Lot nad kukułczym gniazdem - plakat
Oglądaj  

Lot nad kukułczym gniazdem (One Flew Over the Cuckoo's Nest)

1975, USA
Czas trwania 125 min
Gatunek dramat, psychologiczny
Reżyseria Miloš Forman
Dystrybutor (nieznany)
Premiery kinowe Polska 31 grudzień 1975
Świat 19 listopad 1975
Opis "Lot nad kukułczym gniazdem" to amerykański dramat w reżyserii Miloša Formana, oparty na książce Kena Keseya pod tym samym tytułem. Stanowi metaforę represyjnego systemu niszczącego odstające od narzuconych norm jednostki. Przez wielu krytyków uznawany za jeden z najlepszych filmów wszech czasów.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Lot nad kukułczym gniazdem

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeLot nad kukułczym gniazdem Dodaj komentarz

Jack Nicholson to geniusz :3 Z chęcią przeczytałabym książkę.
Dodana 26.07.14 18:49
Ken Kessey pisząc "Lot nad kukułczym gniazdem" nie miał na myśli systemu totalitarnego. Inaczej tą książkę potraktował Forman robiąc z filmu na jej podstawie manifest antykomunistyczny, czego można się było spodziewać po Czechu, który w dodatku przeżył w Pradze interwencję wojsk układu warszawskiego. W filmie pokazana jest również przyjaźń, jaka zrodziła się między pacjentami szpitala. Podziwiam rolę McMurphyego zagraną przez Nicholsona, która to jest jedną z najlepszych, jakie widziałem. Forman nie trzyma się uporczywie książki wprowadzając nowe sceny jak np. ta, podczas której pacjenci grają w kosza.
Dodana 07.03.12 00:00
Karolina Kiełbasa
Film nie jest wierną ekranizacją dzieła K.K i w pewnym stopniu odbiega od literackiego pierwowzoru. W głównej mierze rzuca się w oczy narracja. Książka pisana jest z perspektywy Wodza Bromdena (narracja 1os), zepchniętego przez Milosa na drugi plan... Film pomija kilka istotnych kwestii i wydarzeń zawartych w książce, które mogłyby rozjaśnić ewentualne niedomówienia. Wódz Bromden na każdym kroku akcentuje mechanizm działania szpitala, jako wielkiej machiny- w filmie ciężko to dostrzec, sama siostra Ratched jest bardziej demonizowana. Zarówno książka, jak i film- fenomenalne.
Dodana 21.06.11 00:00
jak bardzo film różni się od książki?
Dodana 17.04.11 00:00
Jeden z nielicznych filmów, które można oglądać w nieskończoność. Genialna gra Nicholsona i Fletcher- Oscary w pełni zasłużone...
Polecam najpierw obejrzeć film, a dopiero przeczytać książkę. Tak na marginesie, poluję już od kilku miesięcy na plakat...ostatnio ktoś na allegro chciał 500 zł za takowy emoticon))
Dodana 24.03.11 00:00
Eliza N
Gra aktorów to prawdziwy majstersztyk. Świetna realizacja wydawałby się banalnej tematyki...
Dodana 07.03.11 00:00
Ewelina Krawczuk
nie zachwycił mnie szczerze mówiącx
Dodana 03.02.11 00:00
Paulina
Mój ulubiony.Nie zawsze zachwyca mnie aktorstwo Nicholsona,ale tu powalił mnie na kolana.
Dodana 15.01.11 00:00
Majka
Nieustający śmiech w domu wariatów? Możliwe. Film zabawny, choć traktujący o "niezabawnych" problemach. Piękny w swej prostocie przekazu, zaskakujący czarnym humorem, no i jak zwykle-niezwykły Jack... Genialny obraz
Dodana 14.01.11 00:00
Film po prostu genialny. (jak zawsze uważam, że książka lepsza, no ale) Wspaniały reżyser, świetni aktorzy. Nie no, po prostu GENIALNY!
Dodana 08.01.11 00:00