:00
anonimowy
Moja opinia o tym filmie jest następująca:
Nie jest on doskonały, lecz warty oglądnięcia. Zaciekawi chyba każdego fabuła filmu, ponieważ jest dośc nietypowa, jest oma wizytówką tego filmu. Sposób w jaki został zrobiony ten film odbiega od amatorszczyrny w przedbiebach, choć do rekordu profesjonalisty jest jeszcze za słaby. Mimo wszystko robie ukłon w strone Garyego Rossa ponieważ pomysł na film jest świetny. Ucze się pisania scenariuszy filmowych i wiem co to znaczy znależc świetny pomysł na film, Garyemu sie to nie wątpliwie udało. Ale nie zaliczył bym tego filmu do mojej pierwszej dziesiątki.
Dodana 23.10.03 00:00
anonimowy
Szkoda, że nikt faktycznie tego filmu nie docenia. Piękna historia o odnajdywaniu samego siebie znakomicie zagrana przez genialnego Maguire'a i ( o dziwo ) Witherspoon. Świetny film.
Dodana 30.03.03 00:00
anonimowy
To dziwne, że nikt jeszcze nic tu nie napisał, bo film jest naprawdę ciekawy szczególnie ze względu na technikę (połączenie obrazów kolorowych z czarno-białymi) - tu widać pewną innowację. To fakt, że wiele znaczeń i kontekstów jest przywołanych wprost: biblijne jabłko, segregacje rasowe, dosadne analogie miasteczka do państwa totalitarnego (zakaz tańca rock and rolla); tyuły książek, które są jakby biblią wolności dla nastolatków - to jednak nie przeszkadza w odbiorze, pewnie co niektórym (przyzwyczajonym do sensacyjnego "tempa" filmu) nawet ułatwia odczytanie filmu. Denerwuje mnie tylko w pewnym momencie to feministyczne moralizatorstwo, jakże modne dziś, kiedy Betty odchodzi od męża, bo dość już ma przygotowywania posiłków o zwykłej porze, etc. Ciekawy jest natomiast pewien zabieg perswazyjny. Z jednej strony młoda dziewczyna żądna doznań erotycznych, będąca spoza społeczności Pleasantville, burzy ich swoiście pojmowany porządek. A następnie inna bohaterka, mieszkanka tytułowego miasteczka, daje młodemu Parkerowi jabłko i bynajmniej z tego powodu nie dzieje się nic złego. Wszystko to (przybycie tych dwojga to serialowej rzeczywistości i zdarzenia, które dzieją się później)powoduje wewnętrzną zmianę mieszkańców Pleasantville i ludzie nabierają kolorów.
Zachęcam do obejrzenia, można miło spędzić prawie 2 godziny.
Dodana 22.06.01 00:00
redakcja
Rodzeństwo David i Jennifer żyjące w latach 90-tych jest zafascynowane latami 50-tymi. Wolny czas spędzają oglądając popularny serial czarno-biały z tamtych lat. Niezwykłe urządzenie przenosi ich w ta
Dodana 21.06.01 23:59