Resident Evil - plakat
Oglądaj    

Resident Evil (Resident Evil)

2002, USA
Czas trwania 104 min
Gatunek science-fiction
Reżyseria Paul W.S. Anderson
Dystrybutor Vision Film Sp. z o.o. S.K.A.
Premiery kinowe Polska 26 lipiec 2002
USA 15 marzec 2002
Opis Scenariusz obrazu, któremu za podstawę posłużyła fabuła gry z zestawu Sony Playstation, skupi się na członkach specjalnej jednostki wojskowej, odpierających ataki superkomputera, który
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Resident Evil

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeResident Evil Dodaj komentarz

Karol Makowski
Nie grałem w grę jednak film bardzo podobał mi się.
Dodana 01.03.11 00:00
Agnieszka
Jak dla mnie film warty oglądnięcia. Najlepsza część, klimat, dobra muzyka i aktorzy.
Dodana 18.02.11 00:00
polecam troszeczek przerobiony trailer najnowszej czesci http://www.youtube.com/watch?v=v_4zlEMfWrw
Dodana 24.01.11 00:00
mi się bardzo podoba lecz jestgłupie
Dodana 17.05.10 00:00
Do ~heux: W tym roku wejdzie do kin czwarta część prawdopodobnie ostatnia. Jak się nie mylę to premiera ma być 17 września.
Dodana 03.02.10 00:00
Widzieliście trailer z Resident Evil: Degeneration? Niezbyt mi się spodobało, że żywych aktorów zastąpili animacją komputerową. I jeszcze fabuła :/ W ostatniej części w zasadzie nic nie zostało zakończone. Alice nie załatwiła Umbrelli, nie wiadomo, czy na Alasce jest wirus, czy nie... A tu nagle nowa część dzieje się 7 lat po wydarzeniach w Racoon City. Infekcja opanowana, Umbrella padła, ludzie o wszystkim zapomnieli... Nie zastanawiam się jak w 4 lata (akcja 3 części rozgrywała się w 3 lata po uwolnieniu wirusa) wskrzesili wymarłą planetę i odtworzyli populację, ale niezmiernie ciekawi mnie jak zakończyła się historia opowiedziana w 3 częściach filmu. Nie mam nic do zarzucenia REemoticonegradation, ale liczę, że zrobią jeszcze film z żywymi aktorami zamykający sagę o Alice.
Dodana 20.12.08 00:00
Ja widziałam wszystkie 3 części i moim zdanie to super filmyemoticon
Dodana 13.02.08 00:00
Ja też widziałam wszystkie 3 części i uwielbiam grę,oczywiście wszystkie 3 filmy to super hity.ale w Resident Evil:Extinction zabrakło mojej ulubionej bohaterki Jill Valentineemoticonjak ktoś wie dlaczego nie było jej w filmie to bardzo proszę o informacje
Dodana 13.02.08 00:00
Obejrzałem wszystkie 3 części i bardzo mi się podobały.Jedne z najlepszych filmów tego gatunku,jakie widziałem.Milla Jovovich gra super,i genialna muzyka Marylina Mansona.Co z tego,że fabuła trochę odbiegała od gier,przecierz nikt nie kazał Paulowi Andersonowi przenosić wszystkich detali.Gry oczywiście też super.
Dodana 05.01.08 00:00
Resident Evil jest jedną z mich ulubionych gier, kiedy ją dostałam bez przerwy siedziałam przy komputerze grając w nią. Parę miesięcy póżniej dowiedziałam się,że do kin wchodzi film o tym samym tytule. Dowiedziałam się kto w nim gra i kto był na tyle odważny aby na podstawie tej świetnej gry zrobić film.Kiedy wszystko sprawdziłam i uznałam, że film musi być przynajmniej trochę dobry, ponieważ gra w nim moja ulubiona aktorka- Milla Jovovich, poszłam do kina.Film był świetny.Po paru miesiącach pojawił się na DVD i oczywiście go kupiłam.W pierwszych miesiącach bardzo często go oglądałam, póżniej trochę przystopowałam. Film jednak przez 5 lat mi się nie znudził, serdecznie go polecam.Obejrzałam też Resident Evil: Apocalypse - również mi się spodobał. A co do Resident Evil: Extinction, to też podobała mi się dalsza kontunuacja świetnego horroru.Podsumowując moją krótką wypowiedź- napewno czas przeznaczony na obejrzenie wszystkich części Resident Evil nie będzie stracony.
Dodana 23.12.07 00:00