Kocha, lubi, szanuje - plakat

Kocha, lubi, szanuje (Crazy, Stupid, Love)

2011, USA
Czas trwania 118 min
Gatunek komedia
Reżyseria Glenn Ficarra , John Requa
Dystrybutor Warner Bros. Entertainment Polska
Premiery kinowe Polska 02 wrzesień 2011
USA 22 kwiecień 2011
Opis W wieku czterdziestu paru lat przesadnie poprawny Cal Weaver wiedzie życie jak z marzeń — ma dobrą pracę, ładny dom, wspaniałe dzieci, a jego żoną jest ukochana z czasów liceum. Ale kiedy
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Kocha, lubi, szanuje

Wbrew pozorom "Kocha, lubi, szanuje" nie ma nic z szowinistycznej pychy - to urocza powiastka o męskości zagubionej gdzieś pomiędzy romantycznym idealizmem a podejściem cynicznego playboya.

Gazeta.pl , Paweł T. Felis
O ile fabułę filmu możemy bez wahania określić mianem nieco banalnej, o tyle dialogi i rozwiązania inscenizacyjne zdecydowanie wykraczają ponad przeciętność.

Interia , Anna Bielak
Z filmu wynika, że pogoń za uczuciem może zakończyć się bolesnym rozczarowaniem, a ceną za odzyskanie poczucia własnej wartości bywa instrumentalne traktowanie ludzi.

Rzeczpospolita , Rafał Świątek
Film, pozostając wierny swojej kategorii wiekowej, wybiera łagodność, skromność i umiarkowany optymizm. Jednocześnie wydaje się być świadom, iż ma potencjał do okrucieństwa i cynizmu...

The New York Times , A.O. Scott
Jest to jednak baśń skierowana do dorosłych, tych, którzy kiedyś byli romantykami, a teraz stali się cynikami, oraz tych, którzy dopiero flirtują z odrzuceniem romantyzmu.

Filmweb , Marcin Pietrzyk
…zapotrzebowanie na dojrzałe komedie romantyczne dla dorosłych skutkuje filmami tak mądrymi i zapełnionymi wspaniale napisanymi postaciami jak „Kocha, lubi, szanuje.

Variety , Peter Debruge

  DyskusjeKocha, lubi, szanuje Dodaj komentarz

elwis
Spoko filmik. Delikatna komedyjka.
Najlepsza scena : ja pier.... Wyglądasz jak w fotoshopie ;)))
Dodana 25.10.12 00:00
Nelizka
Mi tam się podobał. Naprawdę śmieszny emoticon Ubawiłam się po pachy emoticon) A Gosling?? Kto by pomyślał, że tak fajnie może w komedii zagrać emoticon))
Dodana 27.04.12 00:00
Jak widać, nie tylko mnie zirytowało zakończenie tego filmu, które w mojej ocenie zaważyło na ogólnej punktacji. A mogła to być naprawdę świetna komedia, bo obsadę miała dobrą, a większość aktorów świetnie wypadła w swoich rolach.
Dodana 12.02.12 00:00
Znów mamy do czynienia z żenującą końcówką w stylu USA. Niestety oni mają to do siebie że potrafią zniszczyć tym cały całkiem ciekawy film. Nie ma porównania np. z francuskimi filmami, niestety kiczowate końcówki ciągle są w modzie.
Dodana 11.02.12 00:00
Trochę więcej się spodziewałem po tej komedii. Jest parę fajnych scen i dialogów. Ale to trochę za mało. Ta komedia jest po prostu przesłodzona, czego najlepszym dowodem jest to mdłe, kiczowate i rozlazłe zakończenie. Przydałoby się więcej zadziorności, kontrastów, odwagi.
Miałem wrażenie jakby producenci sami nie wiedzieli czego chcą. Dwóch reżyserów. Ciekawe czy razem pracowali, czy też jeden poprawiał drugiego.
Dodana 11.02.12 00:00
Jak w ten sposób właśnie oglądałeś ("leciał w tle jak się robi coś") to się nie dziw, że Cie nie zachwycił.
Dodana 19.01.12 00:00
damciban
Jakby mnie wciągnął od początku to bym oglądał z zainteresowanie. Jednak było inaczej i postanowiłem zamienić film na coś w tle. Poza tym, że coś robiłem wcale nie znaczy że nie oglądałem dokładnie. Nie jest to na tyle skomplikowany film, albo wybitnie artystyczny abym musiał śledzić jego każdą sekundę.
Dodana 19.01.12 00:00
Nie jest to z pewnością film zasługujący na najwyższa notę, ale uważam go za jedną z lepszych komedii minionego roku.
Zdecydowanie nie mogę się zgodzić z tym , co napisałeś o zakończeniu: właśnie to ono mnie zirytowało, a konkretnie: patetyczne i typowe dla filmów amerykańskich przemówienia głównych bohaterów podczas szkolnej akademii.
Dodana 19.01.12 00:00
damciban
Taki średniak jak dla mnie i dobry film, aby leciał w tle jak coś się robi. Jedynie dobra końcówka jest w tym filmie.
Dodana 18.01.12 00:00
Gosling jako Jacob jest zajebisty! Dawno się tak nie uśmiałam emoticon Uwielbiam mądre komedie. Przypomniał mi "Little miss sunshine" emoticon
Dodana 10.12.11 00:00