Zapach kobiety - plakat
Oglądaj  

Zapach kobiety (Scent of a Woman)

1992, USA
Czas trwania 149 min
Gatunek obyczajowy
Reżyseria Martin Brest
Opis Charlie to uczeń ostatniej klasy ekluzywnego liceum, który zostaje wynajęty do opieki nad emerytowanym podpułkownikiem Frankiem Slade'em. Mężczyzna niedawno stracił wzrok i chłopak spodziewa
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  WideoZapach kobiety

Brak wideo

  Minirecenzje Zapach kobiety

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeZapach kobiety Dodaj komentarz

Inne opisy
Maturzysta dostojnej szkoły (Chris O'Donnell) zostaje zamieszany w uczniowską aferę, która stawia go wobec dylematu: donieść na kolegów i ocalić własną skórę, czy też odmówić współpracy i ocalić honor. Podczas długiego weekendu (podczas którego ma się namyślić) podejmuje się opieki nad niewidomym, emerytowanym oficerem (rewelacyjny Al Pacino, zasłużony Oscar). Niełatwy podopieczny zarządza wspólną wyprawę do Nowego Jorku, której program obejmuje pobyt w hotelu Astoria, wizyty w drogich restauracjach, łóżkowe spotkania z piękną kobietą oraz na koniec palnięcie sobie w łeb ze służbowego pistoletu. Czy ten plan Pacino zostanie wypełniony do ostatniego punktu? Czy kilkudniowa podróż z głęboko nieszczęśliwym, ale nie tracącym poczucia humoru mężczyzną pozwoli O'Donnellowi rozwiązać swój problem?
asstary

Nieśmiały student, Charlie (Chris O'Donnell), ma zająć się niewidomym emerytowanym pułkownikiem, Frankiem Slade'em (Al Pacino). Zgorzkniały i cyniczny mężczyzna nie należy do osób sympatycznych. Chłopak spodziewa się długich popołudni w ogrodzie, podczas których będzie słuchał wspomnień weterana. Jego podopieczny ma jednak inne plany - postanawia pokazać Charliemu prawdziwe męskie życie. Zabiera go do najlepszych lokali Nowego Jorku.
zgłoś poprawkę
Rever

Niewidomy Frank, oficer amerykańskiej armii, jedzie do Nowego Jorku, aby "uczynić z życia święto", spać z piękną kobietą, pić znakomite wino i żyć, żyć pełnią życia. Cynicznemu, demonicznemu mężczyźnie o niezwykłym spojrzeniu na świat, niezłym poczuciu humoru i wielkiej wrażliwości na zapach kobiety towarzyszy w szalonej podróży uczeń college'u - Charlie.

Al Pacino wciela się w rolę Franka Slade'a, niewidomego, emerytowanego oficera armii amerykańskiej, który zamierza spędzić szalony weekend w Nowym Jorku. Zatrudnia do pomocy młodego studenta Charliego (Chris O'Donnell), który chce szybko zarobić pieniądze by mieć na bilet do domu na święta. Jak się później okaże nie będą to łatwo zarobione pieniądze. Ta ściskająca za serce, ale jednocześnie podnosząca na duchu historia dwójki ludzi o zupełnie innych osobowościach, którzy razem wyruszają w szaloną podróż, która na zawsze odmieni ich życie.
zgłoś poprawkę
Christopher_Moltisanti
Dodana 22.05.12 00:00
Jedna z najpiękniejszych scen tanga! Wspaniała kreacja Ala Pacino. Kultowy film...
Dodana 10.12.11 00:00
Eliza N
Al Pacino niewyobrażalnie genialny. A scena z tangiem... ciarki przechodzą po całym ciele...
Dodana 07.03.11 00:00
Sam film to arcydzielo klasyki kina a gra Ala jest wprost fenomenalna.
Dodana 28.01.11 00:00
Dla mnie dobre filmy, to takie ktore sa oparte na doskonalej grze aktorow a nie na "efektach". Al Pacino jest tutaj rewelacyjny niezaleznie od tego czy skrypt jest lepszy czy gorszy i slusznie dostal Oscara jako najlepszy aktor. Ktory aktor potrafi w ten sposob zagrac ekscentrycznego, niewidomego? Al przeszedl sam siebie.
Tacy obecnie nadmuchani aktorzy jak np. DiCaprio nie dorastaja mu do kolan.
Dodana 18.11.10 00:00
Zapach kobiety był mi znany na długo przed zobaczeniem tego obrazu...natomiast dzięki niemu dowiedziałem się czym pachnie prawdziwie wielkie kino.
Dodana 07.01.10 00:00
DO PIOTRKA !!!! prosze przeslij mi nuty por una cabeza bo mam ten sam problem co Ty do niedawna.... ;-) z gory dziekuje !!! pulkol@wp.pl
Dodana 06.10.09 00:00
Al Pacino daje prawdziwy popis, film jest po prostu boski, jeden z tych o których mówi się że inspirują - doskonałe kino. POLECAM
Dodana 18.10.08 00:00
wooo---haaaa....pacino genialny jak to zwykle onemoticon
Dodana 19.05.08 00:00
Genialny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodana 03.02.08 00:00