Byliśmy żołnierzami - plakat
Oglądaj  

Byliśmy żołnierzami (We Were Soldiers)

2002, USA
Czas trwania 140 min
Gatunek dramat, wojenny
Reżyseria Randall Wallace
Dystrybutor Monolith
Premiery kinowe Polska 12 lipiec 2002
USA 01 marzec 2002
Opis Pierwsza wielka bitwa podczas inwazji wojsk Stanów Zjednoczonych na Wietnam miała miejsce w Dolinie Śmierci (dolina La Drang). 400 amerykańskich żołnierzy pod przywództwem pułkownika Hala
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Byliśmy żołnierzami

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Byliśmy żołnierzami

Hal Moore
Julie Moore
Major Basil Plumley
Major Bruce Crandall
Porucznik Jack Geoghegan
Joe Galloway

  DyskusjeByliśmy żołnierzami Dodaj komentarz

Elżbieta Koronowska
Piękny film. Temat wojna i rodzina. Polecam tym co nie wiedzieli. Wyciskacz łez.
Dodana 21.06.11 00:00
Mariusz Pałka
Jeden z niewielu filmów o wojnie wietnamskiej, w którym nie chodzi o propagandę i politykę, lecz po prostu o samą walkę i przetrwanie. Kiedyś Stanleyowi Kubrickowi przyświecała idea stworzenia czystego filmu wojennego, gdzie wojna grałaby pierwsze skrzypce, ale w "Pełnym magazynku" nie udało mu się w pełni uciec od swoich demonów i raczej skupił się na mrocznej stronie swoich bohaterów i ostatecznym ich potępieniu. Podobna idea zapewne przyświecała duetowi Mel Gibson/Randall Wallace w "Byliśmy żołnierzami", lecz odwrotnie niż to miało miejsce u Kubricka. ich bohaterowie choć pokonani wracają do domu lepsi i silniejsi! Owszem sporo tu patosu i prostych emocji, no i obu panom nie udało się powtórzyć sukcesu "Walecznego Serca", to mimo wszystko "Byliśmy żołnierzami" jest moim zdaniem bardzo udanym filmem wojennym i przy okazji jednym z moich ulubionych filmów z Gibsonem! emoticon
Dodana 24.12.10 00:00
Wojna w Wietnamie ukazana w jednej długiej bitwie, mocne kino wojenne, świetna realizacja (choć reżyser nie ustrzegł się paru momentów hollywoodzkiego patosu). 8,5/10.
Dodana 17.12.10 00:00
film super
Dodana 15.12.10 00:00
Paweł Krupa
Najlepszy film o wojnie wietnamskiej,jaki widziałem a widziałem ich sporo. Nawet "Pluton" wypada gorzej przy "Byliśmy żołnierzami". Propaganda? Wasi rodzice maja na drugie imię "propaganda" skoro nie nauczyli was o pewnych wartościach. Poszukajcie trochę na ten temat,poczytajcie i wtedy dopiero piszcie (krytykujcie) o swoich odczuciach,po obejrzeniu tego filmu. 10/10!!!
Dodana 28.09.10 00:00
Przecież przez 5 minut się nie da go oglądać...
Dodana 01.07.09 00:00
Tu zacytuję xyz "dupie mam wasze opinie-film mi sie bardzo podobal.Wole propagandowo-amerykanski "Byliśmy żołnierzami" niz propagandowo-radziecka "9 kompanie"!" Sam lepiej bym tego nie ujął.
Co do flem snopes - ciekawe podejście, ja nie widzę nic śmiesznego w ryczącym z bólu żołnierzu któremu odpada skóra w wyniku spalenia Napalmem albo w stosie trupów żołnierzy Vietcongu. Uważasz ten film za gniot, chaos etc. To może doszukaj się głębi tego filmu.
Do reszty krytyków-Niby nasycony patetyzmem i patriotyzmem amerykańskim. Ale jak Edukowano wtedy żołnierzy?? Może wcześniej trochę historii przeczytajcie ;P Wmawiano im że walczą w imię słusznej sprawy o wolność Ameryki etc. Może doszukajcie się głębi i przesłania filmu a nie opieracie się tylko na "zewnętrznej" formie filmu. Niewiele filmów mnie porusza. Nawet "Katyń" Wajdy na mnie takiego wrażenia nie zrobił. Ten film tak, nawet popłakałem się emoticon
Ten film jest o tragedii tych żołnierzy, nie tylko amerykańskich także Wietnamskich. Więc nie rozumiem waszych pretensji.
Dodana 08.01.09 00:00
wyluzujcie ludzie zawsze muszą się znaleźć tacy "inni" jak dziubek czy spinacz ^^(do tych 2och) wiadomo że wszystkim się nie dogodzi ale wy zamiast cwaniakować i krytykować sami sprobujcie coś stworzyć nawet nie wiecie jak to trudno. Wy tylko: "to jest be" " to do dupy" "moglibyście lepiej" ....nikt nie jest idealny a napewno nie wy 2aj
Dodana 23.11.08 00:00
Może i jest tu propaganda, ale mam to gdzieś to film jest świetny
Dodana 05.10.08 00:00
Tak czytam te komentarze i najczesciej wychodzi na to, ze te najdluzsze to niby konstruktywna krytyka.Ale ja wam cos odpowiem krotko zwizle i na temat:w dupie mam wasze opinie-film mi sie bardzo podobal.Wole propagandowo-amerykanski "Byliśmy żołnierzami" niz propagandowo-radziecka "9 kompanie"!
Dodana 19.08.07 00:00