Mój rower - plakat
Oglądaj  

Mój rower (Mój rower)

2012, Polska
  Ocena: 7.1 / 10
Średnia 79 Głosów
Średnia ocena to 7.1 gwiazdek z 10.
Czas trwania 90 min
Gatunek dramat
Reżyseria Piotr Trzaskalski
Dystrybutor ITI Cinema
Premiery kinowe Polska 16 listopad 2012
Świat 08 maj 2012
Opis Paweł, Włodek i Maciek skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Mój rower

Odbiorca nie doświadcza przygody samodzielnego odkrywania sensów, mnożenia interpretacji i w rezultacie – satysfakcji z osiągnięcia tego celu. Mimo to z filmu płynie przesłanie ważne i potrzebne.

Kino , Konrad Tambor
Trzaskalski wzrusza, krzepi, a na robocie filmowej zna się całkiem dobrze.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis
Trzaskalski wie, że balansuje na granicy kiczu, ale trudno nie wierzyć w jego szczerość.

Gazeta Wyborcza , Paweł T. Felis
[...] mądry, ciepły i przyjemny film

Newsweek Polska , Marcin Marczak
Trzaskalski "Moim rowerem" kolejny raz udowadnia, że umie opowiadać zajmujące historie i budować ciekawych bohaterów.

Onet , Krzysztof Czapiga
To pochwała niespieszności oraz celebracja ulotnych życiowych radości opowiedziana przez pryzmat trójpokoleniowej rodziny: dziadka, ojca i wnuka.

Interia , Tomasz Bielenia

  DyskusjeMój rower Dodaj komentarz

Relacje wstępnych i zstępnych w najmniej dogodnym momencie, znikniecie babci matki żony spada na całą trójkę jak grom z jasnego nieba przez te kilka dni muszą znaleźć nić porozumienia cos co utracili przez te wszystkie lata. Film daje rade naprawdę dobrze się go ogląda i chyba oto chodzi.
Dodana 13.08.13 19:06
ewa_mlyn
Film traktuje przede wszystkim o dojrzewaniu do obowiązków i do pełnienia ról. Ale też o męskiej przyjaźni wystawianej na próbę i to przez długie lata. Szalenie ciepły obraz z dowcipnymi dialogami. Historia jest bardzo wiarygodna, nie ma tu przerysowań ani idealizacji. 8/10
Dodana 22.02.13 12:03
tomek0676
tt
Dodana 01.01.13 00:00
seb
byłem bardzo sceptyczny, ale po seansie polecamemoticon
Dodana 28.12.12 00:00
Film dość krótki trwa bowiem ok. 75 minut. Bardzo ciepły i wzruszający, a momentami śmieszny: ‘Maciuś, każdy alkohol jest bardzo dobry, z wyjątkiem denaturatu, który jest dobry’. Z głównym przesłaniem filmu: ‘Tak to już jest, tyle z nas zostanie co dzieci i wnuki zapamiętają” Dla mnie 10/10. Polecam!
Dodana 20.12.12 00:00
andrem0856
Niezły fim o trudnych relacjach międzypokoleniowych . Sam miałem pewne skojarzenia osobiste . Długo traktowałem to jako banał , ale coś w tym jest ,że z czasem bardzo upodabniamy się do swoich rodziców , nawet jak nie zawsze tego chcemy . Cała trójka ( Żmijewski , Urbaniak i Chodorowski ) udźwignęła swoje role . dodatkowy mały plus za pięknie sfilmowane Mazury . Warto obejrzeć .
Dodana 29.11.12 00:00
Film dobry. Poczatkowo może zbyt mało wiarygodny. Jednak w całości zyskuje, a szczególnie koniec jest super. Polecam. 8/10
Dodana 26.11.12 00:00
aneta4334
Zgadzam się: banalny i przewidywalny. Spore rozczarowanie. Fajne zdjęcia i muzyka, ale zabrakło subtelności. Mnie film zupełnie nie przekonuje.
Dodana 22.11.12 00:00
robalisko
Nikt nie ma odwagi powiedzieć, że film jest banalny, przewidywalny i nudny? Czołówka filmu, gdzie oglądamy cały czas odblaski światła i nazwiska autorów, i gdzie przez zbyt długi czas nic się nie dzieje, już mnie ostrzegała, że chyba coś jest nie tak.... Historia banalna a i zaserwowana miernie. Postaci, relacje - więcej emocji jest w związku Bonda z M. Montaż filmu tragiczny. Kilka ładnych zdjęć i trochę muzyki nie wystarczy... Nie polecam.
Dodana 19.11.12 00:00
kochamdobrekino
Oryginalna, uniwersalna historia. Bawi i wzrusza, czwórka z plusem :-)
Dodana 13.05.12 00:00