Dariusz Toczek

  Ocena: 5 / 10
Średnia 2 Głosy
Średnia ocena to 5 gwiazdek z 10.
Zawód: aktor
Data urodzenia:
Biografia: Absolwent PWST w Krakowie (dyplom 1998), studiował również w Studio Teatralnym w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie oraz w Studium Wokalno Aktorskim w Gdyni. Przez cały czas nauki statystował i
Podziel się
O osobie
Informacje podstawowe
Biografia
Filmografia
Nagrody
Strony internetowe
Społeczność
Blogi
Forum
Konkursy
Czytelnia
Wywiady
Artykuły
Imprezy
Wpadki i ciekawostki

  WideoDariusz Toczek

Brak wideo

Plakaty Dariusz Toczek

Brak zdjęć

  CzytelniaDariusz Toczek

Brak artykułów

Filmografia Dariusz Toczek

Filmy

aktor
2013
Rycerz Blaszka. Pogromca smoków głos w wersji polskiej
2011
Róża aktor drugoplanowy
2009
Piksele aktor drugoplanowy
2008
0_1_0 aktor drugoplanowy
2008
Boisko bezdomnych aktor drugoplanowy
2008
Sezon na misia 2 głos w wersji polskiej
2007
Arka Noego głos w wersji polskiej
2007
Wszystko będzie dobrze aktor drugoplanowy
2007 Wszystko aktor drugoplanowy
2006
Sezon na misia głos w wersji polskiej

Seriale

aktor
2015 Jak szaleć to szaleć aktor drugoplanowy
2007
Dylematu 5 aktor drugoplanowy
2007
Ekipa aktor drugoplanowy
2006
Detektywi narrator
2004
Opowiedz nam coś, Milu głos w wersji polskiej
2004
Dziki aktor drugoplanowy

  DyskusjeDariusz Toczek Dodaj komentarz

Dołączam do grona znających Darka osobiście. Niedawno miałam okazje pare razy z nim pracować i jestem pod sporym wrażeniem. Bardzo zdolny aktor, szczególnie dubbingowo, fajny gość, pozytywna, choć dość zakręcona postać. Co do wątków osobistych, to niewątpie, facet ma urok, może zawrócić w głowie niejednej, a że póżniej jakaś, którą pewnie olał żali się na forach starając się popsuć mu opinie to raczej mocno żałosne...
Daruś, pozdrawiam i powodzenia!!!
Dodana 30.10.10 00:00
Ja też znam Darka, w Olsztynie mieszkaliśmy na tej samej ulicy i razem jeździliśmy rano autobusem: on do teatru, ja do szkoły. Bardzo ciepło go wspominam, jak zresztą całe towarzystwo słuchaczy studium teatralnego. Darek miał kiedyś długie włosy i lekkiego zeza, z którym wyglądał bardzo seksownie ;) Coś jak Christopher Lambert. No i ma bardzo miłą barwę głosu ;)
Dodana 13.06.09 00:00
czy ktoś wie, gdzie można zobaczyć w tej chwili darka? oczywiście poza Boiskiem bezdomnych i 0-1-0.
jakiś teatr? otwarte czytania?
Dodana 06.02.09 00:00
A moim zdaniem nie ma, co się doszukiwać analogii między prywatnością, a pracą. Szczególnie, że ci naprawdę dobrzy aktorzy nie opowiadają wiele o sobie, a jeśli już zdecydują się na jakieś publiczne wypowiedzi to dotyczą one zwykle ich pracy, planów związanych z zawodem...
Oczywiście pewne zdobyte w życiu prywatnym doświadczenia ułatwiają zrozumienie postaci. Dana postać posiada fizyczność aktora, który ją gra, ale właśnie chyba na tym polega kunszt, żeby zgrać kogoś zupełnie od siebie odmiennego w taki sposób, żeby widz tego nie odkrył.
Dodana 17.01.09 00:00
wszystko to prawda. zabawne jest tylko, że cała dyskusja "praca a życie prywatne" pojawiła się dopiero po wypowiedzi negatywnej. czyli historie z pociągu i wypowiedzi o trudnym charakterze zrzuconym na karby geniuszu mają więcej wspólnego z aktorstwem? jednym słowem, jeśli rozmawiamy o aktorze w samych superlatywach, to nie ma znaczenia, że mówimy o jego życiu prywatnym; gdy sięgamy do mniej pozytywnych zachowań, nagle zapala się czerwona lampka: ups, przepraszam, nie mówmy o życiu prywatnym ale o sztuce. zabawne, naprawdę zabawne.
Dodana 17.01.09 00:00
A czy nie występuje tu pewien dysonans, że właśnie po tylu dobrych opiniach pojawiła się jedna nieprzychylna do tego o zabarwieniu czysto prywatnym. Takie sprawy powinno się załatwiać bezpośrednio u źródła, a nie poprzez ogólnodostępny portal poruszający tematykę filmową, a nie relacje międzyludzkie... Praca to jedno, a życie prywatne to drugie i warto dostrzec tę subtelną różnicę!
Dodana 14.01.09 00:00
jasne, zgadzam się z tym, że nie jest to miejsce na rozmowy o sprawach osobistych. ale nie jestem pewna, czy w przypadku tak szczególnego "zawodu" można postawić wyraźną granicę między tym co prywatne a tym co zawodowe. innymi słowy - czy to co dzieje się w sferze prywatnej jest tak jasno oddzielone od tego, co mówiąc w formie uproszczonej, na scenie.
a wtedy zarówno wypowiedzi o spotkaniu w kolejce po bilety jak i o braku hamulców, nie są wcale tak dalekie od dyskusji na temat jego aktorstwa. to jaki jest na scenie skądś się przecież bierze.
chciałabym zobaczyć go w dużej roli, najchętniej na deskach teatru, bo tylko tam, wydaje mi się całością.
Dodana 14.01.09 00:00
ciekawa uwaga. po tych wszystkich wcześniejszych laurkach jedyna ocena dająca do myślenia.
pomijam jego pracę. niezależnie kogo gra, mała rola czy większa, jest silny, wyrazisty, niemal namacalny. w świecie realnym zdaje mi się tylko cieniem siebie samego. przyjaciel powiedział mi kiedyś, obserwując darka, że musi być dobrym człowiekiem skoro ma tak świetny wzór do naśladowania jak jego ojciec. okazuje się jednak, że nie wszystko da się tak prosto wytłumaczyć a każdy człowiek idzie własną droga, niezależnie od wzorców z jakich mógłby korzystać.
Dodana 13.01.09 00:00
Miałam przyjemność poznać Darka Toczka osobiście. Ale z tego co widzę, Darek ma tu spore grono znajomych i dobrze życzących mu osób. Bardzo fajny, piekielnie inteligentny i niezwykle skromny facet. Mam nadzieję, że częściej będę miała okazję oglądać go w rolach z prawdziwego zdarzenia.
Pozdrawiam!
Dodana 28.01.08 00:00
jaki z niego aktor to nie wiem, ale jako lektor "Pogromców mitów" jest beznadziejny. Zamiast czytać tekst jak lektor, gość robi.. dubbing. Zmienia intonację głosu, podśpiewuje.. Tragedia.
Dodana 05.09.07 00:00

 Oceń osobę

 Powiązane wideo

Brak wyników.

 Ludzie filmu

Antoni Królikowski

Wes Craven