Płynące wieżowce - plakat
Oglądaj    

Płynące wieżowce (Płynące wieżowce)

2013, Polska
Czas trwania 93 min
Gatunek psychologiczny, dramat
Reżyseria Tomasz Wasilewski
Dystrybutor Film Point Group
Premiery kinowe Polska 22 listopad 2013
Świat 18 kwiecień 2013
Opis Kuba to młody chłopak, który mieszka razem z matką i swoją dziewczyną, Sylwią. Z pozoru jego życie wydaje się jasne i poukładane. Wkrótce na jednej z imprez poznaje Michała. Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Płynące wieżowce

Wyrafinowane zdjęcia, płynność narracyjna, pełnokrwiste postacie, sceny pozbawione patosu, niby z życia wzięte, a znaczące coś więcej, pokaźniejsze niż ich powierzchowny przekaz.

Stopklatka , Urszula Lipińska
To pierwsza kinowa wypowiedź na temat mniejszości gejowskiej w Polsce, która nie osuwa się w groteskę, nie popada w śmieszność. Orientacja głównych bohaterów nie ma też budzić kontrowersji, wywoływać obyczajowego skandalu.

Newsweek Polska , Karolina Pasternak
wątek homoseksualny dodaje filmowi znaczeń, zmusza do refleksji nie tylko o meandrach uczuć, lecz także o szukaniu własnej tożsamości i o inności

Rzeczpospolita , Barbara Hollender
Sprowadzanie „Płynących wieżowców" jedynie do filmu gejowskiego jest bardzo krzywdzące. To przede wszystkim obraz opowiadający uniwersalną historię o miłości, a miłość, cytując „Życie Adeli", nie ma płci.

KMF , Krzysztof Połaski
''Płynące wieżowce'' wytaczają nowy kierunek - czas na kino autorskie, autentyczne, opowiadające o Polsce i o Polakach, tu i teraz.

Wirtualna Polska , Katarzyna Kasperska
[…] młody reżyser nie próbuje skandalizować, jest tak daleki od taniej kontrowersji, jak to tylko możliwe, zaś tak dobrze zarysowanych portretów psychologicznych można ze świecą szukać.

Onet , Bartosz Czartoryski

  DyskusjePłynące wieżowce Dodaj komentarz

Jakie to nędzne
Dodana 30.11.13 10:19
Nie oglądałam, ale na pewno obejrzę, chociażby ze względu na Martę Nieradkiewicz ładna sympatyczna dziewczyna, a temat nie powiem bardzo ciekawy......
Dodana 22.11.13 19:08
wiele czytalam o tym o czym bedzie ten film,zatanawiam sie tylko ile dziewczyn moze znajdowac sie w zwiazkach z homoseksualistami nawet o tym nie wiedzac??
Dodana 05.09.09 00:00
Główny bohater - Kuba to młody chłopak, który mieszka razem z matką i swoją dziewczyną, Sylwią. Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie
Dodana 04.09.09 23:59