Milczenie owiec - plakat

Milczenie owiec (The Silence of the Lambs)

1991, USA
Czas trwania 118 min
Gatunek kryminał, thriller
Reżyseria Jonathan Demme
Opis Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, F.B.I. wysyła Agentkę Clarice Starling (Foster) na wywiad
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  WideoMilczenie owiec

Brak wideo

  Minirecenzje Milczenie owiec

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Milczenie owiec

Clarice Starling
Dr Hannibal Lecter
Jame "Buffalo Bill" Gumb
Jack Crawford
Dr Frederick Chilton
dyrektor FBI Hayden Burke

  DyskusjeMilczenie owiec Dodaj komentarz

Kapitalny scenariusz tego psychologicznego dreszczowca i wspaniala gra Anthony Hopkinsa oraz Jodie Foster.Imponujaca akcja i mroczny klimat tego arcydziela oraz cudowne zdjecia zacheca chetnych do obejrzenia tego dziela.Widzialem go juz dawno temu a teraz tv przypomniala go i skusilem sie na sciagniecie od chomikow na wlasne potrzeby.10/10.
Mietek Jakobs
Dodana 25.05.12 00:00
Inne opisy
Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła agentkę Clarice Starling (Jodie Foster) na wywiad z obłąkanym więźniem, który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Więzień, psychiatra, Dr Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) jest genialnym mordercą-ludożercą, który pomoże agentce Starling, jeżeli ona będzie karmić jego chorą ciekawość detalami ze swojego skomplikowanego życia. Ta pokręcona relacja zmusza Starling nie tylko do konfrontacji z jej psychicznymi demonami, ale doprowadza ją również do spotkania twarzą w twarz z szalonym, ohydnym mordercą, wcieleniem zła tak mocnym, że nie będzie miała odwagi - ani siły - by go zatrzymać!
zgłoś poprawkę
[opis dystrybutora dvd]

Osadzony w więzieniu za kanibalizm, niezwykle wyrafinowany morderca - Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) był niegdyś wybitnym psychiatrą. Jego cenne wskazówki mogą stać się teraz kluczem do rozpracowania psychiki tajemniczego zabójcy kobiet. Trzeba jednak znaleźć sposób by nakłonić Dr Lectera do współpracy z FBI. Tego trudnego zadania podejmuje się młoda i ambitna agentka Clarice Starling (Jodie Foster).
Jaskolka

W całych USA znika kilka młodych dziewczyn o "obfitych" kształtach. FBI za sprawcę tych porwań podejrzewa psychopatycznego transwestytę. Portret psychologiczny Buffalo Billa, bo tak nazywają psychopatę media, ma przygotować Clarice Starling, studentka Akademii w Quantico. W odnalezieniu i ujęciu sprawcy ma jej dopomóc genialny psychiatra-kanibal, Hannibal Lecter, przebywający w więzieniu. Za cenę wielu upokorzeń i przykrych retrospekcji w głąb jej własnej pamięci, Lecter zgadza się pomóc, udzielając kilku cennych rad, nie tylko odnośnie sprawy...
zgłoś poprawkę
Izma

Clarice Starling to niedoświadczona agentka FBI. Przełożony zauważa jej talent i zapał, jaki wkłada w wykonywaną pracę i od razu wypuszcza ją na głębokie wody. W pilnie strzeżonym więzieniu przebywa dr Lecter zwany również Hannibalem. Został on skazany za szczególnie okrutne zbrodnie. Zabijał swoje ofiary, zjadając część ich ciał. Jak dotąd nikomu nie udało się z nim szczerze i otwarcie porozmawiać. FBI chciało już zaniechać próby, gdy okazało się, że zostają popełniane nowe zbrodnie. Buffalo Bill, to człowiek, który porywa młode kobiety, a następnie zabija je i zdziera z nich skórę... FBI znajduje związek między sprawę Hannibala i Buffalo Billa. W celu schwytania mordercy, agentka Starling udaje się na rozmowy z kanibalem, który ku zdziwieniu wszystkich staje się skłonny do pomocy, jednakże stawia swoje warunki. Kiedy Buffalo porywa córkę pani senator, FBI musi przystać na żądania Hannibala...
zgłoś poprawkę
Miss_Fantasia

Clarice Starling, młoda agentka FBI, ma pomóc w złapaniu psychopatycznego przestępcy, którego charakterystyczną cechą jest to, że zdejmuje skórę ze swych ofiar. Zabójca morduje kobiety. Pomocny w zrobieniu portretu psychologicznego mordercy, okaże się odsiadujący dożywocie Hannibal Lecter, który siedzi w więzieniu za zabójstwa i zjadanie swoich ofiar. Lecter jest bowiem także psychiatrą...
Miodzio
Dodana 24.05.12 00:00
Katarzyna
klasyka
Dodana 04.07.11 00:00
mój film. przyjemnie się go ogląda
Dodana 11.06.11 00:00
Inny opis:
Agentce FBI, Clarise Starling, zostaje powierzona sprawa "Buffalo Billa", seryjnego mordercy wyróżniającego się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, mianowicie odziera je ze skóry. Sprawę pomaga jej rozwikłać inny, niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca - Hannibal Lecter - pacjent więziennego centrum psychiatrycznego. Hannibal jest zauroczony Clarice, a w zamian za odkrywanie przez nią części swej przeszłości, kawałek po kawałku odkrywa jej tajemnicę morderstw.
Chomik Mietushek
Dodana 12.05.11 00:00
I znow do niego wrocilem.W kinach go nie uswiadczysz a kasety sa w Grecji niedostepne i dlatego sciagnalem go sobie z netu.Coz to za uczta dla umyslu.10/10.
Chomik Mietushek
Dodana 12.05.11 00:00
anna
jeden z ulubionych filmów
Dodana 08.12.10 00:00
Maja
Juznie wiem, czy ksiązka, czy film fajniejsze. Zadko mi się zdarza, ale dla mnie na równi. Z tej serii jednak Hanibal początek to dopiero rewelacja.
Dodana 13.10.10 00:00
Napiecie, emocje, scenariusz no i gra aktorska super. Kanon po prostu
Dodana 10.09.10 00:00
Dobry film wcześniejsze recenzje ale nie oddawały jego nawet w 5% właśnie skończyłam oglądać na filmograj.pl i przyznaję mu 10/10. Godny polecenia, na pewno nie będzie to zmarnowany czas.
Dodana 31.08.10 00:00