Sierpień w hrabstwie Osage - plakat
Oglądaj    

Sierpień w hrabstwie Osage (August: Osage County)

2013, USA
Czas trwania 130 min
Gatunek dramat, komedia
Reżyseria John Wells
Dystrybutor Forum Film Poland
Premiery kinowe Polska 24 styczeń 2014
USA 25 grudzień 2013
Świat 09 wrzesień 2013
Opis Spojrzenie na trudną relację matki i jej trzech dorosłych córek, które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i od przeszłości. Pewnego dnia powracają, by zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody w rodzinie.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Sierpień w hrabstwie Osage

[…] to przenikliwe, zabawne pełnią życiowego absurdu i smutne przeszywająco nieodwracalną trajektorią życia doświadczenie.

Stopklatka , Anna Tatarska
Znakomita, przewrotna tragikomedia o rodzinie, z której nie sposób się uwolnić. Na ekranie plejada gwiazd z brawurową Meryl Streep i przejmującą Julią Roberts na czele.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis
"Sierpień..." bardziej stanowi ciągów popisów kolejnych członków ekipy, niż zwarte dzieło. Kiedy film wreszcie się kończy, zamiast pomyśleć: "Co za koszmar", myślimy: "To był kawał niezłego rzemiosła".

Interia , Piotr Mirski
„Sierpień… sprawia wrażenie przemyślanego w najdrobniejszych szczegółach. Pewny swoich umiejętności reżyser decyduje się na karkołomne rozwiązania dramaturgiczne. I w ostatecznym rozrachunku okazują się one strzałami w dziesiątkę

Kino , Piotr Czerkawski
Sukces tego filmu leży w jego prostocie i realizmie.

Onet , Barbara Wiśniewska
Smutek krzepi. To największy paradoks filmu, który z czystym sumieniem można polecić nie tylko kobietom.

Polityka , Janusz Wróblewski

  Obsada Sierpień w hrabstwie Osage

Violet Weston
Barbara Weston
Jean Fordham
Karen Weston
Bill Fordham

  DyskusjeSierpień w hrabstwie Osage Dodaj komentarz

Historia nie intryguje, dialogi usypiają a śmiech, jeżeli się pojawił, był wynikiem doprowadzenia mnie na skraj załamania nerwowego w połączeniu z reakcją ukrytej sadystycznej strony podświadomości. Nie ma co się rozpisywać na temat muzyki, udanych ujęć kamery czy jakiegokolwiek innego aspektu. Ten film po prostu był.

Moja pełna recenzja : http://www.kinodladwojga.pl/2014/07/sierpien-w-hrabstwie-osage-recenzja.html
Dodana 05.07.14 21:52
Gdy obejrzałam zapowiedz pomyślałam, że film może być zabawny z genialną obsadą..cóż momenty były zabawne, aczkolwiek przesłanie filmu było zupełnie inne. Ukazanie tragedii, bólu, smutku..i porażek życiowych.
Dodana 28.02.14 19:29
Wstrząsający obraz bardzo nieszczęśliwej i ostro popieprzonej rodzinki! Niewiarygodne, że można aż tak się nienawidzić! Julia i Meryl oskarowe! Film robi wrażenie, ale nie polecam dla relaksu...
Dodana 06.02.14 22:36
Zabrakło nieco konsekwencji w prowadzeniu akcji tak, aby odbiór poszczególnych scen był mniej więcej na tym samym poziomie. Skończyło się na tym, że ciekawa wciągająca fabuła, naszpikowana została krótkimi nudnymi scenkami nie wnoszącymi zbyt wiele do logicznego jej ciągu. Za to musiałam niestety obniżyć swoją ocenę.
Dużym plusem filmu są wszechobecne potyczki słowne i kilka niespodziewanych zwrotów akcji.
Jednak największą jego zaletą, jest genialna kreacja Meryl Streep. Już dawno nie widziałam tak perfekcyjnie odegranej roli. Dzięki niej ocena nieco wyższa niż mogłoby to wynikać z samej fabuły. 7/10
Dodana 28.01.14 20:45
Meryl i Julia poprostu doskonale wcieliły się w grane przez siebie bohaterki. Czasem nawet aż za bardzo ma się wrażenie że relacja pomiędzy matką i córką jest głęboka pomimo ciągłych kłótni, bo kto kłóciłby się jeśli nie zależałoby mu tak naprawde na drugiej osobie ;-)
FILM SKŁANIA DO PRZEMYŚLEŃ co do relacji rodzinnych.
POLECAM 7/10.
Dodana 27.01.14 09:37
Aktorski popis Meryl Streep i Julii Roberts ! Cała obsada jest tu po prostu niesamowita, może za wyjątkiem Benedicta Cumberbatch'a, jakoś nie pasuje mi do granej w tym filmie roli. Scenariusz jest rewelacyjny, dialogi są niezwykle autentyczne, miejscami podszyte bardzo czarnym humorem. Polecam każdemu, "Sierpień w hrabstwie Osage" to jeden z najlepszych komediodramatu ostatnich lat ! Ode mnie 8/10.
Dodana 27.01.14 04:21
Nominacje do Złotych Globów i Oskarów tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że warto obejrzeć Sierpień w kinie ;-)
Dodana 21.01.14 22:36
Film zapowiada się bardzo dobrze. Nominacje dla Roberts i Streep do prestiżowych nagród filmowych za rolę w tym filmie. To mówi samo za siebie emoticon
Dodana 20.01.14 13:31
August: Osage County ten film pokazał że życie nie zawsze jest jak z bajki i że rodzinne kłótnie są wsędzie
Dodana 19.01.14 01:58
Widzę, że Benedict Cumberbatch gra w kolejnym dobrym filmie. emoticon
Dodana 10.01.14 15:37