Czas wojny - plakat

Czas wojny (War Horse)

2011, USA
Czas trwania 147 min
Gatunek wojenny
Reżyseria Steven Spielberg
Dystrybutor Forum Film Poland
Premiery kinowe Polska 13 styczeń 2012
USA 23 grudzień 2011
Opis Rodzina Narracottów prowadzi farmę w Devon. Ojciec Ted kupuje pięknego konia Joeya, który nie nadaje się jednak do pracy w gospodarstwie. Bardzo się z nim zaprzyjaźnia syn Narracottów Albert.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Czas wojny

"Czas wojny" potraktujcie jak destylat dotychczasowej twórczości autora "Szczęk". Znajdziecie w nim wszystko, za co kochaliście (lub nie znosiliście) takie tytuły jak "Imperium słońca", "Szeregowca Ryana" czy... "E.T.".

Filmweb , Łukasz Muszyński
Twórca „E.T" robi, co może, aby oszczędzić widzowi drastycznych scen i angażuje w to całą swoją inwencję. Film traci przez to smak, blednie.

Esensja , Łukasz Gręda
Ale Spielberg dobrze wie, że w jego przypadku pojęcie obciachu nie istnieje - jeśli komuś wolno w Hollywood wszystko, to właśnie jemu.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis
W "Czasie wojny" znajdziemy wszystko, co najlepsze i najgorsze w filmach Stevena Spielberga: rozmach, reżyserską wirtuozerię, ale też nieznośny patos i sentymentalizm niczym w bajce na dobranoc.

Gazeta Wyborcza , Jacek Szczerba
W "Czasie wojny" Spielberg próbuje ambitnie połączyć swoje wyjątkowe talenty jako reżysera-magika kina dziecięcego oraz kronikarza masowego terroru dokonanego podczas I wojny światowej.

Variety , Justin Chang
Reżyser tak namiętnie i wytrwale ociera się o granicę kiczu, że kilkakrotnie udaje mu się ją przekroczyć. Nie dostrzegą tego naiwne oczy dziecka, wpatrzonego w ekran, ale dorosły momentami może sobie sapnąć...

Wirtualna Polska , Anna Tatarska

  Obsada Czas wojny

Rose Narracott
Ted Narracott
Albert
Gunther
dziadek

  DyskusjeCzas wojny Dodaj komentarz

Świetne zdjęcia, klimat, naprawde dobre kino momentami bardzo wzruszające
Dodana 23.02.13 14:23
Yuki
W zasadzie to oprócz zdjęć, muzyki i konia to nie ma tam nic do oglądania. Podczas 147 minut nie znalazł się żaden charyzmatyczny bohater, ani jeden. Za to pełno było przeplatających się ze sobą postaci i wydarzeń, które nic nie wznosiły.
Dodana 30.05.12 00:00
Pierwsza połowa filmu przeciętna, a druga słaba, senno-nużąca. A jak na Spielberga to katastroficznie słaby film. Scena z rozplątywaniem konia z drutu kolczastego na froncie przez niemca i alianta - szkoda gadać... nawet taki wyjadacz jak Spielberg cofa się ze swoim warsztatem wstecz (w podskokach;) - podobnie jak całe hollywood :/
Dodana 03.04.12 00:00
Film wart obejrzenia i posłuchania muzyki Johna Williamsa.
Dodana 05.02.12 00:00
Pozytywne zaskoczenie, byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego filmu, może dlatego mi się podobał. Fajnie pokazana historia, kilak ciekawych postaci.

Jakby to nie był Spielberg to dałbym większą ocenę niestety po tym reżyserze spodziewam się czegoś wyjątkowego, tutaj tego nie dostałem.
Dodana 04.02.12 00:00
Mifune
Kolejna słodko-gorzka landrynka od Spielberga. Oby "Lincoln" był lepszy! 6/10.
Dodana 29.01.12 00:00
Piotrek_92
po tym filmie spodziewałem się familijnego melodramatu .... i to dostałem, nie jest to arcydzieło, ale moje oczekiwania zostały zaspokojone ..!
jak dla mnie wart obejrzenia!
ps. koncówka zaleciała mi przeminęło z wiatrem, ale to wybaczę spielbergowi emoticon
Dodana 28.01.12 00:00
Film na początku jest nudnawy i długo się rozkręca. Dopiero końcówka jest lepsza - wzruszająca.
Ode mnie 6/10.
Dodana 19.01.12 00:00
Sądzę, że nikt nie spodziewał się po zapowiedziach pełnokrwistego dramatu wojennego, a byliśmy raczej przygotowani na sporą dawkę ckliwości, sentymentalności. Śpieszę więc donieść, że Spielberg nie zawiódł. Jest tu tego sporo, z powodzeniem można by obdzielić parę innych filmów, ale przynajmniej dla mnie (wielbiciela twórczości tego reżysera) jest to dawka jako tako strawna (choć momentami należało zmrużyć oko). Tym odpornym jednak na jego urok, sceptycznie podchodzącym do tego filmu, co zawyrokowali już na podstawie samych trailerów stanowczo odradzam wypad do kina.
Główną wadą "War Horse" jest scenariusz, obfity w papierowe postacie oraz nierzadko miałkie dialogi, czy też pourywane wątki. Jak już wspomniałem, sama historia jest nierówna. Na ekranie złe wrażenie potęguje tylko kulejący montaż. Żałuję też niewykorzystanego potencjału aktorskiego - Hiddleston miał jeszcze co robić, przyzwoicie zagrała także obecna w filmie jakieś 15-20 min. Emily Watson. Ale już np. trudno mi zrozumieć angaż Cumberbatcha. O ile dobrze pamiętam, wystąpił w 3 scenach, w których więcej szarżował konno niźli mówił. Brawa należą się za to treserom zwierząt oraz im samym - wypadły przekonująco (sic!). Szkoda, że na wysokości zadania nie stanął sam Spielberg, którego reżyseria w ogólnym rozrachunku wypada bez rewelacji (choć pomysły na parę ujęć mnie jednak ujęły).
Zalety - muzyka Williamsa, zwłaszcza główny motyw; dopracowany dźwięk; udane zdjęcia, choć zdecydowanie nie jest to szczyt możliwości Kamińskiego i nie jestem taki pewien, czy zasłużył na nominację do Oscara. Spory plus za jak największe użycie efektów praktycznych zamiast walenia po twarzy pasmami CGI. Dopatruję się w filmie także odwołań, hołdu do stareńkiego Hollywoodu - miły akcent.
Podsumowując, przyjemny dla oka i ucha cukierek dla całej rodziny, który nie potrafił mnie jednak zaangażować emocjonalnie tak, jak większość filmów Spielberga.
Dodana 13.01.12 00:00
"War Horse" to jeden z najpiękniejszych filmów ubiegłego roku. Steven Spielberg znów pokazał prawdziwą klasę i nakręcił świetne kino. Pełno tu wzruszeń, śmiechu ale też horroru wojny. Zdjęcia Kamińskiego robią ogromne wrażenie, również scenografia i cała strona wizualna filmu, piękna muzyka Johna Williamsa jak zawsze doskonale pasuje do każdego kadru filmu. Naprawdę warto zobaczyć, ode mnie 8/10.
Dodana 08.01.12 00:00