Witaj w klubie - plakat
Oglądaj  

Witaj w klubie (Dallas Buyers Club)

2013, USA
Czas trwania 117 min
Gatunek dramat
Reżyseria Jean-Marc Vallée
Dystrybutor VUE Movie
Premiery kinowe Polska 14 marzec 2014
USA 06 grudzień 2013
Opis Bohaterem opowieści jest Ron Woodroof, elektryk, który dowiaduje się, że ma AIDS i zostało mu 30 dni życia. Mężczyzna nie poddaje się i zaczyna testować na swoim organizmie nielegalne i niedopuszczone do użytku lekarstwa.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Witaj w klubie

W „Witaj w klubie" anorektyczny Matthew McConaughey ze swadą kowboja mówi śmierci „spadaj" i udowadnia, że nawet w opowieści o AIDS jest miejsce na odrobinę humoru.

Stopklatka , Anna Tatarska
Jak Gary Cooper w erze ryzyka seksualnego, McConaughey stawia bardzo pewne kroki.

Guardian , Peter Bradshaw
Matthew McConaughey jest jednym z najbardziej emocjonujących współczesnych talentów aktorskich.

Empire Magazine , Ian Nathan
Nawet jeśli film nie do końca przekonuje, stanowi wielki triumf aktorskich popisów.

TotalFilm , Matt Glasby
McConaughey wnosi ładunek nieprzewidywalnej energii do tego filmu.

New York Times , A.O. Scott
Jeżeli do tej pory były jeszcze wątpliwości, że Matthew McConaughey jest kimś więcej, niż tylko gościem od komedii romantycznych z opaloną klatą, teraz powinny zostać rozwiane.

Entertainment Weekly , Chris Nashawaty

  DyskusjeWitaj w klubie Dodaj komentarz

Przejmujący film o prawdziwie dramatycznych wydarzeniach, ale z pewną dozą humoru, przez co temat nie jest ciężki w odbiorze.

By dużo nie mówić to Matthew McConaughey i Jared Leto w tym filmie to najwyższa liga aktorska, a Oscary które się za ich rolę posypały są w pełni zasłużone.

Precyzyjnie ukazano klimat lat 80' oraz charakteryzację bohaterów. Miejscem akcji jest Texas, więc podobać się może motyw rodea, cowboye oraz styl noszenia się głównego bohatera. Poruszany jest również wyraźnie problem dyskryminacji oraz homoseksualizmu w owym czasie.

Warto zapoznać się z tym filmem 9/10
Dodana 29.11.14 00:25
Z tego filmu najbardziej pamieta się popisowe kreacje aktorskie Matthew McConaughey'a i Jareda Leto.
Sam film jest z gatunku słodko - gorzki. Jest więc ból, cierpienie, ostracyzm, samotność, głupota ludzka, śmierć oraz witalność, nieprzejdnana wola życia, nieoczekiwana przyjaźń, optymizm, pomysłowość, ogromne poczucie humoru.
W tym filmie śmierć toczy grę z życiem i na odwrót. Główny bohater na początku załamany i opuszczony, podejmuje walkę i zaskakuje wszytkich. W tle mamy także obłudę i chciwość wielkich koncernów farmaceutycznych oraz cynizm i przekupność lekarzy.
Ponadto zręcznie uchwycono walkę o swoją godność ludzi zarażonych HIV oraz ich postrzeganie przez zdrowe społeczeństwo. Przypominają się pierwsze lata działalności MONAR-u w Polsce. Jak u nas reagowano na takich ludzi.
Film świetnie się ogląda. Oprócz aktorów to zasługa przede wszystkim reżysera i scenarzysty.
Dodana 03.04.14 18:50
luggi to idealnie podsumowal ;))
Dodana 15.03.14 21:25
Film jest aż za dobry, jak na mizerny budżet, którym dysponowała ekipa. Historia jest prawdziwa, oparta na faktach, a scenariusz, z braku finansów i zainteresowania producentów, czekał aż 20 lat na ekranizację. Fenomenalne i chyba w obydwu przypadkach zasługujące na miano najlepszych w karierze role grane przez wychudzonych do filmu McConaughey i Leto zasługują na wszystkie nagrody, które już zgarnęli i które jeszcze przed nimi do przytulenia emoticon Jennifer Garner jak dla mnie nieco za mdła i blada, ale w końcu to nie ona miała tu błyszczeć. Moja subiektywna ocena waha się miedzy 9/10 a 10/10, oczywiście głównie ze względu na kreacje aktorskie, ale także za charakteryzację, scenografię i kostiumy, perfekcyjne oddające klimat tamtych lat. Gorąco polecam!
Dodana 21.02.14 00:16
Film dobry, ale bez rewelacji. Przede wszystkim bardzo dobrze zagrany. Przyczepiłbym się natomiast do scenariusza - trochę niespójny, momentami rwany i po macoszemu traktuje niektóre wątki.
Dodana 10.02.14 07:27
Potwierdzam rewelacyjny film. Według mnie oscarowe role Jareda Leto i Matthew McConaughey.
Dodana 23.01.14 10:06
Mifune
Absolutnie rewelacyjny! 10/10
Dodana 11.01.14 17:35