Ładunek 200 - plakat
Oglądaj  

Ładunek 200 (Gruz 200)

2007, Rosja
Czas trwania 94 min
Gatunek dramat, thriller
Reżyseria Aleksiej Bałabanow
Dystrybutor 35mm Sp. z o.o.
Premiery kinowe Polska 07 marzec 2008
Świat 16 maj 2007
Opis ZSSR, rok 1984. Koniec ery sowieckiej. Prowincjonalne miasteczko. Po wyjściu do klubu, znika córka sekretarza okręgowego komitetu Partii Komunistycznej. Nie ma żadnych świadków. Nie odnaleziono
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Ładunek 200

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeŁadunek 200 Dodaj komentarz

przygnębiające kino
Dodana 08.02.14 10:52
Bardzo dobre kino, podobne do '"Domu złego" Smarzowskiego, ale jeszcze mocniejsze.
Dodana 31.03.12 00:00
Piotr
lux filmik!!!!!!!!!!! polecam
Dodana 01.01.12 00:00
Tomasz Orszulak
Wbił mnie w fotel!
Dodana 10.12.10 00:00
"Ładunek 200" Aleksieja Bałabanowa w kontekście rosyjskiej
tożsamości narodowej.

http://www.krytykafilmowa.com/2010/05/mateczka-rosja-adunek-200-aleksieja.html
Dodana 28.05.10 00:00
~JA pisze, „Każdy z każdym był związany jakimś wydarzeniem. Jak w Dynastii".

Otóż o ile wierzyć twórcom, na początku pojawia się informacja, że film oparty jest na faktach. Być może twórcy trochę dopowiedzieli od siebie dla wywołania efektu (ile i czy dopowiedzieli - tego nie wiemy, ale „każdy z każdym” to już taka uroda małych społeczności), czyli nie jest jedynie wytworem chorej wyobraźni jakiegoś psychopaty, lecz człowieka do głębi wstrząśniętego historią, jakich niestety, moim zdaniem, świat był, jest i będzie pełen, niezależnie od ustroju politycznego, „systemu", czy wyznawanej, bądź nie, religii. O przeważającej większości takich makabrycznych zdarzeń, poza wąską lokalną społecznością, która z reguły chce o sprawie jak najszybciej zapomnieć, zwykle nikt nigdy się nie dowiaduje, gdyż w większości umysłów podświadomie pokutuje przekonanie, że jeśli o czymś się nie pisze ani nie mówi głośno, nie jest to nic nadzwyczajnego – vot żyzń.

~bea, na pewno celem tego filmu nie jest dostarczenie lekkiej, łatwej i przyjemnej rozrywki. Zakładam, że żyjesz w wolnym świecie i nikt Cię do oglądania konkretnych filmów nie zmusza, przynajmniej nie powinien. Twierdzenie, że to „film... nie dla ludzi wrażliwych" oznacza, że wg. Ciebie dla wrażliwych pozostają "teleduprele", Dynastie i ogólnie banał i bezrefleksyjność, a filmy poruszające do szpiku kości, nieestetyczne są dla cynicznych zimnych drani i masochistów. Jakie to proste. Szkoda, że w prawdziwym życiu nie zawsze możemy sami sobie wybierać tego, co ma nam się przydarzyć dziś wieczorem, tak jak wybieramy sobie DVD z wypożyczalni.

Moim zdaniem przesłanie filmu ma przede wszystkim wymowę duchową/religijną i opowiada o ogólnoludzkiej potrzebie takiej duchowości. Odniesienie do Boga pojawia się już w pierwszej scenie, następnie w kluczowej rozmowie o różnicach światopoglądowych przy wódce w środku filmu, i znajduje kulminację w scenie ostatniej (niczym klamra). No i najważniejsze – w sposób dość łopatologiczny pokazuje, że negacja Boga czy ogólnie wartości opartych na duchowości (pamiętajmy, że jednym z nielicznych „sprawiedliwych” w filmie jest zabity Wietnamczyk – zapewne nie chrześcijanin) prowadzi do zezwierzęcenia (patrz wojna afgańska i oczywiście „ulubiona” scena z trupami i muchami). Vsio.
Dodana 29.03.10 00:00
dla mnie film perwersyjny, nie dla ludzi wrażliwych, ale jak już zaczęłam oglądać, to nie mogłam przestać i bardzo to "odchorowałam"
Dodana 17.03.10 00:00
Moim zdaniem ten film nie przekazuje żadnych wartości. Nie porusza dogłębnie sprawy ani wojny (w tym tej w Afganistanie) ani komunizmu. Wydarzenia są mocno "naciągane". To że prawdy i sprawidliwości nie było za komuny to może i prawda. Ale czy dzisiaj jest? Nie sądzę. Równie dobrze taki scenariusz mógłby wydarzyć się w dzisiejszych czasach. Osobiście uważam, że znieczulica społeczna teraz jest większa niż kiedyś. Nie podobało mi się też to, że zasób aktorów był ograniczony do minimum. Każdy z każdym był związany jakimś wydarzeniem. Jak w Dynastii (Ten jest ojcem brata tamtego, co miał dziecko z......) Co do brutalności scen to zgadzam się z przedmówcami, że niepotrzebnie reżyser nasycił nią film w taki mstopniu i zrobił to w sposób nieudolny. Scena na łóżku komendanta to farsa i niczego nie wniosła. Ogólnie rzecz biorąc film dobry dla osób, które myślą, że świat się kręci wokół nich, mają na wszystko sposób a także takich co naoglądały się przesłodzonych do absurdu polskich seriali typu M jak miłość, Klan i innych teledupereli.
Dodana 16.02.10 00:00
Film wbił mnie w fotel.Bardzo dobry, przerażający ale taki prawdziwy.NIESTETY
Dodana 11.02.10 00:00
To nie jest film dla każdego. Młodzi ludzie, którzy cos tam słyszeli o ZSRR po obejrzeniu tego filmu wypaczą sobie obraz historii. Film przygnębiający, chociaż świetnie zrobiony. Brutalne sceny pokazywane są z pewnej odległości, bez szczegółów, a mimo to, wywołują przygnębienie.
Dodana 04.02.10 00:00