1920 Bitwa Warszawska - plakat
Oglądaj  

1920 Bitwa Warszawska (1920 Bitwa Warszawska)

2011, Polska
Czas trwania 110 min
Gatunek historyczny
Reżyseria Jerzy Hoffman
Dystrybutor Forum Film Poland
Premiery kinowe Polska 30 wrzesień 2011
Świat 26 wrzesień 2011
Opis Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan, poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli, aktorce teatru rewiowego.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje 1920 Bitwa Warszawska

Bitwę o stworzenie filmu, który byłby spektakularnym widowiskiem, a jednocześnie dobrze napisanym, porywającym (film jest nudny!) i wzruszającym dramatem historycznym twórcy przegrali z kretesem.

Wirtualna Polska , Anna Tatarska
Powiem wprost, jeżeli podoba Wam się plakat albo zwiastun "1920 Bitwy Warszawskiej", spodoba Wam się i film. Materiały promocyjne dobrze obrazują bowiem, z czym będziemy mieli do czynienia na wielkim ekranie.

Filmweb , Maja Katz
...scenariusz „1920 Bitwy Warszawskiej", napisany z Jarosławem Sokołem, przypomina bardziej nakreślony grubą krechą szkic fabuły i postaci niż barwną, pełnokrwistą opowieść o polskiej wiktorii.

Rzeczpospolita , Rafał Świątek
Tak jak "Wojna polsko-ruska" w świadomy sposób obrazowała schamienie całego dyskursu, tak "1920 Bitwa Warszawska" nieświadomie obnaża artystyczną demencję naszego kina.

Interia , Piotr Mirski
…nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że Jerzy Hoffman przestał doceniać inteligencję widzów. Sceny, w których powinniśmy się wzruszyć (…) są podkreślane bardzo nachalnie poprzez zwolnienie tempa.

Fdb , Shadowcat
Co daje w tym wypadku 3D? Głównie świadomość zmarnowanych pieniędzy - trójwymiarowość nie tyle ożywia filmowy świat, co jeszcze bardziej podkreśla jego mocno podejrzany, sztuczny rys.

Co jest Grane? , Paweł T. Felis

  Obsada 1920 Bitwa Warszawska

Piłsudski Józef
pułkownik Bolesław Wieniawa- Długoszowski
kapitan Kostrzewa

  Dyskusje1920 Bitwa Warszawska Dodaj komentarz

Zupełnie niezły film wyszedł panu Hoffmanowi, gratuluje . Naprawdę szczere gratulacje.Dlaczego ? Spieszę wyjaśnić. Proszę porównać ten film z innym , wcześniejszym filmem reżysera: Ogniem i mieczem. Niebo i ziemia. Chociażby w ukazaniu scen bitewnych. W Bitwie Warszawskiej wygląda to naprawdę nieżle w Ogniem i mieczem porażka. Zdjęcia Sławomira Idziaka - super. To naprawdę bardzo przyzwoity poziom. Szkoda tylko że Ogniem i mieczem nie zostało tak sfilmowane. Naprawdę szkoda.
Dodana 06.03.13 21:33
Weronika161
Mam mieszane uczucia co do filmu... To nie jest bowiem film o bitwie Warszawskiej tylko raczej o nastrojach panujących w tamtych czasach. Sam moment bitwy został potraktowany moim zdaniem zbyt słabo... Wątek głównych bohaterów jest zbyt cukierkowy i przewidywalny... A mógł to być film pokazujący tamte wydarzenia w sposób bardziej obszerny... Hmmm... Jerzy Hoffman to wspaniały reżyser jednak widać, że nie unowocześnia swojego kunsztu... Wydaje mi się, że scenarzysta nie udźwignął tematu...
Szkoda...
Warto jednak obejrzeć ze względu na ujęte w filmie nastroje panujące w latach 20 w naszym kraju. Można przez chwilę poczuć jak było ciężko...
Dodana 26.01.13 00:00
Ja nie jednokrotnie się już przekonałem że czym więcej polaków krytykuje jakiś film tym bardziej trzeba go oglądnąć i nigdy się jeszcze nie zawiodłem.

A film bardzo dobry był nie żałuje wydanych pieniędzy na niego.
Dodana 24.04.12 00:00
agnes14122
Błagam...podaj mi 3 powody dla których uważasz ten film za b.dobry
Dodana 24.04.12 00:00
Pośmiejemy się razememoticon
Dodana 24.04.12 00:00
11 nominacji do węży - czyli najgorszych polskich filmów, liczę na sporą ilość nagród !
Dodana 23.03.12 00:00
macias_z
Jedyny pozytywny aspekt filmu Hofmana to sceny batalistyczne, które trwają łącznie około 7 minut. Poza tym filmu nie polecam.
Dodana 04.02.12 00:00
Zaprzepaszczona nadzieja na wartościowe dzieło - bo tematyka z pewnością na co najmniej takie zasługuje. Chaos nieokiełznany, muzyka rodem z trylogii, gra aktorska - rzemieślnicza, a w przypadku Urbańskiej - o grze aktorskiej nie ma mowy niestety. Z wielkich nadziei i zapowiedzi, wielkiej produkcji i oczekiwań - zamiast huku wyszło żenujące pierdnięcie.
Dodana 04.02.12 00:00
No niestety muszę się zgodzić z przedmówcą. Tragiczny film, wszystko posklejane chyba przez jakiegoś amatora, sceny czasami wręcz śmieszne. Nie widziałem żadnego plusa.
Dodana 03.02.12 00:00
Ja widziałam jeden jedyny. A. Ferency
Dodana 03.02.12 00:00