Woda dla słoni - plakat

Woda dla słoni (Water for Elephants)

2011, USA
Czas trwania 122 min
Gatunek dramat
Reżyseria Francis Lawrence (II)
Dystrybutor Imperial - CinePix Sp. z o.o.
Premiery kinowe Polska 06 maj 2011
USA 22 kwiecień 2011
Opis Głównym bohaterem jest 21-letni Jacob, który po śmierci rodziców przyłącza się do trupy cyrkowców. Tam nawiązuje relację z impresario Wujem Alem i trenerem zwierząt Augustem, którzy są
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Woda dla słoni

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Woda dla słoni

Jacob Jankowski
August Rosenbluth
Jacob Jankowski - starszy
dozorca Rosie

  DyskusjeWoda dla słoni Dodaj komentarz

Yuki
Przyznaję, że duet Pattison i Witherspoon trochę mnie zaskoczył. W mojej opinii wypadł nawet nie najgorzej. Doceniam starania Pattinsona odnośnie zmiany swojego wizerunku. Trafionym uzupełnieniem jest tutaj Waltz. Ogólnie film zaliczam do udanych, ale proszę, w pierwszej kolejności przeczytajcie książkę ;)
Dodana 01.01.12 00:00
mazurkowo
Piękny film. Bardzo wzruszający i niebanalny.
Dla bardzo wrażliwych osób pare scen i chwil w których trzeba zasłonić oczy...

daje 8,5 / 10
Dodana 07.12.11 00:00
Ależ chciałabym aby ten cudowny film (na motywach pięknej wzruszającej ksiażki) wyświtlili w Grodzisku Maz.!
Dodana 07.09.11 00:00
Drogi/a Mazzy_star tytuł filmu jest po prostu taki sam jak książki na podstawie której nakręcono filmemoticon
Dodana 07.09.11 00:00
mazzy_star
Co mnie zastanawia to tytuł tego film...woda dla słoni... dlaczego nie Cyrk, bardziej by był trafiony, ale to tylko taka mała dygresja.
Sam film ok, jak zauważył poniższy przedmówca gra Roberta Pattinsona jest drewniana, zaś Reese Witherspoon klasowo zgrała. Scenariusz ciekawy, ale nie wiem, może ostatnio dla mnie filmy są zbyt rozwlekane i ten też mi się trochę dłużył, 6/10.
Dodana 25.08.11 00:00
Mc-Murphy
Zastanawia mnie czym kierowano się przy wyborze obsady do filmu? Na pierwszy rzut oka widać, że Robert Pattison konsekwentnie dąży do zmiany wizerunku i stara się grywać w nieco ambitniejszych produkcjach.
O ile bezbarwna i drewniana gra aktora trafiła w gust odbiorców "Zmierzchu" o tyle nie zdała już egzaminu w "Wodzie dla Słoni". Historia miłosna rodem z romansu zestawiona z kulejącym scenariuszem nie chwyta za serce.
W filmie wyraźnie nakreślono problem dręczenia i znęcania się nad zwierzętami. O ironio! Nikt mi nie powie, że tytułowa słonica dysponuje samorodnym talentem aktorskim i wszystkie tricki wykonywała za "fistaszka" czy butelkę whiskey. Tresura tych olbrzymich zwierząt zawsze odbywała się przy użyciu siły. Słonie są niesamowicie inteligentne, ale w równym stopniu uparte. Treserzy doskonale wiedzą, gdzie skóra zwierzęcia jest najcieńsza (najwrażliwsza na dotyk) i z powodzeniem to wykorzystują.
Oczywiście nie mówię o bestialskim katowaniu jak było to ukazane na filmie, jednak szkolenie Tai zapewne nie należało do przyjemnych.
Dodana 01.07.11 00:00
PRZEPIĘKNY FILM:WZRUSZAJĄCY,KLIMATYCZNY.TAKI,WYCISKACZ ŁEZemoticonWARTO MIEĆ W SWOJEJ KOLEKCJI FILMOWEJ.
Dodana 24.06.11 00:00
Film jest piękny , ciekawy , świetna rola Christopha Waltza , napewno jedna z lepszych Roberta Pattinsona . Jedyne co mnie denerwowało to Robert Pattinson w połączeniu z Reese Witherspoon , to było dla mnie grane mocno na siłe miałam cały czas wrażenie , że aż jakby czuli do siebie obrzydzenie i okropną niechęć
Dodana 20.06.11 00:00
jane_chan
film bardzo mi się podobał. Piękne zdjęcia, niesamowita historia i niezła gra aktorska. Tylko Pattinson trochę sztuczny i ta jego postać mało autentyczna. Jeszcze musi trochę chłopak poćwiczyć, chociaż i tak coraz lepiej gra.
Waltz jak zwykle mistrzowsko ^^
Dodana 02.06.11 00:00
Wspaniały film, przepięknie pokazany czar i rozmach cyrku w latach wielkiej depresji. Nie myślałem że kiedykolwiek to napiszę, ale Robert Pattison spisał się na medal, szkoda że częściej nie gra w tak dobrych produkcjach. Wypada też pochwalić Reese Witherspoon i Christopha Waltza. Ciekaw jestem czy po "Bękartach Wojny", "Zielonym Szerszeniu" a teraz po "Wodzie dla Słonii", Waltz będzie skazany wyłącznie na granie czarnych charakterów.

Ode mnie 8/10 !
Dodana 02.06.11 00:00