Yuma - plakat
Oglądaj  

Yuma (Yuma)

2012, Polska, Czechy
Czas trwania 113 min
Gatunek sensacja, dramat
Reżyseria Piotr Mularuk
Dystrybutor Kino Świat International
Premiery kinowe Polska 10 sierpień 2012
Świat 30 czerwiec 2012
Opis Historia wzlotu i upadku Zygi - polskiego dwudziestokilkulatka z pogranicza polsko-niemieckiego, który po upadku komunizmu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Yuma

Ta zabawa kinem w służbie opowiadania o rzeczywistości wymyka się niestety w pewnym momencie Mularukowi z rąk, przez co ostatni akt "Yumy" bywa miejscami nieprzekonujący.

Onet , Darek Kuźma
"Yuma" to oczywiście przykład kina poprawnego, ale właśnie dlatego irytującego: przy tego rodzaju temacie (...) grzeczna opowieść to mało.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis
W tym przypadku historia i opowieść wcale nie bronią się same – brakuje bardziej rozbudowanej fabuły.

Kino , Konrad Tambor
„Yuma" Piotra Mularuka to, z wyjątkiem finału, bardzo udany polski film!

Stopklatka , Urszula Lipińska
Debiut fabularny producenta, scenarzysty i reżysera Piotra Mularuka „Yuma" to rodzaj nostalgicznego pastiszu czasów dzikiego kapitalizmu z perspektywy prowincjonalnej Polski.

Polityka , Janusz Wróblewski
Na domiar złego "Yuma" dzieje się tak naprawdę tylko z jednego powodu.

Interia , Joanna Ostrowska

  DyskusjeYuma Dodaj komentarz

Mnie się film podobał,momentami zabawny,dosyć prawdziwy,nieźli aktorzy.
Dodana 28.04.14 22:35
Zdecydowanie poniżej oczekiwań. Fabularnie niedopracowany, postacie bez wyrazu - zapewne za sprawą równie niedopracowanego scenariusza. Niestety aktorsko też dupy nie urywa - zagrane "na akord". Gdyby zrobiono ten film porządnie - byłoby ciekawe kino.
Dodana 19.04.13 06:33
Jan Kowal
jakoś średnio ten film do gustu mi przypadł ;/
Dodana 27.09.12 00:00
Katarzyna Figurska
U la , la. Jakoś ie przypadł mi do gusty, choć pewnie i tak obejrzę jeszcze raz.
Dodana 26.09.12 00:00
Zuza :D
Jak to zobaczyć bo nie wiem?
Dodana 26.09.12 00:00
Chyba nie zrozumiałaś filmu, żal...
Dodana 15.09.12 00:00
[cytat ik508]Powiało straszną nudą!!! Poza tym gratuluję Panu Mularukowi zdolności postrzegania swoich rodaków, tylko Polak potrafi tak "zmieszać z błotem "drugiego Polaka!!! Piękna wizja polskości, dla całego świata!!! Szkoda młodego Jakuba Gierszała na taki chłam i film bez żadnego przesłania, nie miał co robić w tej produkcji, nie było dla Niego roli przez duże "R" ! Jedynie mile zaskoczona byłam grą Jakuba Kamieńskiego, tu duży pozytyw, wiarygodny i do bólu naturalny w swojej roli. Po seansie widziałam ludzi wręcz wzburzonych, mówiących głośno - " jak można pokazać w takim świetle wszystkich Polaków?" Produkcja nakazująca wręcz myślenie,że my nie powinniśmy czuć się Polakami, bo to właśnie tacy są Polacy, a my jesteśmy Europejczykami i powinniśmy być tacy jak ci Niemcy w filmie , czyli sama prawość i uczciwość!!! Czy ten film nie były czasem dofinansowany przez Unię Europejską, czy p. Mularuk nie jest na usługach jakowejś frakcji politycznej, której takie hasła nie są obce??? Jeszcze raz ubolewam, że to Polak właśnie zgotował nam taki obraz!!!

Debile nigdy nic nie zrozumieją... dlatego mamy w tym kraju jak mamy.
Dodana 15.09.12 00:00
A co Ty zrozumiałeś z tego filmu, może powiedz debilom !?
Dodana 15.09.12 00:00
Powiało straszną nudą!!! Poza tym gratuluję Panu Mularukowi zdolności postrzegania swoich rodaków, tylko Polak potrafi tak "zmieszać z błotem "drugiego Polaka!!! Piękna wizja polskości, dla całego świata!!! Szkoda młodego Jakuba Gierszała na taki chłam i film bez żadnego przesłania, nie miał co robić w tej produkcji, nie było dla Niego roli przez duże "R" ! Jedynie mile zaskoczona byłam grą Jakuba Kamieńskiego, tu duży pozytyw, wiarygodny i do bólu naturalny w swojej roli. Po seansie widziałam ludzi wręcz wzburzonych, mówiących głośno - " jak można pokazać w takim świetle wszystkich Polaków?" Produkcja nakazująca wręcz myślenie,że my nie powinniśmy czuć się Polakami, bo to właśnie tacy są Polacy, a my jesteśmy Europejczykami i powinniśmy być tacy jak ci Niemcy w filmie , czyli sama prawość i uczciwość!!! Czy ten film nie były czasem dofinansowany przez Unię Europejską, czy p. Mularuk nie jest na usługach jakowejś frakcji politycznej, której takie hasła nie są obce??? Jeszcze raz ubolewam, że to Polak właśnie zgotował nam taki obraz!!!
Dodana 19.08.12 00:00
Siedząc w sali kinowej i oglądając Yumę były momenty w których zastanawiałam się czy nie wyjść z sali kinowej , jednak dzielnie się trzymałam. Niektóre postaci jak: Zyga, Halina i Opat były bardzo dobrze zagrane. Jednak niektóre sceny były kompletnie niepotrzebne i po prostu głupie i niesmaczne. Niektóre elementy tego filmu np. muzyka, oraz zdjęcia, w kilku scenach celowe spowolnienie dały przyjemny efekt i bardzo miło się na to wszystko patrzyło pod względem estetycznym. Reżyser ukazuję nam różnicę między dwoma światami która jest kolosalna. Bogaty zachód biedna polska. Główny bohater doskonale odnajduje się w świecie kradzieży. Jednak nie przekracza pewnych granic. Widać tą tęsknotę za lepszym życiem i pragnienie posiadania czegoś więcej. Wątek miłosny typu "ona go chce ale one jej nie bo kocha inną" nie jest na pierwszym planie i bardzo dobrze. Zakończenie, czyli ostatnie 10 minut obfituje w chęć zemsty, ludzką głupotę i przyjemny dla oka obrazek ( o czym sami możecie sie przekonać jeśli wybierzecie się do kina. Daję temu filmowi 7/10. Nie był zły nie był tez bardzo dobry. Jednak niektóre elementy zasługują na pochwałę.
Dodana 18.08.12 00:00