Battle Royale - plakat

Battle Royale (Batoru rowaiaru)

2000, Japonia
  Ocena: 6.6 / 10
Średnia 51 Głosów
Średnia ocena to 6.6 gwiazdek z 10.
Czas trwania 113 min
Gatunek thriller
Reżyseria Kinji Fukasaku
Opis Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W szkołach panuje przemoc. W tej sytuacji rząd wprowadza
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Battle Royale

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Battle Royale

Shuya Nanahara - Chłopak #15
Noriko Nakagawa - Dziewczyna #15
Shougo Kawada - Chłopak #5
Kazuo Kiriyama - Chłopak #6
Takako Chigusa - Dziewczyna #13

  DyskusjeBattle Royale Dodaj komentarz

FIlm byłby naprawdę dobry ale... nie tego się spodziewałem po zwiastunie i plakacie. Miałem nadzieję zobaczyć mroczny i brutalny film. A tu mi pokazują jak to japońskie nastolatki mają kompletnie gdzieś że zaraz zginą i nie robią nic tylko flirtują ze sobą i wyznają sobie uczucia. Gdy film się skończył mój kolega przez minutę nie mógł przestać sie śmiać. Jedno wielkie rozczarowanie.
Dodana 06.06.10 00:00
[cytat MaduSs]emoticon emoticon Chetnie obejrze, moze byc smieszny ;)
ten film nie jest śmieszny. Jest wstrząsający. dla osób które "przeżywają" bardzo filmy <w tym także ja> daje on sporo do myślenia. mi się ten film podobał i to bardzo polecam go osobą które są spragnione mocnych wrażeń!
Dodana 22.01.09 00:00
żałość jaka bije z tego filmu jest tak wielka, że trzeba go obejrzeć aby uwierzyć, że japonia robi takie gnioty. Głupi, niezrozumiały, okropnie zagrany.
Dodana 24.03.07 00:00
Film jest trudny w odbiorze z jednego bardzo ważnego powodu. Kultura. Japończycy inaczej niż Europejczycy podchodzą do kwestii ochrony dzieci. Z tego film wynika bowiem jasno, ze dla rodziców tych bohaterów, one same miały niewielkie znaczenie. Były tylko albo aż dziećmi i cóż... można mieć zawsze nowe. Film jst okrutny i perwersyjny, ale także niesamowicie smutny. Tak oto na "polu walki" wszelkie przyjaźnie, miłości znikaja jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zostaje tylko instynkt pierwotny - przeżyć.
Film jest nie do końca róny. Na początku ostro łapie za gardło i wciska w fotel, potem jest jakby słabiej, by na końcu znowu zatakować z całym impetem. Niemni jwarto go zobaczyć. Moja ocena 7/10
Dodana 20.11.06 00:00
Świetny film!!! Jedynie czasami denerwowały mnie niedopracowane efekty uśmiercania uczniów. Ale i tak film niesamowity!!! Szukam właśnie części 2. Polecam ten film :-)
Dodana 16.02.06 00:00
emoticon emoticon Chetnie obejrze, moze byc smieszny ;)
Dodana 21.10.05 00:00
Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W szkołach panuje przemoc. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla ucz
Dodana 20.10.05 23:59