Franco i Hathaway gospodarzami Oscarów

0
Amerykańska Akademia Filmowa poinformował, że współgospodarzami najbliższej ceremonii rozdania Oscarów będą James Franco i Anne Hathaway. Nagrody zostaną wręczone 27 lutego 2011.

Co ciekawe nie jest wykluczone, że oboje będą także w przyszłym roku w gronie nominowanych aktorów. James Franco zebrał świetne recenzje za występ w "127 godzinach", a Anne Hathaway wystawia do oscarowego wyścigu swoją rolę w "Miłości i innych używkach".

Producenci oscarowego show Bruce Cohen i Don Mischer powiedzieli mediom, że nie jest to wydarzenie niezwykłe. Michael Caine i Walter Matthau byli nominowani do Oscarów w tym samym roku kiedy byli współgospodarzami show. David Niven wygrał Oscara w 1958 roku, w czasie edycji, która współprowadził.

Już drugi rok z rzędu para aktorów prowadzić będzie ceremonię wręczenia Oscarów. W poprzedniej edycji publiczność bawili Steve Martin i Alec Baldwin.

Akademia tym samym ostatecznie odchodzi od modelu, w którym gospodarzem Oscarów był komik lub jeden ze znanych komentatorów bieżących wydarzeń - jak przed laty Billy Crystal, David Letterman czy Jon Stewart.


KS