14. Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

Więcej
Miejsce: nieznane
Data: 12.08.2010 00:00 - 15.08.2010 00:00
W dniach 10 - 15 sierpnia w Lubomierzu odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych "Sami Swoi". W programie znajdą się konkursowe projekcje filmowe, spotkania z aktorami, warsztaty i koncerty.

Organizatorzy festiwalu w dolnośląskim Lubomierzu szczycą się tym, iż właśnie w ich mieście zrealizowano jedną z najbardziej znanych komedii w powojennej polskiej kinematografii - "Samych swoich" (1967 r.), a także kolejne części cyklu o zwaśnionych rodzinach Karguli i Pawlaków.

W Lubomierzu i jego okolicach swoje filmy realizowali także Kazimierz Kutz ("Krzyż Walecznych" z 1958 r.), Teresa Kotlarczyk ("Zakład" z 1990 r.) czy Piotr Łazarkiewicz ("Kocham kino" z 1987 r.).

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się dwie sekcje konkursowe. Twórcy pełnometrażowych komediowych filmów fabularnych w Konkursie Głównym będą zmagać się o Nagrodę Główną - statuetkę Złoty Granat. Swoją nagrodę - Granatowy Granat przyzna również festiwalowa publiczność.

Drugim konkursem w Lubomierzu będzie Konkurs Śmiesznego Kina Niezależnego "Zawleczka 2010". Natomiast Kryształowymi Granatami nagrodzona zostanie para najkomiczniejszych polskich aktorów, jakich oglądaliśmy w ostatnim sezonie na naszych ekranach.

Podczas festiwalu w Lubomierzu odbędą się warsztaty filmowe i fotograficzne. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu znajduje się na stronie Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz: www.lubomierz.pl.

Wśród wydarzeń towarzyszących imprezie znajdą sie spotkania z aktorami. Swoje recitale i programy specjalne zaprezentują w Lubomierzu m.in. aktorka Marzena Kipiel-Sztuka oraz Stanisław Tym.

W programie nie zabraknie prezentacji klasyki polskiego kina komediowego - widzowie festiwalu obejrzą m.in. film "Giuseppe w Warszawie" (1964 r.) Stanisława Lenartowicza, "Rejs" (1970 r.) Marka Piwowskiego i "Rozmowy kontrolowane" (1991 r.) Sylwestra Chęcińskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu znajdują się na stronie imprezy: www.sami-swoi.com.pl.

  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

 Blogosfera

Przeznaczenie

Co było pierwsze kura czy jajko? Zasiadając do tego filmu można się pochylić nad tym pytaniem chwilę. Odpowiedzi na pewno nie znamy, a po obejrzeniu filmu Panów Michaela i Petera Spierg pt. „Przeznaczenie” – będziemy jeszcze dalej od odpowiedzi na to pytanie. Ale po kolei.

gajwer

starocie w tv znowu w modzie. na szczęście w godzinach kiedy uczciwy człowi

O stulatku który wyskoczył przez okno...i zniknął!

O stulatku który wyskoczył przez okno...i zniknął! Nieśmieszna komedia ?!

 Premiery tygodnia

Noc w muzeum: Tajemnica grobowca

Droga krzyżowa

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Annie

Pani z przedszkola