O północy w Paryżu - plakat
Oglądaj  

O północy w Paryżu (Midnight in Paris)

2011, Hiszpania, USA
Czas trwania 100 min
Gatunek komedia, fantasy, komedia romantyczna
Reżyseria Woody Allen
Dystrybutor Kino Świat International
Premiery kinowe Polska 26 sierpień 2011
USA 20 maj 2011
Świat 11 maj 2011
Opis Inez i Gi przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje O północy w Paryżu

Kino Allena konsekwentnie podszyte jest specjalnym rodzajem nostalgii, czyli tęsknotą za czymś, czego nie ma. Za ideałem, wyobrażeniem, mitem.

Gazeta Wyborcza , Paweł T. Felis
Allen nie podejmuje próby objaśnienia tej magii. Nie jest to potrzebne. Nie musimy także zadecydować, czy to, co widzimy, jest rzeczywiste, czy wytworem wyobraźni. To nie ma znaczenia.

Chicago Sun-Times , Roger Ebert
Wszystko to jest lekkie jak pianka, wdzięczne, nieco melancholijne. Bardzo dobrze też grane (zwłaszcza przez Bates, Brody'ego i Stolla), choć może niespecjalnie zabawne…

Gazeta.pl , Paweł Mossakowski
W "O północy w Paryżu" serwuje im natomiast bombonierkę, pełną tabletek Prozaku zalanych czekoladą i winem. Francuskim, rzecz jasna.

Interia , Piotr Mirski
To piękna, uwodzicielska, pełna uroku bajka o życiu, sztuce i niegdysiejszych śniegach. Woody Allen wieńczy ją morałem o konieczności chwytania dnia i doceniania teraźniejszości.

Newsweek Polska , Krzysztof Kwiatkowski
Tym bardziej, że tytułowe miasto choć w oczach nowojorczyka nie wygląda tak spektakularnie jak Barcelona, wydaje się bliższe jego sercu i tym uczuciem Allen skutecznie potrafi zarazić widza.

Onet , Joanna Moreno

  DyskusjeO północy w Paryżu Dodaj komentarz

Nie przepadam za filmami Allena Woody, ale ten dość przyjemnie się oglądało. emoticon
Dodana 14.04.15 17:49
Witam! Zapraszam na fan page tego kultowego już filmu

Wystarczy wpisać na fb O północy w Paryżu Fanpage

Jesteśmy nowym tworem ale nie damy zapomnieć o tym dziele emoticon Tylko dla fanów !!!
Dodana 04.01.15 23:25
Nieco szalony. Zaskakujący, ale ciepły i ujmujący.
Dodana 14.12.14 14:21
Świetny film, taki poetyczny emoticon
Dodana 07.07.14 17:29
adzicha
Genialny film. Muzyka, gra aktorska, fabuła! emoticon Nie mam nic do zarzutu.
Dodana 27.02.12 00:00
Jeden z najlepszych filmów Allena zaraz po Vicky Cristina Barcelona... Zabieg z podróżą w czasie trafiony po mistrzowsku. 8,5/10
Dodana 30.01.12 00:00
macias_z
Dla kochających Paryż i francuskie klimaty idealny. Akcja, która toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych pokazuje magiczny, niepowtarzalny, specyficzny Paryż, którego tajemnice możemy poznawać każdego dnia po północy...
Dodana 29.01.12 00:00
Yuki
chyba nie starczy mi życia żeby przyzwyczaić się do filmów Woody'ego Allena. W tym przypadku jest tak samo, mimo iż film zapowiadał się ciekawie to koniec końców nie trafił do mnie. Do tej pory zastanawiam się o co w nim chodzi, bo na pewno nie o wystawienie miłości na próbę wierności.
Dodana 01.01.12 00:00
Mifune
Jak tylko zobaczyłem nazwisko Dariusa Khondji w napisach końcowych, wiedziałem już dlaczego tak mnie urzekła wizja Paryża lat dwudziestych, ale także tego współczesnego. Zdjęcia są wprost cudne! A do tego nieśmiertelna, jak zwykle perfekcyjnie dobrana jazzowa oprawa muzyczna. I dzięki tej genialnej mieszance obrazu i muzyki, naprawdę można się zakochać w "O północy w Paryżu". Być może jest to nawet najpiękniej zrealizowany film w reżyserskiej karierze Woody'ego Allena? Podobnie jak Gil Pender, ja się w tej onirycznej wizji Paryża zakochałem. Nie mówiąc już, o epizodach ze sławnymi postaciami, które wypadły przezabawnie, zwłaszcza ten z Dalim w wykonaniu Brody'ego! Świetne dialogi - Allen w bardzo dobrej formie! Ogólnie z mojej strony pełen zachwyt, ale i lekki niedosyt, stąd tylko 9/10 emoticon
Dodana 08.12.11 00:00
damciban
Kompletnie mnie nie wciągnął i nawet nie skończyłem oglądać do końca.
Dodana 19.11.11 00:00