Paul - plakat

Paul (Paul)

2011, Wielka Brytania
Czas trwania 104 min
Gatunek science-fiction, komedia
Reżyseria Greg Mottola
Dystrybutor Universal Pictures
Premiery kinowe USA 18 marzec 2011
Opis Dwaj brytyjscy wielbiciele kina s-f, postanawiają pojechać na największy amerykański konwent miłośników komiksów - "Comic Con" w San Diego. Po zakończeniu imprezy panowie decydują się też
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Paul

Nie znaleziono minirecenzji dla tego filmu

  Twórcy filmu Paul

reżyser
scenarzysta

  DyskusjePaul Dodaj komentarz

Optymistycznie nastrajający film i świetna zabawa z odgadywaniem scenek charakterystycznych dla znanych produkcji s-f, a postać Paula robi naprawdę dobre wrażenie.
Dodana 20.09.11 00:00
Dobry, trzyma specyficzny klimat... szumu, który towarzyszy zarówno Shaun of Dead, jak Hot Fuzz. Taki unoszący się w powietrzu brytyjski dystans, zabarwiony humorem, miejscami dyskretnym, innym razem naprawdę wyśmienitym. Polecam miłośnikom klasyki SF - cała masa mniej i bardziej zakamuflowanych nawiązań ;)
Dodana 17.08.11 00:00
Najzabawniejsza komedia tego roku, bawi do łez ! "Paul" to też wielki hołd dla Stevena Spielberga i jego filmów. Frost i Pegg w bardzo śmieszny sposób zacytowali: "E.T.", "Bliskie Spotkania Trzeciego stopnia", "Indianę Jonesa" oraz "Szczęki", epizodzik ze Spielbergiem a właściwie z jego głosem to prawdziwa uczta dla fanów reżysera ! Obsada jest rewelacyna, doskonale obsadzeni są zwłaszcza agenci FBI, Jasan Bateman jest naprawdę prześmieszny. Fajnie też zobaczyć że jest ktoś kto nie boi się naśmiewać z katolików. Jeszcze raz powtarzam, super komedia, ode mnie 9/10 !!
Dodana 11.06.11 00:00
Mariusz Pałka
Po rewelacyjnym "Wysypie żywych trupów" i nie mniej udanym "Hot Fuzz", Simon Pegg i Nick Frost spotkali się po raz trzeci na planie napisanej przez siebie komedii "Paul". Niestety tym razem bez reżyserskiego wsparcia w postaci Edgara Wrighta. I to według mnie negatywnie wpłynęło na całe przedsięwzięcie. "Paul" choć ma zabawne momenty, to jako całość prezentuje się po prostu przeciętnie. Gagi są mało zabawne i w dużej części oklepane, a dialogom brakuje większego polotu. Całość wpisuje się na dłuuugą listę komediowych filmów drogi, o których zapomina się zaraz po seansie... Oczywiście jest to tylko moja opinia - jednak te dwa wcześniejsze, brytyjskie z ducha i humoru, filmy spółki Pegg/Frost/Wright, znacznie bardziej mnie bawiły, i to za każdym razem kiedy tylko nadarzyła się okazja na ponowny seans. Z przykrością przyznaję, że z "Paulem" raczej tak nie będzie. Ode mnie 6/10.
Dodana 11.06.11 00:00
Jerzy
film jakby zrobiony na siłę
Dodana 29.05.11 00:00
Dwaj brytyjscy wielbiciele kina s-f, postanawiają pojechać na największy amerykański konwent miłośników komiksów - "Comic Con" w San Diego. Po zakończeniu imprezy panowie decydują się też na odwiedzen
Dodana 28.05.11 23:59