Tożsamość - plakat
Oglądaj  

Tożsamość (Identity)

2003, USA
Czas trwania 87 min
Gatunek thriller
Reżyseria James Mangold
Dystrybutor UIP
Premiery kinowe Polska 24 październik 2003
USA 25 kwiecień 2003
Opis Dziesięcioro obcych sobie ludzi, z których każdy posiada swoje tajemnice, znalazło się w samym środku szalejącej nawałnicy. Wszyscy oni zmuszeni zostali do schronienia się w odludnym motelu. Wkrótce podróżnicy giną, jeden po drugim.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Tożsamość

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  DyskusjeTożsamość Dodaj komentarz

Szczerze powiedziawszy film warty zainteresowania przez każdego kinomana ;) Mroczny i owiany tajemnicą klimat na pewno na duży plus. Finał mocno zaskakujący.

7/10
Dodana 17.10.14 19:00
film znakomity i zaskakujący. polecam
Dodana 07.10.11 00:00
Uwazam go za dobre kino strachu.Moja ocena 7/10
Dodana 07.02.11 00:00
Film rewelacyyjny.
spoiler
Wszystkie te osoby były tak naprawde jedną, każda była inna torzsamością reprezentującą cos innego u bohatera. A co do Timmiego - było to przewidziane.Jeszcze na pocz, filmu jest wzmianka że skazany miał trudne dzieciństwo.Timmy był prawdopodobnie pierwszą tożsamością, która pojawiła się jeszcze za wczasu dzieciństwa bohatera- był okrutnie traktowany jako dzieciak. Więc Timmy wygrał , bohater nie pokonał swoich demonów, to bardzo smutny film, bo istniała nadzieja , w sadzie.
A co do numerów reprezentuja one (tak sądzę0 kolejność w jakiej się twworzyły nowe osobowości, i te najmłodzsze ginęły najszybciej.Więc pierwszy jest Timmy , pozniej prostytutka z sadu, następnie szofer/były gliniarz, pózniej morderca itp.
Dodana 04.05.10 00:00
fil rewelacyjny jedyny w swoim rodzaju całość róznie interpretowana ale nie jest to chyba najwazniejsze wazne w tym filmie jest przezycie a jest co przezywac genialny scenariusz swietna realizacja niespotykane jedyny w swoim rodzaju warto go ogladnac jest niebanalny a to już cos Z głebszych filmów polecam eksistenz,x mena no i przeswietne 12 małp aha no i Zycie za życie tez swietny!!!!!!
Dodana 27.04.10 00:00
chetnych do porozmawiania czy tez wyjasnienia filmu zapraszam na gg chetnie porozmawiam 17164333
Dodana 27.04.10 00:00
polecam jeszcze gre.truman show i wroga publicznego!!!!!!!
Dodana 27.04.10 00:00
chyba jednak "nie był przez cały czas" Timmy'm. dzieciak nie byłby zdolny do pewnych rzeczy, chociażby czysto fizycznie. jedyną osobą, którą zranił jest Pani z pomarańczowego sadu. wydaje mi się, że umysł Riversa przypisał mu (później) pewne czyny... i siebie samego pod jego postać. miał/"miał" do wyboru jego lub wcześniej wspomnianą Panią (jako jedynych, którzy przetrwali). a musiał wybrać, bo być może nie tylko cierpiał na "multiple personality / dissociative identity disorder" (...), ale i na jakieś inne zaburzenie kierujące go w stronę takich, a nie innych działań/zachowań. a dlaczego akurat wybrał dzieciaka? mógłby być przypadek, ale po prostu pasował do całej historii, która narodziła się w jego głowie... być może nie tylko tam. facet miał dwie osbowości, a kolejna (trzecia) zastąpiła tę, która wyzionęła ducha leżąc na deszczu. jakaś cząstka mordercy pozostałą. trochę podobnie jak z naturą psa/suki - "zawsze" może ugryźć. ale to tylko fragment mojej chwilowej pseudointerpretacji ;P

w skrócie: w a r t o.
dobranoc.
Dodana 19.03.10 00:00
...nie wiadomo kto kogo... a kto sam. pewności nie ma emoticon
Dodana 19.03.10 00:00
było 11 osób. jedenasty był Timm'y - prawdziwa osobowość mordercy. wszystkie inne osobowości to efekt wcielania się w różne role - prawdopodobnie miał jakąś schizofrenię - on cały czas był Timmy'm, później tylko wyobrażał sobie kwestie i zachowania innych osób, jego ofiar. udowodnili mu zabicie 6 - ale zabił 10. a ciała znikały, bo działo się to w jego umyśle i w jego wizjach. tak więc hipoteza, że miał rozdwojenie osobowości doprowadziła psychiatrę do śmierci. emoticon

film bardzo dobry, ale trzeba nie mieć pojęcia na jego temat i obejrzeć. emoticon

ja polecam Seven i The Bone Collector emoticon
Dodana 08.01.10 00:00