Contagion - epidemia strachu - plakat
Oglądaj  

Contagion - epidemia strachu (Contagion)

2011, USA
Czas trwania 105 min
Gatunek akcja, thriller
Reżyseria Steven Soderbergh
Dystrybutor Warner Bros. Entertainment Polska
Premiery kinowe Polska 28 październik 2011
USA 09 wrzesień 2011
Opis Film opowiada o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Contagion - epidemia strachu

„Contagion – Epidemia strachu", inteligentny, przerażający thriller o współczesnych plagach (…), jest równie bezlitośnie skuteczny, co zaraza, o której tak efektywnie opowiada.

The New York Times , Manohla Dargis
[Soderbergh nie powiedział] niczego szczególnie interesującego. Zrobił przy okazji średniej jakości film, który z braku ciekawszych zajęć, można obejrzeć przy kubełku popcornu w lokalnym kinie.

Stopklatka , Anna Bielak
„…choć sam pomysł zyskałby w formie mini-serialu, Soderbergh utrzymuje całość w ryzach, tworząc spektakl dynamiczny I wybitnie kinowy. I cholernie przerażający.

Empire Magazine , Dan Jolin
Poważnie potraktowany temat, który przeważnie staje się wymówką dla szaleństwa I melodramatu. Będziecie zarówno bez końca zapatrzeni w ekran, jak i nieustannie od niego odrzucani...

TotalFilm , Matthew Leyland
…w filmie Soderbergha nie ma w zasadzie miejsca na ludzkie emocje, jest tylko przestrzeń do ciągłego wzniecania niepokoju u publiczności.

Slant Magazine , Ed Gonzalez
Widziałam w kinie wiele strasznych rzeczy, ale nic nie równa się grozie obserwowania ręki zanurzającej się w misce orzeszków, w ten sposób rozpoczynając serię śmierci...

Entertainment Weekly , Lisa Schwarzbaum

  Obsada Contagion - epidemia strachu

dr Leonora Orantes
Mitch Emhoff
dr Ellis Cheever
Alan Krumwiede
dr Erin Mears
kontradmirał Lyle Haggerty

  DyskusjeContagion - epidemia strachu Dodaj komentarz

Taki film dobry i w sumie interesujący ale zdecydowanie na jeden raz. Mnóstwo gwazd w obsadzie. Mnie cieszy to że najbardziej znienawidzona przeze Mnie aktorka umiera na początku i nie była zbyt pozytywną postacią
Dodana 24.03.13 13:14
birman
Dam 5,5 / 10.
Dodana 12.08.12 00:00
mlody-gt
fajny filmik !!! dosyc ciekawy polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodana 16.04.12 00:00
Ciekawy film, uświadamiający od jakich zbiegów okoliczności może czasem zmienić się wiele ludzkich istnień...
Dodana 11.04.12 00:00
Średni film, przeciętny, nic wartego polecenia 4/10
Dodana 10.03.12 00:00
Wciągający film. Rozpoczyna się niewinnie, a potem konsekwencje nieznanego i szybko rozprzestrzeniającego się wirusa są coraz bardziej przerażające. Sam koniec, moim zdaniem, trochę pospiesznie zrobiony. Mocną stroną tego filmu jest wielu znanych aktorów.
Film ma bardzo chłodny, sterylny, niemal szpitalny klimat, co dobrze oddaje muzyka.
Dodana 02.03.12 00:00
mazzy_star
Amerykańskie kino o epidemii wirusa, o kłamstwie, pierwszeństwie wybranych, robieniu pieniędzy na ludzkiej krzywdzie i a przeciwne postacie grają stawianie dobra bliskich lub niższej klasy na wyższym poziomie, poświęcenie się dla dobra obywateli. Takie wartości przekazuje film, tylko, że jest trochę nudnawy chwilami, obsada dobra, gra także, ale scenariusz nie do końca, daje naciągane 7/10 dzięki aktorom i przesłaniu filmu.
Dodana 10.01.12 00:00
Mifune
"Contagion" to na pewno film wstrząsający i przerażający, bo kogo nie przeraziłby wybuch epidemii nieznanego zabójczego wirusa, który w zastraszającym tempie dziesiątkuje ludzi na całym świecie! Niestety wieje tu straszną nudą i brakuje prawdziwie przerażających obrazów. Epidemia Soderbergha jest jakaś taka wewnętrzna, wręcz intymna, a przecież z taką obsadą można było stworzyć coś o wiele ciekawszego, może nawet wybitnego! Kolejny film Soderbergha, który zamiast zachwycić rozczarowuje. 6/10.
Dodana 17.12.11 00:00
Piotrek_92
ale to nie miałbyć thriller, ludzie ... proszę was. to jest film z lekka dokumentalny, tutaj nikt nie miał się bać, tutaj jest pokazane jak ludzie walczą z epidemia, co było obrazem strasznym, bo nie potrafimy walczyć. cholernie ciekawy film, .... dobrze zagrany.
8/10 moze nawet 9.
brawo!
Dodana 08.11.11 00:00
seb
przez film przewinęło się tyle "gwiazd". że starczyłoby na trzy filmy; jednak film troszke nudnawy napewno nie jest to thriller, ale wart obejrzenia
Dodana 04.11.11 00:00