Jack Strong - plakat
Oglądaj    

Jack Strong (Jack Strong)

2013, Polska
Czas trwania 127 min
Gatunek dramat, historyczny
Reżyseria Władysław Pasikowski
Dystrybutor VUE Movie
Premiery kinowe Polska 07 luty 2014
Opis Film opowiada o kulisach współpracy pułkownika Kuklińskiego z CIA, a także brawurowej ucieczce z Polski. Amerykańskim agentom udało się wywieźć go wraz z rodziną ukrytych w samochodzie.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Jack Strong

Pasikowski, który poprzednim „Pokłosiem" wywołał sporą burzę, „Jackiem Strongiem" udowadnia, że wrócił do gry.

Stopklatka , Jacek Dziduszko
[…] niezły thriller szpiegowski o czasach zimnej wojny, kontynuator tradycji "Polowania na Czerwony Październik".

Onet , Dagmara Romanowska
Na szczęście im dalej, tym lepiej. Najlepiej jest wtedy, gdy Władysław Pasikowski robi to, co potrafi najlepiej, czyli kino akcji.

Polityka , Zdzisław Pietrasik
Stylizowana rzeczywistość PRL chwilami wygląda straszniej niż nawiedzony dom z horroru "Paranormal Activity 3" […]

Kino , Łukasz Knap

  Obsada Jack Strong

David Forden, agent CIA
Hanna Kuklińska
Iwanow
Zbigniew Brzeziński

  DyskusjeJack Strong Dodaj komentarz

Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów szpiegowskich jakie dane mi było oglądać. Nieustannie trzyma w napięciu i niepewności. Spory kawałek historii, przedstawiony przez świetne odegrane kreacje aktorskie.

Strasznie wciąga - 9/10
Dodana 16.03.15 12:07
Zadziwiająco dobre kino!!!
Dodana 26.12.14 16:35
na prawdę dobre polskie kino, ciekawy wciągający i dający do myślenia, polecam!
Dodana 30.08.14 18:05
Troszeczkę się dłuży, ale daje do myślenia!
Dodana 03.04.14 10:57
film jest fantastyczny! wspaniała kreacja Dorocińskiego! jeśli od siedzenia nie boli pewna część ciała, tzn. że nawet nie wiesz ile czasu spędziłes w kinie, a tu są to 2h z górką; szczerze polecam, fascynująca opowieść;
Dodana 19.03.14 15:50
Lubię takie historie. Napięcie, mały łyk historii no i Maja Ostaszewska. Dla niej obejrzę każdy film. Oglądajcie darmowe filmy online na filmaniak.tv . Tam też znajdziecie Jacka Stronga.
Dodana 18.03.14 10:46
Gdy ktoś nastawia się na niebywałą akcję i efekty specjalne to może być zawiedziony. Każda inna osoba, która ceni wartościowe kino będące jednocześnie dobrą lekcją historii i rzeczywistości czasów układu warszawskiego nie będzie zawiedziony. Dobrze, że powstają jeszcze takie filmy. Dla patriotów obowiązkowy punkt do obejrzenia.
Dodana 25.02.14 08:36
Rewelacyjnie zagrany i doskonale zrealizowany !! Jack Strong udowadnia że polska potrafi zrealizować świetny thriller szpiegowski, który od pierwszej do ostatniej minuty trzyma w napięciu ! Dorociński jako Kukliński jest po prostu doskonały ! Ode mnie 9/10, Polecam każdemu, to warto zobaczyć.
Dodana 22.02.14 23:44
Kino sensacyjne w Polsce należy do Władysława Pasikowskiego.
Nikt inny nie czuje u nas tego gatunku, tak jak on. Film od początku trzyma w napięciu. Jak u Hitchcocka zaczyna się mocną sceną.
Niby wiadomo, jak się wszystko skończyło, bo historia jest już znana. To jednak sama opowieść jest bardzo wciągająca i przykuwająca uwagę widza. Świadczyły o tym „objawienia” na sali kinowej („o Boże, o Jezu”).
Jak na nasze warunki ten film wybija się wysokim poziomem realizacyjnym, krwistymi rolami, znakomitą obsadą (duże brawa dla Dorocińskiego i Maslennikowa), zwrotami akcji, pułapkami zastawianymi przez reżysera, szybkim tempem, różnymi plenerami.
Punktem wyjścia dla tego filmu jest założenie, że Ryszard Kukliński wielkim bohaterem jest. Samotnie podjął walkę ze złowrogim systemem. Przypłacił za to wielką cenę. Działał z uczciwych, patriotycznych pobudek.
Jest to wersja artystyczna reżysera. Jednak scena rozmowy Kulikowa z Breżniewiem to już czyste fantasy.
Bardzo solidne, stylowe, dynamiczne kino.
Dodana 19.02.14 16:56
Byliśmy wczoraj na tym filmie, trzyma w napięciu przez cały czas, polecam, naprawdę warto obejrzeć, nie będziecie żałować. Świetna gra pana Dorocińskiego i pozostałej ekipy. Gratuluję panu Pasikowskiemu stworzenia tak dobrego kina akcji.
Dodana 13.02.14 09:03