Przedwiośnie - plakat

Przedwiośnie

2001, Polska
Czas trwania 146 min
Gatunek dramat obyczajowy
Reżyseria Filip Bajon
Dystrybutor Syrena Entertainment Group
Premiery kinowe Polska 02 marzec 2001
Opis Adaptacja powieści Stefana Żeromskiego. Pytania, które zadawał sobie pisarz w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości okazują się niezwykle ważne dla obywateli III Rzeczypospolitej.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  WideoPrzedwiośnie

Brak wideo

  Minirecenzje Przedwiośnie

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Przedwiośnie

Cezary Baryka
matka Baryki
ojciec Baryki
Szymon Gajowiec
komisarz

  DyskusjePrzedwiośnie Dodaj komentarz

hej chcialabym abys mi przyblizyl dlaczego byloinne zakonczenie niz w ksiazce mam napisac recenzje i porownac ksiazke z filmem i nie bardzo wiem jak to zrobic i prosila bym o pomoc z gory dziekuje emoticon
Dodana 25.09.10 00:00
Słaby. Główni aktorzy zagrali kiepsko i najlepiej chyba wypadły postacie drugo czy trzecioplanowe jak czerwonoarmiści. Sceny batalistyczne to śmiech na sali (bitwa warszawska to tutaj kilku ludzi walczących w dymie przesłaniającym wszystko), a szkoda bo przecież książka ma olbrzymi potencjał i ukazuje wiele ciekawych wydarzeń historycznych, które tutaj zostały potraktowane po macoszemu, a skupiono się głównie na buncie Baryki (niezbyt przekonująco zresztą zagranym). Nie rozumiem też po jaką cholerę tworzono nic nie wnoszącą do filmu animację szklanych domów. Film polecam tylko osobom przygotowującym się do matury, chociaż podejrzewam, że gdybym nie czytał książki nie połapałbym się kompletnie o co w dziele Bajona chodzi (i trzeba pamiętać że zakończenie jest nieco inne niż u Żeromskiego).
Dodana 08.09.10 00:00
fajny i ciekawy
Dodana 29.08.10 00:00
gupi i nudny
Dodana 01.12.08 00:00
...przepraszam ale pragnę nawiązać do wypowiedzi gościa poprzedzającego mój wpis... przywiązujesz taką uwagę do błędów popełnianych przez innych, niestety ja nie posługuję się "JEŻYKIEM POLSKIM", a "JĘZYKIEM POLSKIM"...to tyle z mojej strony na temat czepiania się szczegółów...
Dodana 13.11.08 00:00
Wszyscy Ci, którzy mają choć odrobinę poczucia wartości (wartości... czego? jakiej?), patriotyzmu i romantyczności (poczucie romantyczności?) w sercu powinni raczej nie popełniać tak poważnych błędów posługując się jeżykiem polskim. Szczególną uwagę zwracam na "ZROZUMIĄ GO!!!", co jest wręcz gwałtem na polszczyźnie.
Dodana 15.09.08 00:00
Co wy sobie wyobrazacie, ze film ma byc dokladnie taki jak film? Jakby tak bylo to by juz nikt nigdy nie czytal ksiazek. A ksiazki mimo wszystko ksztalca. Film powinien byc zmieniony aby zachecal do porownania z ksiazka!
Co do Żeromskiego to rozumiem, ze Ludzie Bezdomni sa przynudzajace czasem ale ciekawe sa aspekty psychologiczne w jego powiesciach.
Dodana 30.09.07 00:00
Film posiada pewne wartości, widzę że wielu ocenia go ze względu na głównego aktora, a ja sądzę że on nie byl zbyt dobry, a także dialogi napisane dla niego, no ale to tylko adaptacja, książka jest lepsza zresztą jak zawsze. Wyciąłbym całą Nawłoć, moim zdaniem wątek miłosny ma się nijak do problematyki, natomiast wzruszyłem się gdy Cezary przekraczał granice, a jakis rosjanin namawial ludzi do pozostania w rosji, ale oni oczywiście woleli do polski, moim zdaniem najpiękniejszy moment z filmu.
Dodana 25.08.07 00:00
fajne jest nie gadajcie glupot poprostu sie nie znacie
Dodana 28.03.07 00:00
film fajny.
Dodana 30.01.07 00:00