Eksperyment - plakat
Oglądaj  

Eksperyment (Das Experiment)

2001, Niemcy
Czas trwania 114 min
Gatunek dramat sensacyjny, psychologiczny
Reżyseria Oliver Hirschbiegel
Dystrybutor Vision Film Sp. z o.o. S.K.A.
Premiery kinowe Polska 17 styczeń 2003
Opis Akcja skupia się na grupie mężczyzn uczestniczących w eksperymencie, polegającym na tym, że dobrowolnie pozwalają się zamknąć w więzieniu. Jednym w uczestników eksperymentu jest
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Eksperyment

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeEksperyment Dodaj komentarz

Eliza N
Mrozi. Czy aż tyle w nas instynktu zwierzęcego? Tak mało racjonalnego myślenia? Polecam. Choć nie jest to na pewno film dla każdego. Porównywanie filmu do thrillera moim zdaniem jest pomyłką. Owszem film trzyma w napięciu, ale nie jest to efekt kunsztu reżyserskiego, ale raczej naszej natury, która jest nieprzewidywalna i która została obnażona w eksperymencie.
Dodana 01.07.11 00:00
Generalnie nie lubię kina niemieckiego, ale ten film naprawdę wart jest obejrzenia. 7/10
Dodana 28.11.10 00:00
hej jestem Natalia i chcę zostać aktorka mieszkam w Bierutówie to troche daleko do Krakowa ale chcialabym dostać tę role
Dodana 13.01.10 00:00
Zakładałem, że (czego niektórym powyżej brakowało) będzie to film bardziej psychologiczny. Ale nie myślcie, że dobry pomysł został zmarnowany. Po prostu zobaczcie. Mnie przykuło na 2 godziny, z każdą minutą rosło napięcie i... ciekawość? Może dlatego, że odbiega od klasycznych amerykańskich produkcji. Może... a może... ALE DZIAŁA ;)I o to chodzi! POLECAM!
Dodana 05.05.07 00:00
film ciekawy warty obejzenia!
Dodana 08.11.06 00:00
naprawde dobry , trzymajacy w napieciu film 8/10
Dodana 12.02.06 00:00
trzyma w napieciu do ostatniej chwili .polecam wszystkim ,ten film także uczy postaw i pokazuje ukryte zachowania człowieka w różnych sytuacjach .ok!
Dodana 12.12.05 00:00
Skończyłem oglądać jakieś 5 minut temu i do tej pory myslałem że niemcy nie umieja robić filmówemoticonNic bardziej mylnego. Jak dla mnie ten film jest niesamowity. Fakt że reżyser mógł bardziej skupić sie na wątku psychologicznym ale tak po obejrzeniu to widz musi wyciągać wnioski. Bardziej thriller niż film psychologiczny ale polecam!
Dodana 28.07.05 00:00
Film oparty na Stanford Prison Experiment z 71 roku nie oddaje do końca dramatu psychologicznego uczestników, a w zamian za to serwuje się sporą ilością wszechobecnej przemocy. Film ma klimat thrillera, ale czasem może się wydawać przydługawy. Scenariusz trochę liniowy, mało w nim zwrotów i nowatorskich pomysłów, ale film przemawia, bo sam fakt przeprowadzenia takiego eksperymentu i jego przebiegu jest wstrząsający. Można zobaczyć, ale nie jest to nic rewelacyjnego.
Dodana 13.03.05 00:00
pomysł wcale nie jest nowością. tak naprawdę to było przeprowdzone takie doświadczenie na studentach przez psychologów w ameryce
Dodana 08.11.04 00:00