Bling Ring - plakat
Oglądaj    

Bling Ring (The Bling Ring)

2013, USA
Czas trwania 95 min
Gatunek kryminał, dramat
Reżyseria Sofia Coppola
Dystrybutor Forum Film Poland
Premiery kinowe Polska 21 czerwiec 2013
Świat 16 maj 2013
Opis Film oparty na prawdziwej historii The Burglar Bunch - grupy, która okradała w Hollywood domy sławnych ludzi.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Bling Ring

[Coppola] nakręciła świetny film, który nie koncentruje się ani na napadach, ani na nastoletnich przestępcach, ale na powszechnej dziś obsesji na punkcie gwiazd i celebrytów i urojeniach, jakie tworzymy zwiedzeni wirtualnymi relacjami z ludźmi, których kompletnie nie znamy.

Stopklatka , Karolina Pasternak
Dziwnie fascynujący, pięknie skomponowany.

PopMatters , Cynthia Fuhss
Intrygujący, intuicyjny i klimatyczny.

Guardian [UK] , Peter Bradshaw
[Coppola] bardziej drwi ze swoich bohaterów niż pomaga nam ich zrozumieć.

Newsday , Rafer Guzman
Pozornie płytki, ale ostatecznie fascynujący.

Time Out New York , Joshua Rothkopf
Statyczna narracja i moralny banał mogłyby być do przełknięcia, gdyby nie fakt, że przez pół filmu trzeba oglądać płytkie dzieciaki przymierzające ubrania innych ludzi.

New York Daily News , Joe Neumaier

  DyskusjeBling Ring Dodaj komentarz

Film sprawia wrażenie paradokumentu.
Wszystko jest precyzyjnie opowiedziane. Chwilami czułem się niemal obecny w domach okradanych celebrytów Lindsay Lohan, Paris Hilton (kilka razy), Orlando Blooma i innych. Zresztą Paris Hilton udostępniła nawet swój dom dla ekipy filmowej.
Bohaterowie tej historii to na pewno nie są Edukatorzy ze świetnego niemieckiego filmu. Choć wygląda to na początku na nastoletnie wygłupy i wybryki. Jednak później Coppola obnaża prawdziwe motywy i pobudki nastolatków, dla których liczy się kasa, impreza i drogie, markowe rzeczy, które są jakby fetyszem. Dzięki nim czują się gwiazdami.
W głowach jest pusto, ale liczy co mają na sobie, tym mogą zaimponować. Wartość ma tylko to, co można spieniężyć, wyliczyć, dotknąć, powąchać. Są jak Indianie, którzy zachwycali się błyskotkami i stracili swoją wolność.
To film także o manipulacji, naiwności, złudzeniach i bolesnym rozczarowaniu.
Zastanawiało mnie, gdzie są rodzice, dorośli opiekunowie. Też nie są lepsi. Może nawet ponoszą wiekszą odpowiedzialność.
Plusem jest świetna muzyka nadająca rytm.
Ten film nie jest odkrywczy, demaskatorski, ale za to dobrze zrealizowany, zagrany i interesujący. Nie wiedziałem, że chaty hollywoodzkich gwiazd są tak słabo chronione lub nawet bez ochrony. Myślałem raczej, że to są prawdziwe fortece.
Dodana 09.12.13 20:43
filmplaneta
decydowana większość widzów nie zdążyła jeszcze odetchnąć po głośnym Spring Breakers, a tu znowu w kinie możemy oglądać hedonistyczny świat skupionych na sobie nastolatków Pokolenia Milenium (pieszczotliwie Milenialsów). Co ciekawe, realizacji filmu związanego z tym tematem podjęła się laureatka Oscara – Sofia Coppola, twórczyni takich hitów jak Między słowami, Maria Antonina czy Somewhere. Między miejscami. Jako, że ostatni film wyprodukowała w 2010 roku, byłem bardzo ciekawy jej nowego projektu. Uczciwie muszę jednak przyznać, iż bardziej od nazwiska Coppoli intrygowało mnie inne – Emmy Watson. Znana z roli przemądrzałej Hermiony w serii o Harrym Potterze aktorka ma ogromny potencjał i niespotykaną wręcz klasę w stosunku do innych aktorów/aktorek swojego pokolenia. Nie mogłem się zatem doczekać, aby zobaczyć ją w nowej odsłonie. Niestety, całość okazała się być jedynie przyzwoita. Właściwie dawno nie widziałem już filmu, który wzbudziłby we mnie taką obojętność…

pełna recenzja: http://filmplaneta.blogspot.com/2013/07/hey-bitch-bling-ring-rez-sofia-coppola.html
Dodana 02.07.13 20:06