14. Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

Więcej
Miejsce: nieznane
Data: 12.08.2010 00:00 - 15.08.2010 00:00
W dniach 10 - 15 sierpnia w Lubomierzu odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych "Sami Swoi". W programie znajdą się konkursowe projekcje filmowe, spotkania z aktorami, warsztaty i koncerty.

Organizatorzy festiwalu w dolnośląskim Lubomierzu szczycą się tym, iż właśnie w ich mieście zrealizowano jedną z najbardziej znanych komedii w powojennej polskiej kinematografii - "Samych swoich" (1967 r.), a także kolejne części cyklu o zwaśnionych rodzinach Karguli i Pawlaków.

W Lubomierzu i jego okolicach swoje filmy realizowali także Kazimierz Kutz ("Krzyż Walecznych" z 1958 r.), Teresa Kotlarczyk ("Zakład" z 1990 r.) czy Piotr Łazarkiewicz ("Kocham kino" z 1987 r.).

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się dwie sekcje konkursowe. Twórcy pełnometrażowych komediowych filmów fabularnych w Konkursie Głównym będą zmagać się o Nagrodę Główną - statuetkę Złoty Granat. Swoją nagrodę - Granatowy Granat przyzna również festiwalowa publiczność.

Drugim konkursem w Lubomierzu będzie Konkurs Śmiesznego Kina Niezależnego "Zawleczka 2010". Natomiast Kryształowymi Granatami nagrodzona zostanie para najkomiczniejszych polskich aktorów, jakich oglądaliśmy w ostatnim sezonie na naszych ekranach.

Podczas festiwalu w Lubomierzu odbędą się warsztaty filmowe i fotograficzne. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu znajduje się na stronie Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz: www.lubomierz.pl.

Wśród wydarzeń towarzyszących imprezie znajdą sie spotkania z aktorami. Swoje recitale i programy specjalne zaprezentują w Lubomierzu m.in. aktorka Marzena Kipiel-Sztuka oraz Stanisław Tym.

W programie nie zabraknie prezentacji klasyki polskiego kina komediowego - widzowie festiwalu obejrzą m.in. film "Giuseppe w Warszawie" (1964 r.) Stanisława Lenartowicza, "Rejs" (1970 r.) Marka Piwowskiego i "Rozmowy kontrolowane" (1991 r.) Sylwestra Chęcińskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu znajdują się na stronie imprezy: www.sami-swoi.com.pl.

  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

 Blogosfera

2015

Obejrzane w 2015

Siłacze

Polska, lata 80. Historia genialnego kardiochirurga, prof. Zbigniewa Religi

Przeznaczenie

Co było pierwsze kura czy jajko? Zasiadając do tego filmu można się pochylić nad tym pytaniem chwilę. Odpowiedzi na pewno nie znamy, a po obejrzeniu filmu Panów Michaela i Petera Spierg pt. „Przeznaczenie” – będziemy jeszcze dalej od odpowiedzi na to pytanie. Ale po kolei.

 Premiery tygodnia

Wyspa kukurydzy

A jeśli Bóg jest?

Przeboje i oldboje

Teoria wszystkiego

Ziarno prawdy