Uwodziciel - plakat
Oglądaj  

Uwodziciel (Bel Ami)

2012, Wielka Brytania
Czas trwania 102 min
Gatunek dramat
Reżyseria Declan Donnellan , Nick Ormerod
Dystrybutor Monolith
Premiery kinowe Polska 25 maj 2012
Świat 17 luty 2012
Opis Bohaterem opowieści znanej w Polsce jako "Piękny pan" jest George Duroy, biedny chłopak i młody dziennikarz, który swoją bezwzględnością, urokiem osobistym i romansami z najbardziej
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Uwodziciel

"Uwodziciela" należy umieścić tam, gdzie jego miejsce – w ramach kina dla młodzieży.

Onet , Darek Kuźma
Wyszła raczej kostiumowa opowiastka o miłosnych podbojach. Jeśli ktoś czeka raczej na nagie pośladki Pattinsona... Cóż, właściwie też może się rozczarować.

Interia , Martyna Olszowska
W fabule idealnie wygładzonej pod czternastoletnie fanki Roberta Pattinsona nie ma miejsca na niejednoznaczności, tajemnicę i drapieżność.

Stopklatka , Urszula Lipińska
Nawet z mocną obsadą oświetlającą niekończące się komnaty i salony, w tej opowieści nie ma duszy. A Pattinson nie ma szans w porównaniu z Malkovichem.

Empire Magazine , Olly Richards
Nie wykazując swoją grą ani pewności siebie, ani większej głębi, ani charyzmy, łamacz serc z "Sagi Zmierzch" nie robi wiele, by ożywić tę adaptację często filmowanej powieści Guya de Maupassanta.

Variety , Justin Chang
Bezbarwny jest bohater Pattinsona, podobnie jak bezbarwne - może z wyjątkiem Umy Thurman - są jego kochanki.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis

  Obsada Uwodziciel

Georges Duroy
Madeleine Forestier
Clotilde
Virginie Walters
Suzanne Rousset
Rousset

  DyskusjeUwodziciel Dodaj komentarz

filmplaneta
O ile dobrze pamiętam, Uwodziciel został zmiażdżony przez niemal wszystkich krytyków filmowych. Trochę tego nie rozumiem i mam wrażenie, że taka ocena została mu wystawiona przez rzesze anty-fanów Zmierzchu, którym do dziś odbija się Pattinson. Uwodziciel prezentuje się bowiem całkiem nieźle, a na drugim planie przewijają się znakomite aktorki, które moim zdaniem w bardzo udany sposób odwracają uwagę od pierwszoplanowego Pattinsona.
Dodana 05.08.13 13:40
Dobrze napisane dramat ;/
Dodana 22.02.13 13:26
jussstiii
film nie był zły, dużo się działo i świetnie wyszły kreacje bohaterów, nie czytałam niestety ksiązki więc nie mogę porównać ale sam film jest ok
Dodana 08.01.13 00:00
mir123bych
Filmu nie oglądałem, ale słyszałem bardzo pochlebne opinie. Sądzę, że trzeba obejrzeć. Zrobię to w weekend bo będzie dostępny na N.
Dodana 27.11.12 00:00
Widać że twórcy mieli jakieś ambicje i chcieli zrobić dobry film. Niestety mimo doborowej obsady (zwłaszcza kobiecej) całość psuje Robert Pattison, który na siłę próbuje wszystkim udowodnić że jest dobrym aktorem i stać go na coś więcej niż tylko "Zmierzch". Nie tym razem, 3/10.
Dodana 21.06.12 00:00
anonimowy
Ja też czytałam scenariusz dostępny w sieci;jest tam dużo zmian w porównaniu do książki.Wydaje mi się że w wielu fragmentach skryptu Duroy jest pokazany w bardziej jasnym świetle,nie jest do końca negatywny, a czasami nawet zyskuje rys że tak powiem tragiczny.I sądzę że jest także bardziej poważny w relacjach z kobietami,bo powiem że w książce część jego kontaktów z Klotyldą to czysta dziecinada.Za to afera marokańska jest w scenariuszu bardzo udramatyzowana i przejaskrawiona,a reakcja Duroya wręcz histeryczna i za brutalna.I po co zmieniono nazwisko Walter na Russette?
Dodana 10.10.10 00:00
anonimowy
Widziałam filmik z planu zdjęciowego, scenę z Kristin Scott Thomas, Robert był w niej wystarczająco bezwzględny i jeśli podtrzymuje ten styl i te cechy Duroya przez cały film, to już się nie mogę doczekać, tym bardziej, że nie gra tam z byle kim co już jest wyzwaniem samym w sobie. Jestem fanką książki, czytałam wstępną wersję scenariusza i mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Dodana 23.09.10 00:00
anonimowy
Powieść jest genialna,teraz pytanie czy adaptacja będzie dorównywać oryginałowi.Rola Duroya jest wyzwaniem,to postać silna,czasem bezwzględna i cyniczna,ma do dyspozycji cały wachlarz osobowościowy.Mam szczerą nadzieję że Robert sobie poradzi ,to byłby kolejny krok w jego karierze.
Dodana 24.03.10 00:00
Bohaterem opowieści znanej w Polsce jako "Piękny pan" jest George Duroy, biedny chłopak i młody dziennikarz, który swoją bezwzględnością, urokiem osobistym i romansami z najbardziej wpływowymi kobieta
Dodana 23.03.10 23:59