Drogówka - plakat
Oglądaj    

Drogówka (Drogówka)

2013, Polska
Czas trwania 118 min
Gatunek dramat, kryminał
Reżyseria Wojciech Smarzowski
Dystrybutor Next Film
Premiery kinowe Polska 01 luty 2013
Opis Historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Do czasu...
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Drogówka

To nie jest już tylko film o wiejskim weselu, lecz coś, co dotyka prawie całego polskiego „tu i teraz".

Kino , Piotr Śmiałowski
Dialogi nawet przez moment nie szeleszczą papierem, dopieszczony jest każdy element drugiego planu.

Stopklatka , Karolina Pasternak
Nowy film Wojtka Smarzowskiego "Drogówka" nie przestaje zdumiewać. I trzyma w napięciu do ostatniej minuty seansu.

Interia , Tomasz Bielenia

  DyskusjeDrogówka Dodaj komentarz

Rewelacyjna rola Bartłomieja Topy!Polecam.
Dodana 02.06.14 20:11
ocenfilm
Dla mnie najlepszy film Polski ostatnich lat.

Ranking najlepszych filmów. Ocena filmów w ośmiu kategoriach. najlepsze filmy, wartościowe filmy, filmy bez przemocy, filmy bez scen erotycznych, najlepsze dramaty, najlepsze komedie, najlepsze filmy familijne.

http://ocenfilm.pl
Dodana 07.09.13 22:30
Film „Drogówka” jest po prostu świetny. Po beznadziejnej według mnie „Róży” , reżyser pociągnął dalej mój ulubiony klimat „Domu złego” czy „Wesela”.
Niuansiki, które są powplatane w filmik są miodzio…
Fantastyczny Rafał Jakubik ;-) Topa rewelka, choć szkoda, że znowu pieczętuje winę za poszukiwanie prawdy.
Najlepszy według mnie fragment filmu to wątek z policjantem rasistą, który wręcz koncertowo zagrał Eryk Lubos. Dla mnie 10/10!!!
Dodana 10.06.13 10:18
Prawdziwy, rzeczywisty, wbijający w fotel.. kawał dobrego polskiego kina. I plus za fabułę, i grę aktorską, i reżysera. Wszystko na swoim właściwym miejscuemoticon
Dodana 14.04.13 15:42
W Drogówce mamy nawiązania do poprzednich filmów Smarzowskiego (np. Biały miś z Wesela, bohater grany przez Topę jest podobny do tego z Domu złego).
Film zaczyna się od imprezy. Jest wesoło, dużo alkoholu i rubasznego humoru. Potem akcja przyspiesza, robi się coraz mroczniej, brudniej. Ważną rolę odgrywają komórki.
Główny bohater ma wiele wad. Lubi zabawę, kasę. Ale gdy okazuje się, że jest wrobiony w morderstwo, zaczyna prywatne śledztwo. Odkrywa ciemne tajemnice policjantów, lekarzy, polityków, urzędników. Dopóki brał drobne sumy i cieszył się ochłapami, był tolerowany. Gdy zaczął węszyć, stał się niewygodny.
Drogówka z pewnością nie robi dobrej reklamy policji. Szok powoduje fakt, że ci, którzy mają egzekwować prawo, notorycznie je łamią. Widzimy jednocześnie straszne skutki takiej postawy.
Według mnie tłem równie dobrze mogliby być lekarze, urzędnicy, prawnicy itd. Zło nie jest przyporządkowane do konkretnego zawodu, statusu czy pochodzenia. Istotna jest diagnoza i przesłanie. A są one bolesne i niestety bardzo bliskie prawdy. A ta jest taka, że człowiek bez twardych zasad etycznych i moralnych, ocierając się ciągle o zło, zaczyna mu ulegać i przesiąkać nim.
Poza tym film porusza nie tylko temat korupcji. Pokazuje inne wady Polaków: ksenofobię, chamstwo, egoizm, hipokryzję.
Ostatnie doniesienia mediów także są mało optymistyczne (pewien poseł, który dwukrotnie przekroczył prędkość i był bez ważnego prawa jazdy, wyłgał się immunitetem, wykryta zmowa cenowa przy drogowych przetargach, nieustanne remonty świeżo oddanych ulic i dróg, itd.).
Po obejrzeniu filmu Smarzowskiego znów czuję się jak na kacu, skołowany i przybity. I postanawiam, że więcej już nie obejrzę. Ale wracam do tego reżysera, bo zawsze ma coś ważnego do powiedzenia.
Smarzowski przywiązany jest do swoich aktorów (m.in. Topa, Jakubik, Dziędziel). Są świetni. Boję się tylko, że z czasem zacznę ich mylić, kto, gdzie i kogo grał. Dobrze, że główną rolę w nowym filmie zagra R.Więckiewicz.
Dodana 28.02.13 18:03
Wg mnie najgorszy film Smarzowskiego. Tym razem po prostu przegiął, faktycznie jest ostra jazda, tylko że donikąd. Tylko chlanie i rozpusta... Dla mnie 5/10
Dodana 28.02.13 09:12
Zakrza
Smarzowski trzyma poziom. Film lepszy od Róży.
Dodana 25.02.13 17:10
Samo życie...
Dodana 25.02.13 17:08
Zgadzam się z każdym twoim jednym słowem ! Drogówka to niesamowity film.
Dodana 25.02.13 16:57
spoko
Dodana 25.02.13 16:54