Popiełuszko. Wolność jest w nas - plakat
Oglądaj  

Popiełuszko. Wolność jest w nas (Popiełuszko. Wolność jest w nas)

2009, Polska
Czas trwania 149 min
Gatunek biograficzny
Reżyseria Rafał Wieczyński
Dystrybutor Kino Świat International
Premiery kinowe Polska 27 luty 2009
Świat 16 luty 2009
Opis Obraz przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Popiełuszko. Wolność jest w nas

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Obsada Popiełuszko. Wolność jest w nas

Jerzy Popiełuszko
ksiądz Teofil Bogucki
profesor fizyki

  DyskusjePopiełuszko. Wolność jest w nas Dodaj komentarz

rewelacyjny film o człowieku który stał się wielkim duchownym
Dodana 25.10.14 11:39
Opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę.
Dodana 21.06.12 00:00
Marcin Kaczmar
Dobrze ktoś określił ten film mianem "wiarygodny". Poruszający, zgodny z rzeczywistością, ciekawy pod względem historycznej prawdy o tamtych czasach. Polecam
Dodana 12.04.11 00:00
Najlepszy film o tamtych czasach,mam nadzieje że taki będzie Czarny Czwartek,ale na YouTube jest film TVN że to wcale nie Piotrowski zabił księdza Popiełuszkę a siły Kiszczaka,żyjemy w kłamstwie,o i kiedy rządzący puszczą go w telewizji-tak jak "Śmierć jak kromka Chleba"będzie się rozpoczynał o 11 w nocy? P.S Również data śmierci księdza Jerzego jest fałszywa-wszystko na YouTube.
Dodana 01.02.11 00:00
Obejrzałem ten film na lekcji historii. Myślałem, że to będzie kolejny, nudny film, a okazał się ciekawy i to bardzo. O wiele lepiej ten film do mnie trafił niż sama lekcja, poświęcona o komuniźmie i życiu ks. Jerzego Popiełuszki. Polecam film każdemu
Dodana 13.12.10 00:00
Według mnie film był przede wszystkim bardzo prawidziwy, albo raczej - wiarygodny. Obserwując grę aktorską, scenografię i kreacje znanych z historii osób, nie ma problemu, żeby uwierzyć, że podobnie mogło być naprawdę, że ks. Jerzy Popiełuszko naprawdę mógł pomyśleć, czy powiedzieć coś takiego, jak na filmie.
Dla zainteresowanych - treść dużo łatwiej zrozumieć po przeczytaniu książki Mileny Kindziuk "Ksiądz Jerzy zwyciężał dobrem," bo można porównać sprawdzone fakty z tym, co przedstawiono na filmie. Praktycznie wszystko się zgadza.
To cudownie, że mamy tak łatwy dostęp do informacji o tak ważnych dla Polski wydarzeniach. Oglądając ten film zastanawiałam się, czy teraz rzeczywiście jest lepiej - jesteśmy wolni, ale mam wrażenie, że to raczej oddala nas od siebie - nie żebym była za przytulaniem się z rodakami na ulicy, ale żeby chociaż pamiętać, że to dla nas, Polaków, któś tak walczył i to niedawno.
A poza tym, to Adam Woronowicz przypomina bardzo ks. Popiełuszkę, to znaczy tego ze zdjęć, bo na żywo nie widziałam.
Jakby ktoś się z czymś nie zgadzał, to piszcie, bo jestem bardzo ciekawa.
Pozdrawiam :-)
Dodana 09.05.10 00:00
do prezesa; ksiądz ma zająć się nauczaniem, jeżeli ma kogo...bo ludzie nie wierzą w ich kłamstwa; tak samo zdradzają, piją i cudzołożą za bokiem P Boga - jeżeli istnieje; a w latach 70 i 80 siątych jak na wsi nie oddali świniaka ubitego dla kleru - ludzie wyszydzani byli z ambony; tak jest do dzisiejszych czasów; podobno chrzest to sakrament, ślub też i śmierć; za wszystko wołają grosza; polityka jest dla nich utopią, chęcią zysku; są zakłamani i fałszywi; taki to KLER!!!
Dodana 23.04.10 00:00
Bardzo dobry film
Dodana 16.04.10 00:00
Dorota Piątkowska
bardzo mi się podobał film
Dodana 08.04.10 00:00
Film jest moim zdaniem bardzo dobry, ukazuje w dobry sposób, wolność słowa a tak że to jak żyło się w czasach kiedy rządzili komuniści, uważam ze ci którzy interesują się historią to im się spodoba, a którzy nie to będzie dla nich nudnym filmem....
Dodana 17.03.10 00:00