Sherlock Holmes: Gra cieni - plakat
Oglądaj  

Sherlock Holmes: Gra cieni (Sherlock Holmes: A Game of Shadows)

2011, USA
Czas trwania 129 min
Gatunek akcja
Reżyseria Guy Ritchie
Dystrybutor Warner Bros. Entertainment Polska
Premiery kinowe Polska 05 styczeń 2012
USA 16 grudzień 2011
Opis Sherlock Holmes zawsze uchodził na najinteligentniejszego mężczyznę w okolicy... aż do teraz. Oto pojawił się nowy geniusz zbrodni, Profesor Moriarty. Kiedy znaleziono ciało księcia koronnego
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Sherlock Holmes: Gra cieni

Wyobraźnię zastąpiły dolary, a Downey Jr. gra dziewiętnastowiecznego Jacka Sparrowa z dodatkiem przebieranek Ethana Hunta i szaleństw Martina Riggsa.

Rope of Silicon , Brad Brevet
W "Grze cieni" energiczność Roberta Downeya Jr. miesza się z wyraźnym znudzeniem. Tak jakby chciał jak najszybciej wycedzić dialogi, zebrać siniaki, wyprowadzić ciosy i odejść z pokaźnym czekiem.

The New York Times , A.O. Scott
Podczas gdy przesada i ustępstwa Guya Ritchiego - a także zamiłowanie do mnóstwa eksplozji - pojawiają się w takim samym stężeniu, przez większość czasu część drugą ogląda się o wiele lepiej...

Variety , Brian Lowry
Część druga chociaż nie wygląda tak, jakby każda lokacja byłą efektem pracy komputerów. Co więcej, Holmes zyskał wartościowego przeciwnika - błyskotliwie złowieszczego profesora Moriarty'ego.

IndieWIRE , Leonard Maltin
Gdyby zdjąć z detektywa XIX-wieczny kostium, a akcję przenieść do współczesnego szpitala, okazałoby się, że Holmes niczym nie różni się od serialowego doktora House'a, genialnego diagnosty z kliniki Princeton-Plainsboro.

Rzeczpospolita , Rafał Świątek
Choć część druga nie jest tak świeża, jak poprzedniczka (przede wszystkim dlatego, że wtedy Robert Downey Jr. nie był przesycony graniem w kinie akcji), to ciągle fajne kino, warte obejrzenia.

JoBlo's Movie Emporium , Chris Bumbray

  Obsada Sherlock Holmes: Gra cieni

Dr John Watson
Irene Adler
Madam Simza Heron
Profesor Moriaty
Mycroft Holmes
Mary Morstan

  DyskusjeSherlock Holmes: Gra cieni Dodaj komentarz

świetny film emoticon polecam go tak samo jak pierwszą część
Dodana 22.07.13 23:55
na tym samym poziomie co pierwsza część czyli bardzo dobry
Dodana 22.02.13 16:46
Obsada i ekipa nowego Sherlocka Holmesa dokonała rzeczy niesamowitej, a raczej rzadko spotykanej, otóż druga odsłona przygód słynnego detektywa jest równie dobra co część pierwsza. Nie jest lepsza, nie jest gorsza, jest dokładnie na tym samym poziomie i oglądanie jej sprawia dużo frajdy. Downey Jr. i Law spisują się po prostu genialnie jako duet, trochę szkoda że postać Irene Adler tak szybko pożegnała się z serią, była to jedna z moich ulubionych postaci i myślałem będzie się regularnie pojawiać w następnych częściach.
Jared Harris jako Moriarty jest po prostu doskonały, przebiegły i niesamowicie inteligenty czarny charakter !
Gorąco polecam nowego Sherlocka, jest naprawdę świetna zabawa. Ode mnie, bardzo zasłużone 8/10 !

Już czekam na część trzecią !
Dodana 11.04.12 00:00
gramarbara
Jednych może zniechęcić dźwięk i ekspresja filmu, innych odwrotnie. Fascynujące są sceny , w których jest wręcz pokazana analiza ciosu, wyprzedzenie finału akcji, a potem powrót do właściwie toczącej fabuły. Jest ciekawie zrobiony. A zakończenie kapitalnie pomyślane.
Dodana 13.02.12 00:00
Film ogląda się dość przyjemnie, ale... Brak stopniowania napięcia - mnogość akcji pełnych grozy dla widza (nie dla Sherlocka), w których bohaterowie mogli zginąć po pięć razy (w każdej z osobna), zdaje się nie pozwolić cieszyć w pełni filmem. Niektóre sceny zdawały się być wymyślane nie dla samego filmu, ale dla samych efektów specjalnych (które trzeba przyznać są świetne). Porządne kino rozrywkowe.
Dodana 31.01.12 00:00
mazzy_star
Odpowiedni film przygodowy na odstresowanie w weekend, zabawny, z ciekawym scenariuszem, dobra komedia.
Dodana 27.01.12 00:00
wiechosta
To jakieś popłuczyny po Matrixie.Sam Matrix jest popłuczynami nie wiem po czym, to co sądzić o Holmesie? Pogrubienie zaś głosu głównemu bohaterowi niczym Lord Vader to juz prawdziwy kabaret. Gdy do tego dodamy bezsensowen dialogi nie wiadomo o czym mamy kandydata na filmowego gniota roku 2011.
Dodana 25.01.12 00:00
Shaman
Co? Matrix? Przecież ten montaż to wizualny styl Guya Ritchiego praktykowany już od czasów "Porachunków" i "Przekrętu". Wielkie brawa, dla tego twórcy, za to, że potrafił zachować własny styl w wysokobudżetowym Hollywood!

A gdzie Downey Jr miał pogrubiony głos to naprawdę nie wiem. Sam film to bardzo przyjemna rozrywka w niczym nie ustępująca części pierwszej, właściwie mam wrażenie, że ta ekipa z łatwością może kręcić kolejne części na podobnym poziomie więc z chęcią dołączę w kinie do kolejnej przygody.
Dodana 25.01.12 00:00
Falusi
Sympatykom kina akcji polecam, widzom o bardziej wysublimowanym guście odradzam. W tym filmie naprawdę dużo się dzieje, aż w pewnym momencie robię się to nieco męczące.
Dodana 23.01.12 00:00
Mifune
Kontynuacja udana, choć wg mnie pierwsza część była ciut lepsza. 8/10.
Dodana 18.01.12 00:00