Upadek - plakat

Upadek (Falling Down)

1993, USA
Czas trwania 130 min
Gatunek dramat
Reżyseria Joel Schumacher
Opis Upalny dzień w Los Angeles. W korku samochodowym znajduje się pewien mężczyzna, który właśnie stracił pracę i rozwiódł się z żoną. W końcu nie wytrzymuje, porzuca samochód i wyrusza do
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Zdjęcia Upadek

Brak zdjęć

  Minirecenzje Upadek

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Upadek

William Foster
Detektyw Prendergast
Pani Prendergast

  DyskusjeUpadek Dodaj komentarz

stalowa_ wola
każdy czasem ma ochotę zachować się jak główny bohater emoticon
Dodana 05.06.11 00:00
świetny film, z którym mogę się identyfikować, choć nie chodzę z baseballem
Dodana 19.08.10 00:00
Zawsze kiedy z ojcem oglądam film śmiejemy się z postaci granej przez Michaela Douglasa.
Dodana 18.08.10 00:00
Rewelacja, Michael Douglas daje genialny popis, pozostawiając daleko w tyle Roberta Duvalla - Polecam, naprawdę warto !!
Dodana 27.01.10 00:00
A ja utożsamiałem się z głównym bohaterem bo już od dawno (na długo przed obejrzeniem tego filmu) gdybym dostał w swoje ręcę kałacha to nie ręcze za siebie
Dodana 17.01.08 00:00
Nie zgodzę się ze podlizywano się tam wyznawcom politycznej poprawności. Film był bardzo inteligentny i pokazano po prostu dwie strony medalu. Po obydwu stronach znaleźć możemy wariatów i oszołomów. Każda opcja jest zła o ile forsują ją wariaci.
Widać to też na przykładzie głównego bohatera. Początkowo jego czyny są super a nagle przekracza tą cienką granicę i wpasowuje się w rejestr psychopatów. Anarchizm tak naprawdę również jest droga donikąd, bez względu na to jak zły jest system, wobec którego anarchista występuje.
Dodatkowo były tam rzeczy bardzo niepoprawne politycznie i powiedziałbym że ich było więcej. Przyjrzyj się uważniej.
Dodana 12.11.07 00:00
Nobel dla filmu. Najlepsza wg mnie rola dla Douglasa dla roli pierwszoplanowej i Duvalla dla roli drugoplanowej. Film tylko dla ludzi z inteligencją. Obejrzałem go kilka razy i za n-tym razem go zrozumiałem (może nie jestem inteligentny a może ten film daje do myślenia) ??? Obejrzę go jeszcze kilka razy. Polecam.
Dodana 21.10.07 00:00
najlepszy film obok Gra (takze z MD) oraz Pulp Fiction i Reservoir Dogs (Quentina Tarantino)

no i moze jeszcze jakies QT i Hitchocka(n-nw)

no i saga SW
Dodana 17.05.07 00:00
film jest swietny, nie chce cukrowac, ale chyba najlepszy od czasu jak widzialem Reservoir Dogs, chcialbym go nie widziec, by moc obejrzec go po raz pierwszy, klasyka wstawiam kolo Autostopowicza...
Dodana 16.12.06 00:00
Chcialam powiedzieć, że film jest niepowtarzalny i tylko ludzie posiadający wyobrażnie i myślący mózg są w stanie zrozumieć o co w nim chodzi.A że u nas jest to znikoma ilość dlatego taki jest oddżwięk na ten film. Ten film widziałam w telewizji dwukrotnie i podejrzewam że nawet gdybym widziała go jeszcze więcej razy napewno nie pozostałabym obojętna.Tak sobie wyobrażałam USA i okazuje się że się niemyliłam.Podobnie jak jeden z wypowiadających się panów ja również czułam sympatię do głównego bohatera od początku do samego końca. Nie był głupcem ale człowiekiem żyjącym w takim systemie.
Dodana 10.11.06 00:00