Cyfrowy Polsat goni Cyfrę+

Więcej
Cyfrowy Polsat wystartował jako ostatnia platforma cyfrowa, ale dziś do jedynego rywala - Cyfry+ - brakuje mu 200 tys. abonentów - informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Cyfra+ ma ich 700 tys., Polsat - pół miliona, ale planuje, że za trzy lata tę liczbę podwoi. A wtedy nic nie stanie na przeszkodzie, by porozmawiać z konkurentem o fuzji, pisze "Puls Biznesu".

O ewentualnym połączeniu platform wspomniał gazecie prezes Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki. Analitycy oceniają zapowiedź fuzji jako chęć zasygnalizowania, że Cyfrowy Polsat jest na sprzedaż, zwłaszcza że do tej pory firma była pod kreską i dopiero w tym roku powinna wygenerować zysk.

Z danych Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) wynika, że na koniec 2003 roku Cyfrowy Polsat miał ujemne kapitały własne wysokości 109 mln zł, a skumulowana strata z poprzednich lat wyniosła 109,3 mln zł. Ale w tym roku oczekuje się już zysku ocenianego na ok. 10 mln zł, wynikającego z dynamicznego wzrostu przychodów.

Ubiegłoroczne przychody zamknęły się kwotą 163 mln zł. Ile będzie w tym roku? - Libicki nie chce mówić, ale z danych KRS wynika, że pragnie mieć w tym roku 209,5 mln zł przychodów z opłat abonamentowych - podlicza "Puls Biznesu".


KS

  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.