Chce się żyć - plakat
Oglądaj    

Chce się żyć (Chce się żyć)

2013, Polska
Czas trwania 107 min
Gatunek dramat
Reżyseria Maciej Pieprzyca
Dystrybutor Kino Świat International
Premiery kinowe Polska 11 październik 2013
Świat 25 sierpień 2013
Opis Oparta na prawdziwych wydarzeniach, wzruszająca historia Mateusza, który wbrew poważnej chorobie podejmuje poruszającą walkę o godność i szczęście.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Chce się żyć

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeChce się żyć Dodaj komentarz

Tak wzruszającego filmu dawno nie widziałam. Nie umiem nawet powiedzieć co zrobiło na mnie największe wrażenie - czy rola matki (wspaniała Dorota Kolak), czy postać Mateusza (szacunek wielki dla Dawida Ogrodnika), czy w ogóle sam scenariusz, który napisało życie. Proponuję obejrzeć każdemu, kto nie potrafi cieszyć się życiem i wciąż czegoś od niego i od innym chce. Takie obrazy przewartościowują świat.
Dodana 12.08.15 14:09
Kupiłem laptopa za cenę doładowania do telefonu! Tylko za 40zł!
Sprawdź sam, naprawdę warto! http://odu.pl/sprawdoneaukcje
Dodana 13.07.15 08:56
Bardzo dobry-rewelacyjni aktorzy,historia niebanalna,wzruszająca.
Dodana 11.06.15 19:22
film mnie wzruszył , bardzo ciekawy i wspaniała rola pana Dawida Ogrodnika. Wielkie brawa. Panie Dawidzie wyrazy szacunku.
Dodana 22.06.14 22:41
Niebanalny film, niebanalnie opowiedziany. A co najważniejsze Polskie. Zaskakująco dobry dlaczego? Zapraszam na http://gamonia.pl/chce-sie-zyc/
Dodana 27.04.14 12:12
Fantastyczny film.
Nie trzeba mega budżetu, żeby stworzyć poruszające, życiowe, autentyczne, na wysokim poziomie kino.
Niewykła historia, która pokazuje jakie brzemię dźwigają opiekunowie niepełnosprawnych osób oraz co czują sami niepełnosprawni. Jest też jasna strona ich życia.
Wizyta u dentysty, wyjście na spacer, spożywanie pokarmu, porozumiewanie się to wielkie wyzwania. Ale ile mogą sprawić radości.
Wzruszająca jest scena, gdy Mateusz może wreszcie wszystkim powiedzieć, że nie jest rośliną, jest żywym, prawdziwym, czującym człowiekiem. Niestety zamkniętym w chorym ciele, ale w środku bardzo dużo się dzieje.
Rola Dawida Ogrodnika jest genialna. Nie dziwię się zagranicznym krytykom, którzy myśleli, że aktor jest naprawdę osobą niepełnosprawną.
Francuzi nakręcili świetnych Nietyklanych oraz Motyl i skafander. My mamy przejmujący Chce się żyć, który też daje nadzieję. Jak mówił tata Mateusza: będzie dobrze.
Dodana 24.04.14 19:48
Niezwykle przejmujący, wzruszający..i jakże prawdziwy. Bolesny..i choćby się chciało podczas oglądania, żeby los się odwrócił, by wydarzyło się coś dobrego, by było w końcu dobrze..Genialna rola Ogrodnika, scenariusz..reżyseria i pozostała gra aktorska. Dzięki temu filmowi, można dostrzec niezwykłe piękno.
Dodana 28.03.14 18:02
filmplaneta
Okazało się, że Polacy stworzyli film równie dobry co wspomniani Nietykalni. A może nawet lepszy? O Chce się żyć mógłbym rozprawiać bez końca, bo to kino najwyższej klasy. Kino, które bawi i wzrusza zarazem oraz które – co najważniejsze – zmusza do wielu refleksji. Kino z poruszającą ścieżką dźwiękową i aktorstwem na najwyższym możliwym poziomie. Kino kompletne, totalne. Kino, jakie chcę oglądać. Dzisiejsza notka jest szczególna, ponieważ dwa ostatnie akapity zostały napisane przez mojego kolegę, który poprzez pryzmat własnych doświadczeń pragnie podzielić się swoimi wrażeniami po filmie, z punktu widzenia osoby mającej kontakt z niepełnosprawnymi.

pełna recenzja: http://filmplaneta.blogspot.com/2013/10/o-niepenosprawnosci-po-polsku-chce-sie.html
Dodana 23.10.13 12:45
Dobrze jest!
http://trochepiekniejszekino.blogspot.com/2013/10/dobrze-jest.html
Dodana 11.10.13 23:40