Sprawa Kramerów - plakat
Oglądaj  

Sprawa Kramerów (Kramer Vs. Kramer)

1978, USA
Czas trwania 100 min
Gatunek dramat obyczajowy
Reżyseria Robert Benton
Dystrybutor (nieznany)
Premiery kinowe Polska 31 grudzień 1979
USA 17 grudzień 1979
Świat 19 grudzień 1979
Opis Joanna postanawia opuścić męża i dziecko. 30-letni mężczyzna robiący karierę musi od tej pory zająć się 6-letnim Billym. Obaj będą musieli przystosować się do nowej sytuacji.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Sprawa Kramerów

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Sprawa Kramerów

Ted Kramer
Joanna Kramer
Billy Kramer
Margaret Phelps
John Shaunessy

  DyskusjeSprawa Kramerów Dodaj komentarz

Ten niepozorny dramat nakręcony przez początkującego wówczas Roberta Bentona stał się filmem nagradzanym, który zainkasował także Oscary. Co ważne, "Sprawa Kramerów" dotyczy teoretycznie "niefilmowego" tematu, jakim jest rozwód oraz będąca jego konsekwencją walka o prawa do dziecka. Ted Kramer (Dustin Hoffman) pracuje w reklamie i praca jest dla niego wszystkim. Nagle zostaje porzucony przez żonę Joanną (Meryl Streep) i zmuszony tym samym do opieki nad dzieckiem. Ted po trudnych początkach, staje na wysokości zadania i dogaduje się z malcem, stając się dla niego prawdziwym ojcem. Sielanka skończy się w momencie, gdy była żona rozpocznie sądową batalię o prawo opieki do syna. "Sprawa Kramerów" zdobyła pięć najważniejszych Oscarów - za najlepszy film, reżyserię, dwie główne role oraz scenariusz.
[opis dystrybutora dvd]

"Sprawa Kramerów" to wzruszająca opowieść o małżeństwie zakończonym rozwodem, i o samotnym ojcu, który stara się pogodzić obowiązki rodzinne i zawodowe. Młody mąż i ojciec Ted Kramer (Dustin Hoffman) kocha nie tylko swą rodzinę, ale i pracę, która pochłania mu większość czasu. Gdy pewnego wieczora wraca do domu, jego żona Joanna (Meryl Streep) nie szczędzi mu gorzkich słów. Oświadcza mężowi, że go opuszcza i powierza mu opiekę nad ich sześcioletnim synem. Ted uczy się, jak być ojcem, starając się nie zaniedbywać przy tym obowiązków zawodowych. Kiedy wydaje mu się, że zaczął się sprawdzać w nowej roli, Joanna powraca. Chce odzyskać syna i nie ma zamiaru poddać się bez walki.
zgłoś poprawkę
[opis dystrybutora dvd]
Dodana 29.04.12 00:00
Z pozoru szczęśliwa rodzina Kramerów rozpada się nagle, a Ted (Dustin Hoffman) nawet nie wie dlaczego. Odchodzi od niego żona Joanna (Meryl Streep), gdyż czuje się niespełniona w małżeństwie, gdzie to on zarabia na życie, a ona mimo posiadanego wykształcenia siedzi w domu i wychowuje syna. Po odejściu żony Ted sam musi zająć się wychowaniem syna, co wychodzi mu różnie, ale bardzo zbliżają się do siebie. Gdy Joanna wraca po kilku miesiącach nieobecności, chce odzyskać syna, ale na powrót do męża nie ma mowy. Problem uzyskania opieki nad chłopcem zostaje przeniesiony na drogę sądową...
Dodana 29.04.12 00:00
Kapitalny scenariusz,genialne dialogi syna,ktory wychowuje sobie ojca i monologi w sadzie rodzinnym,wspaniala gra Dustina Hoffmana,Meryl Streep i Justina Henry'ego.To arcydzielo polecam wszystkim ojcom.10/10.
Mietek Jakobs
Dodana 29.04.12 00:00
Karol Makowski
Biedny Witold. :"(

A tak poważnie to bardzo solidny film. (:
Dodana 11.03.11 00:00
Problemy pokazane w tym b. dobrym filmie są aktualne. Przyszłe żony, przyszli mężowie-obejrzyjcie ten film zanim powiecie "TAK". Nawet po kilka razy! Polecam.
Dodana 03.10.05 00:00
Dobry film, choć było kilka nachalnie ckliwych momentów, na szczescie ograniczono je do minimum.
Dodana 09.05.04 00:00
Joanna postanawia opuścić męża i dziecko. 30-letni mężczyzna robiący karierę musi od tej pory zająć się 6-letnim Billym. Obaj będą musieli przystosować się do nowej sytuacji.
Dodana 08.05.04 23:59