Gniew oceanu - plakat
Oglądaj  

Gniew oceanu (The Perfect Storm)

2000, USA
Czas trwania 124 min
Gatunek dramat, katastroficzny
Reżyseria Wolfgang Petersen
Dystrybutor Warner Bros. Poland
Premiery kinowe Polska 25 sierpień 2000
USA 30 czerwiec 2000
Opis Film oparty na bestsellerowej powieści Sebastiana Jungera. Jest to opowieść o ludziach, którzy codziennie ryzykują swoje życie, ratując statki przed niszczącymi siłami natury. Jesienią 1991
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Gniew oceanu

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Gniew oceanu

kapitan Billy Tyne
Bobby Shatford
Christina Cotter
Melissa Brown
Alfred Pierre

  DyskusjeGniew oceanu Dodaj komentarz

Inne opisy
I kto by pomyślał, że nadejdzie dzień, w którym ocean atlantycki zmieni się w prawdziwe piekło. Gigantyczne fale tworzą trzydziestometrowe ściany, a wiatr wieje z niszczycielską siłą. Jest jesień roku 1991 i trzy potężne fronty burzowe - w tym huragan Grace - zderzają się ze sobą formując sztorm stulecia. "Gniew oceanu" to pasjonująca opowieść o załodze statku rybackiego, która zmaga się z żywiołem podejmując wyzwanie rzucone jej przez naturę. W rolach głównych wystąpili George Clooney i Mark Wahlberg, a niekwestionowaną gwiazdą filmu jest rozszalały ocean wykreowany dzięki niezwykłym efektom specjalnym. Wyreżyserowany przez Wolfganga Petersena ("Okręt", "Air Force One") "Gniew oceanu" to dwie godziny mocnego kina i prawdziwej przygody.
zgłoś poprawkę
[opis dystrybutora dvd]

Od wieków Gloucester w Massachussetts było uznawane ze jeden z największych portów rybackich na Północnym Atlantyku. W październiku 1991 roku kotwiczył tam kuter do połowu miecznika, Andrea Gail wraz z kapitanem Billym Tyne (George Clooney), doświadczonym szyprem, który w ostatnim czasie miał kilka mało satysfakcjonujących połowów. Tuż obok kotwiczy inny kuter "Hannah Boden", Lindy Greenlaw (Mary Elizabeth Mastrantonio), która miała więcej szczęścia. Bobby Shatford (Mark Wahlberg) musi spłacić adwokata rozwodowego i ma nadzieję rozpocząć nowe życie u boku przyjaciółki Christiny "Chris" Cotter (Diane Lane). Łowienie jest dla niego jedynym sposobem na zdobycie pieniędzy. Wbrew prośbom Chris melduje się na ostatni w tym sezonie rejs z Billym. Dołączy do nich czterech innych mężczyzn. Tyne jest przekonany, że tym razem, wychodząc daleko poza najczęściej uczęszczane łowiska Nowej Anglii, aż do położonego wysoko, lecz obfitującego w duże zasoby rybne Flemish Cap, uda mu się odwrócić złą passę. Już na morzu dochodzą do niego wiadomości o zbliżającym się sztormie. W odróżnieniu od Greenlaw, która nie chce ryzykować, Billemu wydaje się, że może pokonać sztorm i wrócić do Gloucester z pełną ładownią. Jeżeli nie spróbuje, załoga powróci do domu z ostatniego rejsu w roku z pustymi rękami. Ryzykowanie własnym życiem nie jest niczym nowym dla rybaków. W czasie, gdy Andrea Gail wyrusza na połów, miejscowy telewizyjny prezenter pogody, Todd Gross (Christopher McDonald) zawiadamia widzów o sztormie powstającym na Atlantyku, którego początkiem jest huragan Grace. Grace znajduje się na kursie kolizyjnym wraz z dwoma innymi frontami pogodowymi, które stopniowo gromadzą siły. Kiedy nastąpi zderzenie, powstanie sztorm, jakiego nie pamięta historia. Zostanie nazwany "Sztormem bez imienia" albo "Sztormem Halloween", ponieważ nadszedł właśnie w czasie legendarnej nocy. W rzeczywistości uformuje się w takim tempie, że Urząd Meteorologiczny nie będzie miał czasu, aby nadać mu nazwę. Nie będzie wystarczająco dużo czasu, aby wysłać ostrzeżenie do wszystkich statków znajdujących się na morzu. Załoga Andrea Gail nigdy nie otrzyma ostrzeżenia, nigdy nie dowie się, co wkrótce nastąpi. W czasie, gdy Andrea Gail i inne statki, w tym tankowiec, ładunkowiec oraz 10-metrowy żaglowiec, rozpoczynają wyczerpującą walkę, aby powrócić do brzegu, inni zostają skierowani prosto w serce szalejącego sztormu.
Dodana 15.07.12 00:00
Wczoraj widzialem to arcydzielo na greckim Star Channel.
Widzialem go juz wczesniej na polskich platformach sat.
Genialny scenariusz,kapitalna atmosfera panujaca wsrod zalogi
kutra i gra aktorska oraz przepiekne zdjecia to zasluga tworcow
tego dziela dla twardzieli.10/10.
Mietek Jakobs
Dodana 15.07.12 00:00
Z aktorek na uwage zasluguja Diane Lane i Mary Elizabeth Mastrantonio grajaca role przyjaciolki Bila Linda Greenlaw.
Dodana 15.07.12 00:00
Ewelina Jaworska
bardzo fajny film,koniec trochę wzruszający naprawdę polecam
Dodana 09.10.10 00:00
muzykę do titanica śpiewała celine dion
Dodana 26.12.08 00:00
Rewelacja, świetny film
Dodana 09.10.08 00:00
Kocham Titanic nawet jak to było 90 lat temu ale zawsze jak słysze piosenkę chce mi się płakać oglądam film podkoniec zawsze płacze!!!!!!!!!!!!KOCHAM TITANIC TO JEST MOJE SERCE OCEANU ANTLANTYCKIEGO!!!!
Dodana 07.04.07 00:00
jak był koniec tytanika to sie po ryczałem : : : : : >>
Dodana 31.10.06 00:00
Bardzo porządny filmik. Ma swoisty klimat. Po prostu bardzo poruszająca opowieść o zwykłych ludziach. Można zarzucić jakość efektów, ale w ogólnym obrazie ten minus znika kompletnie.
Dodana 08.08.06 00:00
Naciągana ckliwa historia, z kiepską grą aktorską. Zero głębi psychologicznej, bohaterowie zachowują się irracjonalnie. Muzyka nie pasująca do niczego, dużo zbędnych scen. Przewidywalny i nudny. Nie wiem czy to wina scenarzysty czy reżysera, ale film wyraźnie kuleje. Polecam wszystkim młodym filmowcom chcącym zobaczyć jak nie należy kręcić filmów.
Dodana 16.07.06 00:00