Nad życie - plakat
Oglądaj  

Nad życie (Nad życie)

2012, Polska
Czas trwania 90 min
Gatunek dramat, obyczajowy
Reżyseria Anna Plutecka-Mesjasz
Dystrybutor ITI Cinema
Premiery kinowe Polska 11 maj 2012
Opis Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą. Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Nad życie

"Nad życie" - opowieść o znanej polskiej siatkarce Agacie Mróz, która ciężką chorobę szpiku kostnego przypłaciła życiem - tak naprawdę nie jest filmem o Agacie Mróz.

Interia , Tomasz Bielenia
Powierzenie roli Agaty Mróz młodej, ale już rozpoznawalnej Oldze Bołądź było słusznym posunięciem.

Wirtualna Polska , Małgorzata Major
"Nad życie" to przystępnie opowiedziana, przekonująco zagrana, ale przede wszystkim poruszająca historia. No bo i o wzruszenia głównie tu chodzi.

Onet , Krzysztof Czapiga
To jednak, że drugi z tych filmów zrealizowany został w ramach TVN-owskiego cyklu "Prawdziwe historie", bije po oczach od pierwszych do ostatnich minut: szlachetny cel sprzedawany jest w oprawie iście serialowej.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis
Polska kinematografia zmierzyła się z melodramatem opartym na faktach. W tym gatunku nie poszło nam najlepiej, choć zapewne wiele delikatnych pań będzie podczas seansu ścierało łzy z oczu.

Stopklatka , Krzysztof Spór

  DyskusjeNad życie Dodaj komentarz

Absolutnie nie... Agata chyba zasłużyła na coś chociaz trochę lepszego
Dodana 22.02.13 14:17
Piękny film, wyciskający łzy, szczególnie dla osób które śledziły losy tej wspaniałej siatkarki zarówno na parkietach siatkarskich jak i w walce z chorobą.
Jeśli chodzi natomiast o minusy filmu, to na pewno pewien chaos który powstał podczas poszczególnych etapów które chciała reżyserka pokazać. Agata poznaje Jacka, 10 minut filmu i ślub, później strasznie mocne sceny z walki o życie. Słaba gra Żebrowskiego, po którym nie było widać emocji, natomiast gra Olgi Bołądź fantastyczna, przepiękna, brak słów. Myślę że oddała w 100% serce aby pokazać prawdziwą Agatę, prawdziwą walkę. Agato spoczywaj w pokoju...Kibice nie zapomną...
Dodana 01.11.12 00:00
Umberto
Temat - samograj, samo życie, powinien wzruszać do łzy ostatniej, a opowiedziany tak, że pozostawia obojętnym. Trzeba mieć naprawdę talent, żeby zepsuć taką historię! Agata zasłużyła na więcej.
Dodana 26.10.12 00:00
mazurkowo
Ostatnio tak płakałam na Titanicu dopóki nie obejrzałam 'nad życie'.
Wzruszyła mnie scena ślubu Agaty - w tle pojawił się prawdziwy mąż Agaty Mróz z córką na rękach....

Film ciekawy, nie banalny. Tym, którzy piszą, że można było zrobić coś więcej odpowiem: tak, można było, ale ile wtedy film by trwał? 5 godzin, 10 ? A może należało go zrobić w częściach jak jakiegoś tasiemca?
To jest film, którego jak podejrzewam, scenariusz musiał zaakceptować Agaty mąż. Dlatego domniemam, że nie odbiega wielce od tego, jak wszystko wyglądało naprawdę (jednak w wielkim skrócie).

Jedyne co nie urzekło mnie w ekranizacji życia A. było przedstawienie jej osoby, jako kobiety, która narzuca się mężczyźnie, walczy o jego względy bardziej niż on sam. Wiadomo, że zakochana kobieta i tak się zachowuje, jednak ku Jej pamięci ten wątek można było by przedstawić trochę lepiej.

Tak czy inaczej pamiętajmy, że Agata była zwykłą kobietą, a ta zwykłość w jej niezwykłości została moim zdaniem przedstawiona bardzo przyzwoicie.

9/10
Dodana 26.10.12 00:00
Z całym szacunkiem dla Agaty Mróz, ale film o jej życiu jest po prostu okropny !
Dodana 11.10.12 00:00
oriana
Piękny film. Być może nie jest dopracowany we wszystkich szczegółach, ale jak wiadomo ideałów nie ma. Urzekła mnie historia Agaty. Przepłakałam pół seansu. Olga Bołądź spisała się świetnie, jeśli chodzi o Michała Żebrowskiego to nigdy za nim specjalnie nie przepadałam, ale po tym filmie oszalałam na jego punkcie. Chcę obejrzeć "Nad życie" jeszcze raz. Koniecznie.
Dodana 25.05.12 00:00
ik508
Historia życia Agaty Mróz, to dobry materiał na prawdziwy dokument i to zrobiony przez bardzo dobrego dokumentalistę.
Była bardzo serdeczną i nietuzinkową, szlachetną osobą. To jaką podjęła decyzję w sprawie swojego dziecka, swojej ciąży, stawia Ją na czele ludzi wyjątkowych, kochających, myślących nie tylko o sobie. Śmiem twierdzić, że mało kogo byłoby stać na taki krok. . Niestety film "Nad życie" to tylko ckliwa opowiastka. Szkoda, że to film bardziej o Jej chorobie, śmierci niż o Niej samej.
A Pan Żebrowski, filmowy mąż Agaty, powinien zakończyć swoją karierę aktorską, bo Jego gra ma wiele do życzenia, zero emocji, żadnych innych środków wyrazu - normalnie Skrzetuski, mdły i nijaki! Historia piękna, film baaardzo przeciętny, gra tylko na emocjach, a te ma każdy, kto ma w sobie odrobinę współczucia. Szkoda, że tak spłycony , pozostawiający tylko mokre oczy i niedosyt treści i fabuły.
Dodana 22.05.12 00:00
Mam zamiar zobaczyć
Dodana 18.05.12 00:00
just1971
Byłam w sobotę na Nad życie, to typowy babski film o miłości, strachu, macierzyństwie, sile życia. Nie żałuję, że ogladałam bo po zapowiedziach w TVN strasznie się napaliłam, lubię takie historie, choć smutne, że wydarzyło się naprawdę.
Dodana 15.05.12 00:00
Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą. Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku.
Dodana 14.05.12 23:59