Czas Apokalipsy. Powrót - plakat
Oglądaj  

Czas Apokalipsy. Powrót (Apocalypse Now, Redux)

2001, USA
Czas trwania 203 min
Gatunek dramat, wojenny
Reżyseria Francis Ford Coppola
Dystrybutor Kino Świat International
Premiery kinowe Polska 11 lipiec 2003
USA 03 sierpień 2001
Opis Bohaterem opowieści jest kapitan Benjamin Willard, który otrzymuje zadanie zlikwidowania pułkownika Waltera E. Kurtza, który w głębokiej puszczy wietnamskiej toczy prywatną wojnę, i który
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Czas Apokalipsy. Powrót

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Czas Apokalipsy. Powrót

Pułkownik Walter E. Kurtz
Kapitan Benjamin L. Willard
Pułkownik Kilgore
Fotoreporter
Lance Johnson

  DyskusjeCzas Apokalipsy. Powrót Dodaj komentarz

Wszyscy się tu strasznie rozpisujecie o tym filmie i strasznie go wychwalacie a ja nie mogłem dotrwać do końca. Długi, czasami nudny i jak by był kręcony be celu.
Dodana 21.07.12 00:00
cienko
Dodana 30.09.10 00:00
Dlaczego 10.10.2008 jeden użytkownik tak spamował?? 15 wiadomości... Wstyd...
Dodana 26.02.10 00:00
Film pt. "Czas Apokalipsy" Coppoli przenosi widza do czasów wojny Wietnamskiej. Fabuła w luźny sposób nawiązuje do książki "Jądro ciemności" Josepha Conrada, której ten film jest adaptacją. Głównym bohaterem filmu jest kapitan Willard, który wyrusza z tajną misją w głąb dżungli w celu zabicia pułkownika Kurtza.
W filmie obok dobrej gry aktorskiej należy zwrócić uwagę na muzykę. Ta jest po prostu świetna i można śmiało powiedzieć że bez niej ten film nie odniósłby takiego sukcesu.
Film jest pełen drastycznych scen, ale nie zabrakło też momentów przy których nie sposób się nie uśmiechnąć, a cytaty takie jak "Uwielbiam zapach napalmu o poranku" przeszły już do historii.
Uważam, że film jest godny polecenia i warto go oglądnąć nawet dla samych scen batalistycznych, które są po prostu świetne.
Dodana 19.10.08 00:00
"Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli to bez wątpienia najwybitniejszy film współczesnych czasów. Przesiąknięty piękną, niesamowitą i wstrząsającą fabułą, która sprawiła że zacząłem zastanawiać się nad sensem życia ludzkiego. Zainteresowanie wzbudziła u mnie postać kapitana Willarda - człowieka odważnego i wytrwałego. Im dalej, podażą tym jego oczom ukazuje się większe zepsucie a wykonanie wyroku na Kurtzu staje się absurdem. Brutalność w filmie podkreślają drastyczne zdjęcia przesiąknięte krwią, cierpieniem i śmiercią. W dżungli nasilają się konfliktami miedzy tym co w człowieku dobre a co złe. Dla pospolitego żołnierza liczy się tylko jedno, przetrwać, ujść z życiem z tej bezsensownej wojny walcząc dla spraw, które tak naprawdę ich nie dotyczą. Coppola ukazuje co drzemie w człowieku, jakimi instynktami się kieruje i jak łatwo przekroczyć granice zdrowego rozsądku.
Podsumowując moje rozważania pragnę zaznaczyć, iż film Coppoli jest wyjątkowy i mam nadzieje, że każdy ambitny widz znajdzie w nim coś dla siebie.
Dodana 19.10.08 00:00
Luźna adaptacja klasycznej noweli Josepha Conrada "Jądro ciemności", której akcja została przeniesiona w czasy wojny w Wietnamie. Film zawiera fenomenalna muzykę. Na mnie ogromne wrażenie wywarły realistyczne sceny świata wojny, mogłem odczuć bezpośrednio co doświadczają żołnierze i ludność cywilna. Bardzo dobre zdjęcia oraz gra aktorów sprawiła że oglądałem film z ciekawością byłem niecierpliwy każdej następnej sceny.
Moim zdanie pomimo ze film trwa 300 minut jest warty oglądnięcia, oglądając go poczułem
bardzo duże emocje . Film godny polecenia!
Dodana 12.10.08 00:00
Dzieło pod tytułem " Czas Apokalipsy " Coppola przedstawia wzmagania wojsk amerykańskich na ziemiach wietnamskich . Film realistycznie ukazuje uczucia ludzi którzy często nie wytrzymują psychicznie i popadaja w nałogi. Wiele drastycznych i wulgarnych scen nadaje temu filmowi dynamiki. Osobiście uwazam iż reżyser znakomicie ukazał rzeczywistość, podczas wojny postawe rzołmiezy w obliczu smierci . Jest to film dla ludzi któży nie zetkneli sie jeszcze z prawdziwym obliczem wojny. Świetne efekty połączone z muzyką psyhodemiczną utrzymują widza w napięciu do końca filmu. GORĄCO POLECAM
Dodana 10.10.08 00:00
Film pt.: „Czas Apokalipsy” przedstawia wojnę wietnamską. Akcja toczy się w Kambodży. Autor filmu chciał ukazać do czego ludzie są zdolni, co potrafią zrobić, jak mogą brutalnie traktować innego człowieka. Dzieło przedstawia również co wojna robi z ludźmi. Obrazy wojny są drastyczne i ludzie nie wytrzymywali tego i wpadali w różne nałogi poprzez słaba psychikę. Film jest bardzo brutalny i dynamiczny. Głównym celem w filmie było zabicie Kurtza przez Willarda. Sceny ukazują również ból, cierpienie oraz śmierć ludzi. Dzieło zaczyna się i kończy tą samą muzyką pt.: „The End” autorstwa The Doors. Muzyka w filmie oddaje przeżycia oraz uczucia bohaterów. Melodia wprowadza nas w nastrój ukojenia , inspiracji. W tym dziele możemy również zaobserwować piękno krajobrazu oraz rzeki Kong. Film jest bardzo odrealniony od rzeczywistości o trudnej, emocjonalnej fabule. Dzieło nakłania nas do myślenia. Według mnie film jest godny obejrzenia.
Dodana 10.10.08 00:00
„Czas Apokalipsy” to najoryginalnieszy film jaki widziałam. Jest dziwny a zarazem ciekawy i wciągający. Dziwne jest to, że ludzie walczący na tej wojnie są zupełnie znieczuleni na całe cierpienie i niedolę. Starają się o takie warunki by czuć się jak w domu. Tak jakby mieli już na zawsze tam zostać. Świetny efekt dawała muzyka połączona z pomieszanymi obrazami, aktami filmu. Wprowadziłao to zaciekawienie i tajemniczość. Głuwni bochaterowie byli dziwni, tak jakby wojna im poprzewracała w głowach, pomieszałay im się wartości. W tej dziwności jednak objawia się swojego rodzaju mądrość. Jest to bardzo emonocjonujący film ze świetnie dopasowaną obsadą i fantastyczną muzyką, która szczególnie mnie urzekła. Warto oglądnąć ten film!
Dodana 10.10.08 00:00
„Czas Apokalipsy” Francisa Coppoli uważam za wybitne dzieło XXI wieku. Przedstawia on wydarzenia wzbudzające u mnie przerażenie. Moim zdaniem Coppola znacznie przewyższył innych reżyserów, obrazując tak dobitnie wojnę w Wietnamie. Nie ukrywa on żadnych prawd i uświadamia widzom, jakim piekłem była ta wojna, która kształtowała wiele istnień ludzkich. Wspaniała muzyka, rewelacyjna gra aktorska oraz wybitne zdjęcia pomagają zrozumieć sens tego przekazu wszystkim ludziom.
Dodana 10.10.08 00:00