Ida - plakat
Oglądaj    

Ida (Ida)

2013, Polska
Czas trwania 80 min
Gatunek dramat
Reżyseria Paweł Pawlikowski
Dystrybutor Solopan
Premiery kinowe Polska 25 październik 2013
Świat 07 wrzesień 2013
Opis Bohaterką filmu "Ida" (2013, reż. Paweł Pawlikowski) jest nowicjuszka Anna, sierota od dawna wychowywana w klasztorze. Zanim dziewczyna przyjmie śluby i zostanie zakonnicą spotyka Wandę, która mówi Annie, że jest Żydówką. Obie kobiety rozpoczynają podróż nie tylko by odkryć tragiczną historię rodziny... Dramat, w którym w rolach głównych występują: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela.
Podziel się
O filmie
Informacje podstawowe
Opis
Pełna obsada
Twórcy
Box Office
Nagrody
Strony internetowe
Spoleczność
Blogi
Forum
Recenzje użytkowników
Konkursy
Czytelnia
Recenzje
Minirecenzje
Wywiady
Artykuły
Imprezy i wydarzenia
Wpadki i ciekawostki

  Minirecenzje Ida

Reżyser nie ugina się pod ciężarem tematu ani tym bardziej przed nim nie klęka. Tworzy dzieło osobiste, przepełnione humanizmem, oddające hołd bohaterom, ale nie tym przez duże "b".

Stopklatka , Artur Zaborski
Przenikliwe, ale również przejrzyste, proste i bezpardonowe kino.

Wirtualna Polska , Katarzyna Kasperska
„Ida" Pawła Pawlikowskiego drażliwych tematów także nie unika. Ale robi to z niespotykaną w polskim kinie delikatnością. To dzieło piękne i wzruszające.

Newsweek Polska , Hubert Orzechowski
„Ida" Pawła Pawlikowskiego z konserwatyzmem i nostalgią ma niewiele wspólnego. Pod wieloma względami ten kameralny, cichy film jest dziełem w polskim kinie rewolucyjnym.

Kino , Jakub Majmurek
Rzadko zdarzają się filmy aż tak skupione, wysublimowane i konsekwentne w swojej artystycznej formie, dopracowane w najbardziej mikroskopijnym detalu.

Onet , Dagmara Romanowska
"Ida" jest przede wszystkim opowieścią o wątpliwościach własnej wiary (w Boga, w siebie samego, w miłość, w przebaczenie).

Onet , Tomasz Bielenia

  Obsada Ida

Wanda Gruz, ciotka Anny
Ida Lebenstein - siostra Anna
Chłopak
Feliks Skiba, syn Szymona
Szymon Skiba
Wokalistka

  DyskusjeIda Dodaj komentarz

Kupiłem laptopa za cenę doładowania do telefonu! Tylko za 40zł!
Sprawdź sam, naprawdę warto! http://odu.pl/sprawdoneaukcje
Dodana 13.07.15 08:52
Kiedy w końcu przestanie się w Polsce kłamliwe kręcić żydowskie filmy oczerniające Polaków? Kiedy pokaże się prawdę o tym jak żydzi wydawali Niemcom na śmierć Polaków donosząc na nich? Kiedy zobaczymy jak żydzi kręcą filmy o prawdziwe, o tym jak mordują niewinne dzieci w Palestynie przez bombardowanie ich szkół !!! Tylko w Polak pozwala się upadlać żydom w swoim kraju.
Dodana 01.05.15 11:20
Film jest bardzo słaby.
http://www.miniskrypt.hubaiitv.pl/
Dodana 01.03.15 14:58
Witam
Bardzo gratuluje reżyserowi oskara , choć niestety nie wiem za co go dostał bo na pewno nie za film. bo on niestety jest mierny choć ma 1 ciekawą rzecz czyli ścieżkę dźwiękową , ale to trochę mało na oskara. Niby w komisji siedzą fachowcy tylko od czegoemoticon))
Pozdrawiam
Dodana 25.02.15 13:32
I znów uciemiężeni przez Polaków żydzi... nawet nie chce mi się tego oglądać... Jak to jest, że Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym celowo fałszuje się historię, żeby z siebie samych zrobić antysemitów? Dla mnie to nie kino tylko gra polityczna... współczuję tym, których podniecają takie filmy...
Dodana 08.02.15 23:16
Paweł Pawlikowski: Ida po Oskara! emoticon
Dodana 01.01.15 13:27
Arcydzieło wrażliwości wizualnej ! Esencja kina !Wybitny opis zdruzgotanych tożsamości . Opowieść o losach zydowskich w cieniu Zagłady.
Dodana 20.12.14 14:48
Genialna Kulesza,aktorka jednej miny-maski na twarzy- Trzebuchowska.Tematyka ciekawa ,a film ,no cóż,ja się z jurorami nie zgadzam,ale jestem laikiem.Mnie się nie podobał,pokazać szaro-bure czasy w czarno białym filmie-pójście na łatwiznę.
Dodana 19.12.14 21:20
Piszemy o tym filmie (i krytykujemy niemiłosiernie) na blogu.

http://karmeligrzech.blogspot.com/2014/08/ida-czyli-filmowa-opowiesc-o-tym-ze.html

Ktoś z Was jest gotów podjąć polemikę?
Dodana 31.08.14 16:30
Stylowe, wysmakowane, dopieszczone w każdym szczególe kino.
Znakomita praca operatora, świetnie prowadzenie akcji przez reżysera i dwie niesamowite Agaty: Kulesza i Trzebuchowska - wielkie doświadczenie i charyzma kontra młodość i powściągliwość.
Film jest niedługi, ale trwa wystarczająco, żeby przedstawić historię młodej Żydówki i jej ciotki - zagorzałej komunistki, na tle realiów powojennej Polski.
Sama fabuła nie wnosi nic nowego. Takich bolesnych wydarzeń było pewnie wiele. Bohaterowie nie są jednak jednowymiarowi. Relacja między ciotką a siostrzenicą rozkręca się i zmusza je obie do przemyśleń.
Film zebrał wiele nagród w Polsce i za granicą. Zasłużenie.
Dodana 24.04.14 20:05