Królewna Śnieżka - plakat
Oglądaj    

Królewna Śnieżka (Mirror Mirror)

2012, USA
Czas trwania 106 min
Gatunek przygodowy, komedia, familijny
Reżyseria Tarsem Singh
Dystrybutor Regent Releasing
Premiery kinowe Polska 16 marzec 2012
USA 30 marzec 2012
Opis Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Królewna Śnieżka

Pod bajkowym płaszczykiem „Śnieżka..." przemyca ważne treści. Udaje jej się jednocześnie uniknąć przy tym mielizn, na jakie często wpadają mainstreamowe produkcje, gdy zaczynają moralizować.

Wirtualna Polska , Anna Tatarska
Teraz czekamy na "Królewnę Śnieżkę i Łowcę". Lodowata Charlize i wiecznie zdziwiona Kirsten mają się czego obawiać - tę bitwę na "śnieżki" ciężko będzie wygrać.

Interia , Stanisław Liguziński
„Królewna Śnieżka" Tarsema Singha 
to dowód na to, 
że wystarczy odrobina inwencji, aby olśnić widzów najbardziej wyeksploatowaną baśnią świata.

Newsweek Polska , Robert Ziębiński
Julia Roberts w roli Złej Królowej skazującej na śmierć swoją pasierbicę także jest postacią wielowymiarową: próżną, ale zazdrosną wcale nie o urodę.

Polityka , Janusz Wróblewski
Niech Was jednak nie zwiodą pozory: bardzo szybko okazuje się, że reżyser Tarsem Singh w pomysłowy sposób odświeża klasyczną historię, nadając jej efektowne, jakże zabawne oblicze na miarę XXI wieku.

Onet , Piotr Guszkowski
[Tarsem Singh] Ożywił starą bajkę na nowoczesną modłę, czyniąc ją energiczną, efektowną i charyzmatyczną.

Stopklatka , Urszula Lipińska

  Obsada Królewna Śnieżka

Zła królowa
Śnieżka
Książe Andrew Alcott
Brighton
Król
Margaret

  DyskusjeKrólewna Śnieżka Dodaj komentarz

bardzo przyjemnie się oglądało film, trochę się pośmiałam podczas filmu
Dodana 17.04.14 11:34
toth252
,,Zaliczyłem,, film wczoraj i...z całym szacunkiem :jeżeli J. Roberts ma być ,,najpiękniejszą,, /w.g lustereczka/ to ja się nie znam na urodzie. Gdzież ona jest piękna ?! No i te krasnale... :/
Dodana 02.02.13 00:00
darek12
Rewelacyjna komedia w lekkim klimacie. Świetny humor, ciekawa fabuła i Julia - dobra jak zawsze. Jak ktoś nie widział, to niech obejrzy, np. na VODach enki. Polecam. Fani komedii nie będą zawiedzeni.
Dodana 02.10.12 00:00
Bajka w wersji disnejowskiej, tj. lajtowa, z dużą dawką humoru, lekkości, teatralności.
Aktorsko cały film kradnie szerokoustna Julia. Jakoś te złe królowe mają bardziej złożone role, ciekawsze i bardziej zapadające w pamięci.
Zabawny jest też Nathan Lane.
Moim zdaniem film jest trochę rozwleczony. Są przestoje, momenty kiedy akcja siada.
Tym co ratuje ten film, to przede wszystkim humor. Zabiegi spa królowej są kapitalne. Polecam wszystkim paniom ;)
Dodana 17.08.12 00:00
Mietushek
Inne opisy
Komedia jak z bajki z baśniową obsadą - Julia Roberts jako Zła Królowa oraz Lily Collins – córka muzyka Phila Collinsa - w roli ślicznej królewny Śnieżki!
Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Dzielna Śnieżka zamierza jej odebrać nie tylko władzę, ale także kandydata na męża, bo przystojny książę już dawno wpadł jej w oko.
Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie…
[opis dystrybutora kino]

Zła Królowa (Julia Roberts) postanawia przejąć kontrolę nad królestwem. Wyrzuca zatem z pałacu jedyną dziedziczkę tronu - Królewnę Śnieżkę (Lily Collins). Uratowana przed straszliwą bestią przez siedmiu krasnoludków Śnieżka postanawia odzyskać skradziony jej przez zdradliwą Królową tron. Przy wsparciu swoich poddanych decyduje się stanąć twarzą w twarz z diabelską wiedźmą oraz walczyć o swoje prawa i miłość Księcia (Armie Hammer), którego ze względu na jego bogactwo chce poślubić Zła Królowa. Aby go w sobie rozkochać, używa magicznych mikstur...
Edziu_93 Edziu_93
Dodana 13.08.12 00:00
szuchma1
Julia jak zawsze rewelacyjna, świetna komedia
Dodana 09.04.12 00:00
Świetna rozrywka!
Dodana 18.03.12 00:00
elizabeth1987
W takim razie szykują się dwie nowe adaptacje królewny śnieżki.. Ciekawe które będzie lepsze? Królewna Śnieżka Tarsema Singha czy Królewna Snieżka i Łowca Ruperta Sandersa? Hmm czekam z niecierpliwością..
Dodana 08.02.12 00:00
Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępe
Dodana 07.02.12 23:59