Mój rower - plakat
Oglądaj  

Mój rower (Mój rower)

2012, Polska
Czas trwania 90 min
Gatunek dramat
Reżyseria Piotr Trzaskalski
Dystrybutor ITI Cinema
Premiery kinowe Polska 16 listopad 2012
Świat 08 maj 2012
Opis Paweł, Włodek i Maciek skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Mój rower

Odbiorca nie doświadcza przygody samodzielnego odkrywania sensów, mnożenia interpretacji i w rezultacie – satysfakcji z osiągnięcia tego celu. Mimo to z filmu płynie przesłanie ważne i potrzebne.

Kino , Konrad Tambor
Trzaskalski wzrusza, krzepi, a na robocie filmowej zna się całkiem dobrze.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis
Trzaskalski wie, że balansuje na granicy kiczu, ale trudno nie wierzyć w jego szczerość.

Gazeta Wyborcza , Paweł T. Felis
[...] mądry, ciepły i przyjemny film

Newsweek Polska , Marcin Marczak
Trzaskalski "Moim rowerem" kolejny raz udowadnia, że umie opowiadać zajmujące historie i budować ciekawych bohaterów.

Onet , Krzysztof Czapiga
To pochwała niespieszności oraz celebracja ulotnych życiowych radości opowiedziana przez pryzmat trójpokoleniowej rodziny: dziadka, ojca i wnuka.

Interia , Tomasz Bielenia

  DyskusjeMój rower Dodaj komentarz

Relacje wstępnych i zstępnych w najmniej dogodnym momencie, znikniecie babci matki żony spada na całą trójkę jak grom z jasnego nieba przez te kilka dni muszą znaleźć nić porozumienia cos co utracili przez te wszystkie lata. Film daje rade naprawdę dobrze się go ogląda i chyba oto chodzi.
Dodana 13.08.13 19:06
ewa_mlyn
Film traktuje przede wszystkim o dojrzewaniu do obowiązków i do pełnienia ról. Ale też o męskiej przyjaźni wystawianej na próbę i to przez długie lata. Szalenie ciepły obraz z dowcipnymi dialogami. Historia jest bardzo wiarygodna, nie ma tu przerysowań ani idealizacji. 8/10
Dodana 22.02.13 12:03
tomek0676
tt
Dodana 01.01.13 00:00
seb
byłem bardzo sceptyczny, ale po seansie polecamemoticon
Dodana 28.12.12 00:00
Film dość krótki trwa bowiem ok. 75 minut. Bardzo ciepły i wzruszający, a momentami śmieszny: ‘Maciuś, każdy alkohol jest bardzo dobry, z wyjątkiem denaturatu, który jest dobry’. Z głównym przesłaniem filmu: ‘Tak to już jest, tyle z nas zostanie co dzieci i wnuki zapamiętają” Dla mnie 10/10. Polecam!
Dodana 20.12.12 00:00
andrem0856
Niezły fim o trudnych relacjach międzypokoleniowych . Sam miałem pewne skojarzenia osobiste . Długo traktowałem to jako banał , ale coś w tym jest ,że z czasem bardzo upodabniamy się do swoich rodziców , nawet jak nie zawsze tego chcemy . Cała trójka ( Żmijewski , Urbaniak i Chodorowski ) udźwignęła swoje role . dodatkowy mały plus za pięknie sfilmowane Mazury . Warto obejrzeć .
Dodana 29.11.12 00:00
Film dobry. Poczatkowo może zbyt mało wiarygodny. Jednak w całości zyskuje, a szczególnie koniec jest super. Polecam. 8/10
Dodana 26.11.12 00:00
aneta4334
Zgadzam się: banalny i przewidywalny. Spore rozczarowanie. Fajne zdjęcia i muzyka, ale zabrakło subtelności. Mnie film zupełnie nie przekonuje.
Dodana 22.11.12 00:00
robalisko
Nikt nie ma odwagi powiedzieć, że film jest banalny, przewidywalny i nudny? Czołówka filmu, gdzie oglądamy cały czas odblaski światła i nazwiska autorów, i gdzie przez zbyt długi czas nic się nie dzieje, już mnie ostrzegała, że chyba coś jest nie tak.... Historia banalna a i zaserwowana miernie. Postaci, relacje - więcej emocji jest w związku Bonda z M. Montaż filmu tragiczny. Kilka ładnych zdjęć i trochę muzyki nie wystarczy... Nie polecam.
Dodana 19.11.12 00:00
kochamdobrekino
Oryginalna, uniwersalna historia. Bawi i wzrusza, czwórka z plusem :-)
Dodana 13.05.12 00:00