Coco Chanel - plakat
Oglądaj    

Coco Chanel (Coco avant Chanel)

2009, Francja
Czas trwania 105 min
Gatunek dramat, biograficzny, romans
Reżyseria Anne Fontaine
Dystrybutor Sony Classics
Premiery kinowe Polska 26 czerwiec 2009
USA 25 wrzesień 2009
Świat 22 kwiecień 2009
Opis Portret legendarnej ikony mody - Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki, istnej "diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Coco Chanel

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Coco Chanel

Arthur Capel
Étienne Balsan
Adrienne Chanel
Emilienne d Alençon

  DyskusjeCoco Chanel Dodaj komentarz

w porównaniu do książki film cieniutki i raczej mnie rozczarował
Dodana 10.01.14 13:04
Krzysztof M.
Moja ocena 6,5 / 10.
Dodana 20.11.10 00:00
Anna
dobrze zagrana rola Audrey, mało trochę poznajemy postać Coco,ale po przeczytaniu książki widzimy chyba już całą osobowość projektantki.
Dodana 19.09.10 00:00
czy gdzies w necie mozna go obejrzec ?
Dodana 02.08.10 00:00
Asia Zienkiewicz
NIESAMOWITY! Chyba najlepsza rola Audrey oczywiście nie licząc "Amelii" emoticon Zdecydowanie polecam, film bardzo klimatyczny. I muzyka piękna...
Dodana 14.06.10 00:00
mnie się film podobał, miał w sobie jakąś elegancję, niektóre ujęcia były takie subtelne, piękne, coś jest w tym filmie szczególnego, wyjątkowego,, polecam!
Dodana 19.04.10 00:00
Sporo ludzi pisze o tym, że w filmie mało było o karierze Coco oraz o modzie, którą tworzyła... Cóż, miałam okazję czytać kiedyś wyjaśnienie tego nieporozumienia, którego wynikiem jest ZNOWU błędne tłumaczenie tytułu (nihil novi). W oryginale mamy magiczne słówko "avant" co oznacza "przed" tytuł więc przetłumaczony winien być jako "Coco PRZED Chanel" co znów zgadzałoby się z treścią filmu traktującą o... życiu Coco przed jej dojściem do kariery.
Dodana 13.03.10 00:00
nie miałam okazji zobaczyć tego filmu w kinie.. Widziałam jednak zwiastuny i po Waszych opiniach doszłam do wniosku, że jednak warto go obejrzeć. Ucieszyłam się więc, gdy zobaczyłam, że jest dostępny w ofercie OneStep, czyli że mogę go kupić za pomocą smsa. Teraz czekam na przesyłkę i myślę, że szykuje się udany wieczór filmowy!
Dodana 08.11.09 00:00
Film przyjemny w oglądaniu, Audrey Tatou świetna, ale.... wyszłam z kina z wielkim niedosytem. Zabrakło mi pokazania jej kariery, życia aż do starości i śmierci. Może teraz powinna powstać druga część filmu? ;)

zgadzam się z Lindą- Coco była tylko pretekstem do nakręcenia filmu o samotności. Brakowało tam prawdziwego ducha Coco- momentami zapominałam że to film o niej...
Dodana 17.09.09 00:00
prawdę mówiąc ja też oczekiwałam czegoś bardziej związanego z modą i z gwałtownymi przemianami, jakie wprowadziła Coco, a zamiast tego większość filmu można było dostrzec tylko mniej lub bardziej ciekawe urywki z jej życia, choć cały film powinien być jakby jedną wielką całością. A największy szok to był dla mnie moment, w którym pokazano auto Boy'a. Audrey świetnie zagrała zrozpaczoną, ale ja patrząc na te parę sekund z autem w roli głównej w ogóle nie odczułam żadnych emocji, a podejrzewałam [ po wcześniejszej dramaturgii sytuacji ] że się rozpłaczę! Ale muzyka świetna emoticon
Dodana 10.09.09 00:00