Godzilla - plakat
Oglądaj  

Godzilla (Godzilla)

2014, USA
Gatunek science-fiction, akcja
Reżyseria Gareth Edwards (V)
Dystrybutor Warner Bros.
Premiery kinowe Polska 16 maj 2014
USA 16 maj 2014
Świat 14 maj 2014
Opis Film opowiada historię o ludzkiej odwadze i pojednaniu w obliczu nieprzezwyciężonych sił natury. Budzący respekt Godzilla powraca, by przywrócić światu równowagę, gdy ludzie okazują się bezbronni.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Godzilla

[…] straszy, trzęsie, onieśmiela swoim rozmachem. Brakuje w tym wszystkim jednak charyzmatycznego bohatera.

Stopklatka , Ola Salwa
Po seansie pozostaje zachwyt nad stroną wizualną całości, wiele smaczków związanych z rozwojem wydarzeń i przede wszystkim te niesamowite momenty obcowania z Godzillą.

Esensja , Krzysztof Spór
W ostatniej części tego filmu Godzilla powstaje i budzi uśpione w nas dziecko.

Rolling Stone , Peter Travers
Jedną z przyjemności, jakie film oferuje, jest myśl, że aktorzy, którzy wykonali wspaniałą pracę w innych produkcjach… tutaj są dobrze opłacani za krzyki, grymasy i wybuchowe efekciarstwo.

New York Times , A.O. Scott
Wart obejrzenia dla ostatnich 30 minut. Reszta jest zbyt nudna. Oczekiwanie na pojawienie się Godzilli nie byłoby złe, gdyby bohaterowie mieli serca, a film napięcie.

JoBlo's Movie Emporium , Chris Bumbray
Nawet w 3D bohaterowie pozostają jednowymiarowi. Ale pod koniec filmu to traci znaczenie.

New York Post , Lou Lumenick

  Obsada Godzilla

Joe Brody
Elle Brody
Doktor Daisuke Serizawa
Sandra Brody
Admirał William Stenz

  DyskusjeGodzilla Dodaj komentarz

Tym razem film zrobiono w klimacie starych japońskich filmów o Godzilli. I to wyszło całkiem ciekawie . Lepszy od poprzedniej amerykańskiej wersji.
Dodana 23.08.15 09:29
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To GODZILLA!! aaaaaa, bójcie się i uciekajcie bo inaczej - was obroni przed dziwnym stworem, który, a może, która ma ciśnienie na zostanie matką, w takim przypadku potrzeba dużo prądu albo zwyczajnie bomby jądrowej czy atomowej, w każdym razie, wspomniana bomba będzie miała swoje pięć minut. Tą historię znamy już od dawien dawna, ktoś uznał, że pora odświeżyć sprawę przy użyciu współczesnych możliwości tworzenia obrazu za pomocą komputera, no i chyba się udało, po za przypadkami dziwnie pojawiającej się mgły czy innego rodzaju zasłony przy stworach, jakie mieliśmy szczęście oglądać, a może nie, w sumie nikt za długo nad przeciwnikami Godzilli chyba nie siedział, może miało to ułatwić całą sprawę scen w których się pojawiały. Co do ludzkich postaci, Taylor-Johnson, żołnierz, który martwi się o swoich bliskich, przyznam, że Kick-Ass wymagał jednak większych zdolności aktorskich, niż postać z którą przyszło mu się zmierzyć tym razem. Pani Elizabeth Olsen była bo być musiała, taka potrzeba filmu, żałuję jedynie tak małej roli jaką odegrał Watanabe, jako doktor, który wie więcej niż inni o zmutowanych stworach, przydałby mu się film na miarę Ostatniego Samuraja lub Incepcji.
Dodana 28.06.15 14:10
Mnie nie zachwycił. Ile razy można oglądać to samo??? Nowa Godzilla niczym mnie nie zaskoczyła, zabrakło w niej nowego tchnienia w temat, może jakiegoś zupełnie nowego wątku, podrasowania historii...
Dodana 07.12.14 10:46
za dużo krzyku i hałasu w tym filmie, mało dialogów! film spodoba się fanom filmów o rozpierduchach czyli wszystkim facetom ! kobietom NIE POLECAM ! godzilla musi odejść!
Dodana 12.11.14 12:22
Blockbuster Roku !

Fantastyczna budowa klimatu (czasu oczekiwania na starcie potworów) oraz dość logiczne i spójne przedstawienie historii. Wizualnie film powala efektami. Faktycznie brakuje ludzkiego bohatera z krwi i kości, ale czy to konieczne w przypadku, gdy na ekranie króluje Godzilla?

Rewelacyjny i widowiskowy powrót króla potworów na duży ekran 9/10
Dodana 07.11.14 11:21
Bardzo dobry film, a w porównaniu z Godzillą z 1998 to arcydzieło.
Dodana 26.08.14 17:52
Zakochałem się w tym filmie. Nie mogę doczekać się kiedy pooglądam go znowu. Efekty specjalne potrafią wbić w ziemię, Gareth Edwards stworzył niesamowicie klimatyczne widowisko z dobrym aktorstwem i wspaniałą muzyką. Według mnie to najlepszy film tegorocznego lata. Serdecznie polecam, ode mnie 10/10.
Dodana 06.08.14 15:03
Godzilla czyli nadciąga wielka rozpierducha.
Film spodoba się miłośnikom Obcy kontra Predator, bo to coś w tym stylu.
Tym razem Godzilla ratuje ludzi, którzy nieporadnie się przed nią bronią a potem przyglądają jej walce z GNOLami, tj. meganietoperzami. Ludzie sprawiają tu wrażenie zagubionych mrówek chaotycznie biegających po zniszczonym mrowisku.
Jest z rozmachem i przytupem, widowiskowo, głośno, bardzo klasycznie. Fajnie, że zatrudnili Bryana Cranstona. To świetny aktor. Robi co może. Wiadomo, że w takich filmach aktorstwo jest na dalszym planie.
Odradzam 3D. Nie warto. Kolejne naciąganie kasy. Poza tym wiele scen dzieje się w nocy.
W sumie całkiem niezły blockbuster na lato.
Dodana 17.05.14 17:53
Na wyczerpującą recką od siebie zapraszam:
http://slesz.blogspot.com/2014/05/godzilla-2014.html
Napociłem się recenzując wcześniej WSZYSTKIE filmy o Godzilli.
Dodana 16.05.14 12:21
Nie można powiedziec, że "Godzilla" jest zła. Mnie tam sie podoba i śmiało polecam wszystkim emoticon
Dodana 13.05.14 17:08