Jedyna polska animacja z szansą na Oscara

Więcej
Znany światowej festiwalowej publiczności "The Game" w reżyserii Marcina Jańca, jest jedyną w tym roku polską animacją zgłoszoną do Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Film Marcina Jańca opowiada historię rozgrywki szachowej ze śmiercią, której stawką jest ludzkie życie. Od jego premiery minęło 13 miesięcy. W tym czasie można go było obejrzeć na 61 światowych festiwalach, na wszystkich kontynentach. Otrzymał 13 nagród i wyróżnień, a w połowie września uzyskał kwalifikację oscarową.

"The Game" to animacja zrealizowana w technice 3D. Jest podwójnym debiutem: dla Marcina Jańca jako reżysera i dla głównego producenta filmu - warszawskiej firmy Badi Badi f/x Studio - która wcześniej znana była głównie ze swoich działań postprodukcyjnych.

Sprzedażą światową filmu i jego kampanią oscarową zajmuje się New Europe Film Sales (www.neweuropefilmsales.com) - warszawski agent sprzedaży specjalizujący się w krótkich metrażach i pracujący do tej pory, m.in. z filmami "Świteź" Kamila Polaka, "Paths of Hate" Damiana Nenowa (film na krótkiej liście do Oscara w tym 2012 roku) czy "Incident by a Bank" Rubena Östlunda (Złoty Niedźwiedź w Berlinie w 2010 roku). Firma sprzedaje również dwie fabuły: "Tam, gdzie rosną grzyby" (Now, Forager:A Film About Love and Fungi - premiera w Polsce 30 listopada 2012) i "Z daleka widok jest piękny" Wilhelma i Anki Sasnal.

Więcej na:
www.thegameshort.com
www.badibadi.com
www.neweuropefilmsales.com


KS / New Europe Film Sales
  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.