Geneza Planety Małp - plakat

Geneza Planety Małp (Rise of the Planet of the Apes)

2011, USA
Czas trwania 105 min
Gatunek akcja, science-fiction, przygodowy
Reżyseria Rupert Wyatt
Dystrybutor 20th Century Fox
Premiery kinowe Polska 05 sierpień 2011
USA 05 sierpień 2011
Opis Will Rodman to naukowiec pracujący w firmie farmaceutycznej Gen-Sys, w której pracuje się nad stworzeniem leku regenerującego tkankę mózgową. Celem naukowca jest wynalezienie leku na chorobę
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Geneza Planety Małp

Modlę się o wystarczające poparcie portfeli widzów, żeby studio przekonało się, że zielone światło dla kontynuacji to dobry pomysł. Cholerna szkoda byłoby nie zobaczyć tych małp jeszcze raz w akcji.

Rope of Silicon , Brad Brevet
Łącząc małpy wykreowane wystarczająco autentycznie, by sprawić, że "Project Nim" wygląda sztucznie, wraz z wciągającą opowieścią, "Geneza…" to Planeta, na którą wszyscy czekaliśmy.

TotalFilm , Neil Smith
"Geneza Planety Małp" nie byłaby możliwa bez udziału niesamowitej ekipy z Weta Digital ("Avatar"), firmy zajmującej się efektami komputerowymi, która wykreowała (…) małpy wyglądające jak żywe.

Screen Rant , Ben Kendrick
Film ma być ostrzeżeniem, ale nawet nie próbuje się wysilić w pokazaniu, przed czym ma ostrzegać. Może i małpy są mądre, ale z wyjątkiem Cezara są to jedynie komputerowe efekty.

Entertainment Weekly , Owen Gleiberman
Niezbyt imponującej "Genezie Planety Małp" nie brakuje odwagi w ukazywaniu swoich przekonań, ponieważ sama nie posiada ich zbyt wielu.

Slant Magazine , Ed Gonzalez
Film posiada swoje zalety, chociaż nie jest jedną z nich inteligencja postaci ludzkich. (…) Finałowa scena akcji jest bardziej wciągająca niż niezliczone tego typu sceny z filmów o zombie.

Chicago Sun-Times , Roger Ebert

  DyskusjeGeneza Planety Małp Dodaj komentarz

Film pozwala się nam dowiedzieć jak doszło do utraty przez ludzi pozycji dominującego ssaka i opanowania Ziemi przez małpy.
Dodana 28.04.15 13:55
Niezły
Dodana 11.04.13 21:38
Bardzo fajny film, napewno nie był nudny, małpki śliczne akcja dobra polecam 7/10
Dodana 24.03.12 00:00
Chuckys
Ten film jest niesamowity, bardzo rzadko mogę stwierdzić, że film należy do ulubionych, a właśnie ten film trafia do mojej bazy ulubionych filmów. Bardzo się cieszę, że małpy zgładziły wszystkich, to było coś pięknego, aż uroniłem łzę w dwóch momentach filmu. Istna potęga gdy Cezar trzymając tego gnojka w klatce krzyknął "Noooo". Właśnie w tedy uroniłem pierwszą łzę - za potęgę !!
Dodana 07.01.12 00:00
Mifune
Początkowo dałem "Genezie" siódemkę, ale po ponownym obejrzeniu stwierdziłem, że to bardzo niesprawiedliwa ocena z mojej strony, szczególnie, że uwielbiam wyważone filmy sci-fi, w których efekty specjalne uzupełniają treść filmu zamiast ją przesłaniać! W "Genezie" udało się stworzyć przejmującą, a w finale porywającą opowieść, przy tym nie robiąc z widza idioty. Jeden z najlepszych filmów 2011 roku! 8/10.
Dodana 15.12.11 00:00
marigi
Widać, że jak się trochę przyłoży i pomyśli to i trupa można ożywić.
bardzo dobry film !!!!!!!
Dodana 11.11.11 00:00
derlej
Po oglądnięciu Conana spodziewałem się kolejnej klapy, ale film bardzo miło zaskoczył. Jak dla mnie dorównał swoim poprzednim częścią. Chyba najlepsza megaprodukcja w tym roku.
Dodana 10.11.11 00:00
Elvis_Żyje
Film godny uwagi!Polecam!
Dodana 13.10.11 00:00
Mietushek
Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym San Francisco, gdzie naukowcy prowadzą badania genetyczne, w wyniku których dochodzi do narodzin rasy wybitnie inteligentnych małp i wybuchu wojny o ich dominację nad ludźmi.
zgłoś poprawkę
[opis dystrybutora kino]
Dodana 29.08.11 00:00
Mietushek
Jest juz w sieci.
Dodana 29.08.11 00:00