Snowpiercer: Arka przyszłości - plakat
Oglądaj    

Snowpiercer: Arka przyszłości (Snowpiercer)

2013, Francja, USA, Korea Południowa
Czas trwania 126 min
Gatunek thriller, akcja, science-fiction
Reżyseria Joon-ho Bong
Dystrybutor Monolith
Premiery kinowe Polska 11 kwiecień 2014
Świat 01 sierpień 2013
Opis Eksperyment mający na celu powstrzymanie globalnego ocieplenia zabił całe życie na ziemi. Jedyni ocalali ludzie podróżują pociągiem zwanym Snowpiercer.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Snowpiercer: Arka przyszłości

"Snowpiercer: Arka przyszłości" toczy się ze średnią prędkością i w przewidywalnym kierunku, ale oferuje ładne widoki.

Stopklatka , Ola Salwa
Akcja – z konieczności linearna – gwarantuje tylko kolejne zmiany scenerii.

Kino , Andrzej Kołodyński
Nowy film twórcy świetnego „The Host: Potwór" czy wcale nie gorszej „Zagadki zbrodni" to jeden z tych tytułów, które dają znacznie mniej, niż początkowo obiecują.

Esensja , Gabriel Krawczyk
Filmowa wersja "Snowpiercera" autorstwa Joona-ho Bonga to dość klasyczna narracyjnie opowieść o świecie przyszłości, w którym rządzi garstka bogatych, a uciskane klasy niższe próbują wywalczyć sobie wolność.

Interia , Joanna Ostrowska
Niezwykle ambitny, wizualnie olśniewający i bardzo satysfakcjonujący futurystyczny epos od utalentowanego koreańskiego reżysera Bong Joon-ho.

Variety , Scott Foundas

  DyskusjeSnowpiercer: Arka przyszłości Dodaj komentarz

Nie potrafię powiedzieć skąd tyle zachwytów nad tym tytułem. Nie ma tu nic nie zwykłego, a już na pewno nic co mogłoby zapaść w pamięci na długie lata jak "Łowca androidów". Można powiedzieć więcej, film momentami jest dość męczący, a finałowy zwrot wcale nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem. Jest tu parę fajnych scen akcji oraz kilka niezłych efektów specjalnych, aktorsko film nie zachwyca ale też nie rozczarowuje. Niestety ja czuję duże rozczarowanie, i ode mnie "Snowpiercer" dostaje 3/10.
Dodana 14.08.14 13:16
Film naprawdę bardzo dobry w swoim gatunku.
Nie zgadzam się, że w całości jest liniowy, bo potrafi zaskoczyć, ale w końcu akcja dzieje się na zamkniętej przestrzeni, więc są pewne ograniczenia w tej kwestii. Od początku wiadomo jaki jest cel główny bohaterów, ale to w raz z nimi odkrywamy tajemnice skrywane przez kolejne wagony i właśnie możliwość eksploracji bardzo przypadła mi do gustu.
Podaruję sobie niedorzeczne kwestie, gdyż film jest z gatunku sc-fi dodatkowo na podstawie komiksu, więc po prostu przedstawione w filmie fakty trzeba zaakceptować i chłonąć bieżące wydarzenia.
Dodana 26.05.14 10:52
Sam pomysł podróży pociągiem po globalnym zlodowaceniu wydaje się karkołomny i jest raczej metaforyczny.
Kolejarze pewnie załalmują ręce. Tory są świetnie utrzymane, poza zaspami i niewielkimi osuwiskami, tunele, mosty, wiadukty, zwrotnice przejezdne. Po prostu szał gwizdka. Ale miało być oryginalnie. To jest.
Życie w pociągu jest dla jednych lajtowe, dla innych obozowe. To akwarium to już przegięcie. Jeszcze boiska piłkarskiego i basenu mi tam zabrakło. No i jest całkiem cieplutko.
Niezła obsada. Najlepiej wypada Tilda Swinton. Ma bardzo charakterystyczną rolę. Gra na granicy pastiszu, ale jej nie przekracza. Niestety Ed Harris ma najbardziej sztampową rolę. I to on wygłasza na koniec bełkotliwy monolog o równowadze, ludzkości, przetrwaniu itp.
Dla mnie niestety ten film to porażka. Ma nieliczne momenty, które dają nadzieję na coś więcej, jest widowiskowy, ale szybko popada w przeciętność i przesadę.
Dodana 24.04.14 19:30
Mifune
Zaskakująco niskie oceny, a wg mnie film jest świetny od początku do końca. Owszem jest schematyczny i narracyjnie liniowy, ale za to pod względem samej rozrywki, realizacji i humoru, to jeden z lepszych filmów w tym roku. Osobiście polecam. 8/10.
Dodana 12.04.14 11:48
W sumie to sam nie wiem czego się spodziewałem po w/w tytule, ale chyba raczej nie siekierezady. emoticon
Dodana 11.04.14 20:11
mnie ten film osobiscie zawiodl po calej linii... absurd goni absurd, rozumiem, ze na podst. komiksu, ale logika to podstawa... a tu jej bylo tyle co... nie bylo ;-) plus jedynie dla Tildy Swinton - jak zwykle genialna!
Dodana 07.04.14 08:35