Pierwsze oficjalne zdjęcia z trzecich "Opowieści z Narnii"

0
Dziś padnie ostatni klaps na planie "Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu". Realizacja obrazu rozpoczęła się pod koniec lipca, a całość powstała w Australii. W sieci oglądać można pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu.

W trzeciej części "Opowieśći z Narnii" Łucja i Edmund w towarzystwie ich nieznośnego kuzyna Eustachego , przenoszą się za pomocą magicznego obrazu na pokład Wędrowca do Świtu, na którym ponownie spotykają młodego księcia Narnii - Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół ojca, baronów narnijskich, których uzurpator Miraz wysłał na morze. Dzieciaki rozpoczynają pełną przygód podróż na "ostateczny wschód"...

Zdjęcia do filmu, w całości zrealizowane zostały w Queensland, głównie w Warner Roadshow Studio, gdzie zlokalizowany jest największy na półkuli południowej zbiornik do zdjęć wodnych.

Postprodukcja potrwa rok, a film zadebiutuje w kinach w grudniu 2010.

Kosztami ekranizacji trzeciej części książkowego cyklu C.S. Lewisa podzieliły się po połowie studia Walden Media i 20th Century Fox, które zastąpiło poprzedniego koproducenta serii, studio Walta Disneya. Za kamerą w czasie realizacji filmu stanął Michael Apted, a w rolach głównych wystąpili tu znani z poprzedniej części cyklu Ben Barnes, Skandar Keynesi Georgie Henley, którzy ponownie wcielili się w role księcia Kaspiana, Edmunda i Łucji. W filmie gra też Will Poulter, młody aktor znany z roli w "Synu Rambow".


MM